Serooskerke na rust te sterk voor GPC Vlissingen ruim in zijn jasje Hoofdklasser Hoek zit opeens Michel Bosters maakt het verschil voor BC Vlissingen VCK maakt in oefenduel drie keer gelijk tegen RCS: 3-3. Poortvliet blijft bij Arendskerke Ploeg kan na winterstop over negentien sterke spelers beschikken. 30 I Maandag 19 januari 2009 PZC W door Marco Puik MIDDELBURG - Veel Zeeuwse ama teurvoetbalclubs gebruikten het af gelopen weekeinde om oefenduels af te werken. GPC Vlissingen gaf op eigen veld een 2-o-voorsprong uit handen tegen Serooskerke (2-3) en VCK kwam tot driemaal toe terug van een achterstand te gen RCS (3-3). De Meeuwen was te sterk voor Nieuwland. GPC Vlissingen-Serooskerke 2-3: In de eerste helft was GPC de betere partij en door treffers van Wouter Vermeulen en Ralph Wiessner leidde de eersteklasser met 2-0. Na de pauze hield de thuisclub de ruimtes groter, met als gevolg dat er voor Serooskerke meer mogelijkheden waren om te counteren. Marvin Etsburg zorgde voor 2-1, Willem-Jan Schoe te kende voor de gelijkmaker en Ber- nado Wattel bezorgde de tweede klasser de verrassende overwin ning. Nieuwland-De Meeuwen 0-3: Vierdeklasser Nieuwland bleek niet opgewassen tegen derdeklas ser De Meeuwen. Op het kunst grasveld van sportcomplex de Voorborch in Middelburg zegevier de de ploeg uit Zoutelande met 0-3. De 0-1 betrof een eigen doel punt, de andere treffers werden ge scoord door Ewout Maas en Mi chael Tempelman. FC Dauwendaele-Oostkapelle 1-2: Al vroeg in de wedstrijd kwam FC Dauwendaele op voor sprong via Gert-Jan van Leiden. 's-HEER ARENDSKERKE - Trainer Pau- lus Poortvliet is ook na de zomer trainer bij 's-Heer Arendskerke. Hij gaat aan zijn derde seizoen bij de zaterdagvierdeklasser beginnen. Paulus Poortvliet was afgelopen weekeinde met zijn ploeg op be zoek in Southampton. Zijn broer Jan is daar trainer bij de club uit de Championship. Het was de be doeling dat er een vriendschappe lijk duel gespeeld zou worden, maar dat ging niet door. Cees Stoutjesdijk blijft trainer bij zaterdag-vierdeklasser Smerdiek. Hij is bezig aan zijn eerste seizoen in Sint-Maartensdijk. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Na weken van trai nen op harde, gladde velden en het mulle zand op het strand van Groe- de, konden de spelers van Hoek za terdagmiddag eindelijk weer eens een wedstrijd afwerken. Het oefen potje op het veld van Terneuzense Boys (0-4) had weinig om het lijf, diende vooral om ritme op te doen, maar maakte ook één ding duidelijk. Gaby Demanet heeft op dit moment een luxeprobleem bij Met een van richting veranderde vrije trap zorgde Harold Vermeu len voor 1-1. In de tweede helft kwamen de Middelburgers, die voor de pauze twee spelers gebles seerd zagen uitvallen, kracht te kort en schoot Maarten van Mal degem de gasten naar de verdien de winst. RCS-VCK 3-3: Op het kunstgras door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC'Vlissingen behaalden in Berli- cum een zwaarbevochten overwin ning op Springfield en blijven daar door ongeslagen koploper in de mannen hoofdklasse. Ook de vrou wen van BV Souburg behielden hun ongeslagen status in de over gangsklasse door eenvoudig de uit wedstrijd tegen Vossenberg te win nen. De vrouwen van BC Vlissin gen blijven op de derde plaats na een ruime zege op Attacus. Mannen. Springfield-BC Vlissin gen 75-82: De thuisploeg ging sterk van start: 20-12. In het twee de kwart liep Springfield verder de zaterdag-hoofdklasser. Het was dat Ferry Alfons en Kenneth Okor- ley ziek waren, anders had de Bel gische oefenmeester in hét duel met de eersteklasser negentien spe lers op laten draven. Nu waren het er zeventien, onder wie de weer in genade aangenomen Björn Lange- veld. De verdediger raakte voor de winterstop in conflict met Dema net en werd naar het tweede elftal verbannen. In november en decem ber speelde hij geen minuut in de hoofdmacht, maar voor de korte winterstop werd de vrede weer ge tekend. Met Langeveld heeft Demanet ach terin weer wat meer keus. „Hoe veld van FC Dauwendaele opende RCS de score in de persoon van Abdoe Abdenbi. VCK kwam langs zij via Stefan Wielemaker, maar Dennis de Nooijer bracht de Sou burgers opnieuw aan de leiding. Erik Goudt tekende voor de 2-2-ruststand. In de tweede helft zorgde Yordi Nijland voor 3-2. Vijf minuten voor tijd schoot Merijn uit, maar net voor de pauze kon BC Vlissingen het verschil terug brengen tot 41-31. Na de pauze liep de marge op naar 14 punten, maar toen begon Michel Bosters met scherp te schieten. De achterstand werd omgebogen in voorsprong van 9 punten. Springfield gaf zich nog niet gewonnen, maar in de slotfase bleef BC Vlissingen door scores van Benjamin Steenbeek overeind. Scores BCVIissingen: Michel Bosters 26, Benjamin Steenbeek 