Demanet heeft luxeprobleem RIA W. en AZW maken er op het kunstgras in Wachtebeke een waar doelpuntenfestival van Eric Vanhijfte blijft trainer van Philippine Hoofdplaat legt speler Sutin vast als trainer Van Buren stopt na één seizoen bij IJzendijke Groene Ster rekent af met een concurrent Scheldesport 2 maakt het de koploper lastig Voorwaarts onderuit tegen BV Souburg 2 Terneuzen verliest van Goes, HW'24 na rust nog ruim langs Axel. 30 I Maandag 19 januari 2009 PZC Z Een Afrikaans onderonsje tijdens Terneuzense Boys-Hoek. Gideon Imagbudu (links) kijkt hoe zijn nieuwe ploeggenoot Arnold Nguekam duelleert met Abubakar Kourouman (rechts) van de thuisploeg. foto Wim Kooyman philippine - Eric Vanhijfte is ook volgend seizoen nog als trainer aan de hoofdmacht van de voetbal vereniging Philippine verbonden. De oefenmeester begint dan aan zijn derde seizoen bij de club uit het mosseldorp. Het eerste elftal van de zondag-vijfdeklasser bezet momenteel de negende plaats, met negentien punten uit vijftien wedstrijden. hoofdplaat - Patrick Sutin volgt volgend seizoen Guust van de Vel de op als trainer van Hoofdplaat. Sutin, die zelf jaren voor de vijf- deklasser speelde en ook dit sei zoen tot de selectie behoort, is in het bezit van het diploma Uefa B. De inwoner van Hoofdplaat (36) debuteert bij de dorpsclub als oe fenmeester van een seniorenelftal. In het verleden trainde hij jeugd- ploegen van Hoek en Breskens. IJZENDIJKE - Guust van de Velde wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van IJzendijke. De oefenmeester, die in IJzendijke woonachtig is, volgt Erik van Bu ren op. Óiens zoon speelt in de jeugd van Willem II. Het bezoe ken van zijn duels en werkzaamhe den in zijn eigen bedrijf nopen Van Buren het trainerschap voor gezien te houden. Zijn opvolger is nu trainer van Hoofdplaat. bergen op zoom - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster Vlissingen na men in de strijd om de eerste plaats een belangrije hobbel in de uitwedstrijd tegen FC Rif/New Style. In Bergen op Zoom werd de nummer twee van de ranglijst met 1-4 verslagen. Via 0-1 bij de rust werd het in de tweede helft 0-2, 1-2 en daarna 1-3 en 1-4. Said Bou- zambou, Salim Ben Sellam (2x) en Etienne Mallie scoorden. terneuzen - Het basketbalteam van Scheldesport 2 kon tegen kop loper BC Vlissingen niet stunten. De Terneuzense formatie hield tot vier minuten voor tijd gelijke tred met de Walchenaren (74-74), maar kwamen aan het eind toch nog te kort: 82-74. Michiel Acke was bij Scheldesport sterk op dreef met 30 punten, terwijl Dicky en Nino Wullems ieder 15 punten voor hun rekening namen. terneuzen - De basketballers van Voorwaarts leden in de Zeeuwse klasse tegen BV Souburg 2 een 88-52-nederlaag. De Axelaars be gonnen goed aan het duel, maar verloren in de eerste periode wel een Patrick Teeuw die een bot- scheurtje in zijn pols opliep. In de tweede periode moest Voorwaarts het antwoord schuldig blijven op de fastbreaks. Joris de Splenter was topscorer met 25 punten. door Peter Snelders terneuzen - In een echt oefenduel (veel wissels) won Goes met 3-1 bij Terneuzen. HW'24 nam in de tweede helft duidelijk afstand van Axel (4-0). Ietwat geflatteerd was de nederlaag van Breskens tegen Vlissingen: 6-1. Terneuzen-Goes 1-3 (1-0): In de eerste helft was er sprake van een evenwichtig duel. Goes liet in die periode enkele kansen onbenut. Ook Terneuzen was niet scherp in de afwerking, maar scoorde wel een keer via Jonathan Constancia. Na rust werd bij beide teams veel gewisseld. Goes had daar de min ste problemen mee en won, ge zien het aantal doelkansen, ver diend dankzij treffers van Jordy den Toonder, Martin Smaardijk en TrungTran: 1-3. HW'24-Axel 4-0 (0-0): HW'24- trainer Erik Brems sprak van een matig duel. In de eerste helft wa ren de teams aan elkaar gewaagd. Na de pauze kwam HW'24 gro tendeels in de vertrouwde basisop stelling in het veld. Toen was het duidelijke sterker en maakte de Hulster ploeg het verschil via Den nis Buys (2x), Michal Szczawinski en Jaimy de Visser. RIA W.-AZW 3-4 (2-2): AZW was vrijwel de gehele eerste helft de bovenliggende partij. Enkele mi nuten voor de pauze stond het ver diend met 2-0 voor door doelpun ten van Sean Verhage en Mustafa Yilmaz. In die slotminuten profi teerde RIA W. van verdedigings- fouten en kwam via de Belg Tho mas David en Daryl Rawidjan nog langszij (2-2). De eerste 25 minuten van de twee de helft ging de strijd gelijk op. In die fase nam RIA W. zelfs de lei ding via Siem Gans. Daarna trok AZW het initiatief naar zich toe en boog de achterstand om in een zege. Yilmaz zorgde 3-3, Bert Ap- perlo voor de 3-4. Biervliet-Zaamslag 2 3-2 (2-0): Op het kunstgras van de hockey- vereniging Olympia hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht. Biervliet leidde bij rust met 2-0 door doelpunten van Ben Onge- nae en Timon van der Hooft. Net na rust zette Ongenae zijn ploeg op een 3-0-voorsprong. Daarna toonde Zaamlsag 2 veer kracht en kwam nog erg dichtbij een gelijkspel door goals van Den- Terneuzen gaat in een oefenduel onderuit tegen het één klasse la ger spelende Goes (1-3). HW'24 verslaat Axel (4-0) en RIA W. te gen AZW eindigt in 3-4. nis Hamelink en René Tissink: 3-2. Vlissingen-Breskens 6-x (4-0): Een ietwat geflatteerde uitslag, want twee ongelukkige strafschop pen maakten het verschil iets te groot. Vlissingen was uiteraard de betere ploeg, maar een 4-1-eind- stand had de verhoudingen beter weer gegeven. Erik de Rechter scoorde bij een 5-0-achterstand tegen namens Breskens. Voor de thuisploeg werd de productie verzorgd door Besar Xhoxhaj, Peter de Jong (3X, waar van twee strafschoppen) en Ran dy de Dreu (2x). Clinge-Hulsterloo 0-2 (0-1): Clin- ge begon te gemakkelijk aan dit duel. Het werd dan ook op felheid afgetroefd door een gretig Hulster- l'oo. Op basis van die inzet viel er op de zege van Hulsterloo niets af te dingen. Het was nota bene ex-Clinge-speler Björn Luijcks die twee keer met het hoofd scoorde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50