15, Stefan Schrier 11, Erwin Hilbert 10, Dorde Ka radzic 8, Dennis de Paauw 7 en Sjors van der Poel 5. Vrouwen. Vossenberg - BV Sou wel Bert den Hamer en Mamadou- ba Gueye naar Eeklo zijn vertrok ken, hebben we nu een ruime se lectie", aldus Demanet. „Omdat we geen blessures of schorsingen hebben is het inderdaad een luxe probleem." Volgens de trainer heeft hij ook voorin meer mogelijkheden. Hij verwelkomde eind december Ar nold Nguekam, die tegen Terneu zense Boys voor het eerst in het shirt van Hoek mocht opdraven. Een verpletterende indruk liet de fysiek sterke, maar niet al te wend bare Kameroener niet achter. „Het oogde vandaag niet altijd even goed, maar Arnold heeft bij Dek de zaterdagtweedeklasser ver diend langszij: 3-3. Zeeland Sport-Lewedorpse Boys 2-0: Een week voor de com petitiehervatting tankte Zeeland Sport het nodige zelfvertrouwen. De hekkensluiter van de zondag vierde klasse A won met 2-0 van vijfdeklasser Lewedorpse Boys. Wesley van Effrink nam beide burg 37-87: Op het smalle veld be gon BV Souburg tegen de hekken sluiter met veel onderscheppingen en fastbreaks, waardoor het eerste kwart eindigde in 4-18. Het twee de kwart verliep minder soepel, maar na de pauze was er meer rust bij BV Souburg en werden er veel meer rebounds gepakt. Via 28-59 liepen de Souburgse vrou wen naar een ruime 37-87-winst. Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg 17, Nicoline Craste 14, Linda de Meij 11, Gitta Zijlma 10, Shanice de Graaf 9, Karin Kooistra 6, Annegret Scheers 6, Nathalie Franke 6, Susan Plas 4 en Mela nie Lindenberg 4. Vrouwen. BC Vlissingen-Aga- zijn vorige club Eendracht Aalst lang niet gespeeld. Hij heeft nog even tijd nodig, is conditioneel in orde, maar moet nog een kilootje of twee kwijtraken. Daarom moet hij wat extra arbeid verrichten." Nguekam, die alleen Frans spreekt en het Nederlands een klein beetje begrijpt, moest zichtbaar wennen aan zijn nieuwe ploeggenoten. Na een mislukte actie of onnodig bal verlies schudde hij eens met zijn hoofd en maakte hij een onbegre pen indruk. De bonkige spits (23) deed echter ook waar Hoek hem voor heeft aangetrokken: scoren. Na een half uur mocht hij op de rand van buitenspel doorgaan na doelpunten voor zijn rekening. Vlissingen-Breskens 6-1: Met drie doelpunten (waarvan twee uit een strafschop) had Peter de Jong een belangrijk aandeel in de 6-1-oefenzege. De andere Walcher- se treffers werden gescoord door Randy de Dreu (tweemaal) en Be- sar Xhoxhaj. Erik de Rechter was trefzeker namens Breskens. Zeelandia Middelburg-Dom burg 4-0: Zeelandia Middelburg boekte een ruime zege op Dom burg. Na een 3-0-ruststand werd het 4-0 voor de ploeg van trainer Roy Hendriksen. Jasper van Houcke scoorde driemaal en Jerfy Booij (strafschop) was de andere doelpuntenmaker van de Middel burgers. De Noormannen-SKNWK 5-0: De thuisploeg, koploper in de vier de klasse A, boekte een' klinkende overwinning op de Nieuwerkerk- se derdeklasser. Voor rust zorgden Mark Minderhoud en Rick Hengst al voor 2-0. Na de pauze tilde Minderhoud met nog twee treffers de stand naar 4-0, waarna Sander van Belzen de eindstand op 5-0 bepaalde. Andere uitslagen oefen duels Kloetinge-Rillandia 1-0, WHS-De Jonge Spartaan 4-0, Krabbendijke-Noad'67 2-3, Be- velanders-Wolfaartsdijk 2-3, Nieuwdorp-Kruiningen 4-2, Ter- neuzen-Goes 1-3, Patrijzen-Ro- bur 4-1, HVV'24-Axel 4-0, SSV'65-Zierikzee 2-4, Yerse- ke-Bruse Boys 1-2, Klun- dert-Duiveland 1-6, AZW-RIA W 4-3. thos 87-50: De Vlissingse vrou wen begonnen fel. Na 7 minuten was het al 21-5. Daarna nam de thuisploeg gas terug en kon de ploeg uit Geertruidenberg het ver schil handhaven tot de 44-29-rust- stand. Na de hervatting drukte BC Vlis singen direct door naar 58-33. Aga- thos bleef nog even volgen tot 70-48, maar in de slotfase was het eenrichtingsverkeer, waardoor een ruime 87-50-zege werd geboekt. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 23, Nanon Doeland 15, Marjolein de Dreu 13, Elisa Kuipers 12, Nayara de Ridder 10, Lisa Kuiper 6, Dorien de Wit te 6 en Linda de Paauw 2. een pass van Alan Grozdanic. Nguekam omspeelde doelman Ro nald Gort en duwde de bal over de doellijn. Het was de tweede treffer voor Hoek, nadat Josimar Pattinama even daarvoor de 0-1 achter Gort had geschoten. Na dat doelpunt kreeg Terneuzense Boys via Marco Faassen en Ruud Hoogesteger (twee keer) drie kansen om op ge lijke hoogte te komen. De twee aanvallers vonden iedere keer Joan van Belzen op hun weg. De doel man keerde na rust niet terug, net als vijf van zijn ploeggenoten. Via Regilio Pinas en Grozdanic liep Hoek verder uit naar 0-4. Jordy Sinay van FC Dauwendaele (links) in een fel duel met Maarten van Maldegem van Oostkapelle. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64