Verbergen rapport schokt Kamer 200m2 Kosten werktijdverkorting hoger Kamer van overleden vrouw te snel ontruimd 4 Maandag 19 januari 2009 PZC Datenin jeregio 0900-0401117 Menselijk lint1 Allergiecentrum voor zuiden van Nederland tilburg - Het St. Elisabeth Zieken huis in Tilburg begint met een al- lergiecentrum voor zuid-Neder land. Het centrum krijgt vijf aller- gologen en is daarmee uniek in Ne derland. Het centrum bestrijkt het verzorgingsgebied onder de grote rivieren, van Vlissingen tot en met Venlo. Initiator is de allergoloog Theo Roovers. Hij is blij dat de zorgverzekeraars inzien dat allergi sche aandoeningen 'epidemische vormen' hebben aangenomen. „Eén op drie Nederlanders krijgt op enig moment in zijn leven last van eeri allergische aandoening." Man overgiet agent met brandbare stof veldhoven - Een 24-jarige man uit Eindhoven heeft zaterdag in zijn woning in Veldhoven een poli tieman overgoten met een brand bare vloeistof. De man had de vloeistof ook over zichzelf gespren keld en dreigde met een aansteker de boel te laten ontvlammen. Dat heeft de politie gisteren be kendgemaakt. De agent was naar de woning ge gaan na een melding dat een man zijn ex-vrouw en dochter zou be dreigen. ADVERTENTIE VAN DE DAG Zelfstandig ondernemer 46, 2 kinderen, zkt leuke, lieve, open, spontane vrouw. Postbus: 100511 (€0.8© p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl icmers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hul nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar oateni njeregio ukcuslornersupport.com. eze service werkt met met een analoge telefoon. SCHILDERSBEDRIJF VAM IWAARDEN SPUITCABINE voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon Oil8 64 0400 Problemen met bellen 112 in grensstreek sittard - Door problemen met mobiele telefonie in de grens streek is het alarmnummer 112 daar soms met vertraging bereik baar en kan de verbinding zelfs worden verbroken. De politie be vestigt dat een beller die op Neder lands grondgebied (on)bewust via een buitenlands netwerk naar het alarmnummer belt, een buiten landse meldkamer aan de lijn krijgt. Doorverbinden naar de cen trale in Driebergen is vaak een pro bleem. Geloof van kiezer in coalitie is tanende den haag - Het vertrouwen in de regeringspartijen CDA, PvdA en Christenunie neemt a£ volgens de wekelijkse peiling van Maurice de Hond. Alle drie leveren zetels in ten opzichte van vorige week. Dat wordt toegeschreven aan het optre den van minister Eimert van Mid delkoop (Defensie), waardoor ver warring ontstond over de militaire missie in Afghanistan. Het CDA zou op dit moment bij verkiezingen twaalf Kamerzetels minder halen dan het nu heeft. De PvdA zou zes zetels verliezen en de Christenunie een. den haag - Mogelijk zal de rege ling voor werktijdverkorting voor bedrijven die de dupe zijn van de kredietcrisis, meer kosten dan de 200 miljoen euró die er voor is uit getrokken. Minister Piet Hein Donner van So ciale Zaken zei gisteren in het tv-programma Buitenhof dat dit komt, doordat de werknemers die met behulp van de WW-steun minder gaan werken, een bovenge middeld salaris verdienen. „Als we door het plafond gaan, moet de re geling opnieuw bekeken worden in het kabinet", zei Donner. Maar Donner zei vooral vast te wil len houden aan het aantal uren dat beoogd was om bedrijven te ondersteunen in de periode dat ze minder werk voor hun personeel hebben. Met de 200 miljoen euro verwachtte het kabinet WW- steun te kunnen geven aan bedrij ven voor 20.000 voltijdsbanen, of wel 760.000 arbeidsuren. Tweede Kamerlid Jacques Tiche laar van de PvdA waarschuwde woensdag, nadat Donner de werk tijdverkorting had verlengd, dat dit niet tot extra kosten mag lei den. Toen was nog net niet de helft, 362.000 van de 760.000 uur, benut. Tichelaar vreest dat bij een overschrijding van de kosten Don ner genoodzaakt is om te bezuini gen op de sociale zekerheid. De PvdA'er zei vooral geen bezuinigin gen op de WW te accepteren, om dat door de verslechterende econo mie juist meer mensen afhankelijk worden van deze uitkering. De minister wees er echter op dat bedrijven met een omzetdip dank- Ouderenbond: tehuis moet rekening houden met nabestaanden. haarlem - Verpleeghuis De Hout tuinen in Haarlem heeft vorige week de kamer van een overleden Alzheimer-patiënte al een paar uur na haar overlijden leegge ruimd. Toen de familie op maan dag de kamer van de zaterdag over leden vrouw kwam opruimen, wa ren haar kleren en- foto's al in vuil niszakken gestopt en lag er al een nieuwe patiënt in het bed van de overleden vrouw. Twee dochters wilden de kamer uitruimen als onderdeel van het roüwproces. Zij kregen echter te horen dat de kamer diezelfde dag onverwacht nodig was voor een bewoonster die op sterven lag. In de hectiek is vergeten de nabe staanden van de overleden vrouw te bellen. Het verpleeghuis heeft een bericht daarover in het Haarlems Dagblad zaterdag bevestigd. Een woordvoer ster spreekt van> 'een bijzonder pijnlijk en spijtig besluit, maar er zij de WW-steun nu hun perso neel tijdelijk minder kunnen laten werken, zodat ze weer aan de slag kunnen als de vraag aantrekt. Als dat niet meer kan, zijn bedrijven gedwongen werknemers te ont slaan en zijn ze helemaal op de uit kering aangewezen. Donner is het wel eens met Tiche laar dat wanneer het beroep op de WW groot is, je daar juist niet op moet bezuinigen. Ook zei hij dat wanneer de werkloosheid straks sneller oplöopt dan verwacht, dit tot tegenvallers op de begroting leidt. De minister hield de vraag af waar op dan wel bezuinigd moet wor den. Volgens hem bekijkt het kabi net nog op welke wijze de econo mische gevolgen op de begroting moeten worden opgevangen. was sprake van een acute situatie'. „Dit had niet mogen gebeuren." Directeur Aad Koster van Actiz, de koepelorganisatie van verzorgings huizen, is niet van plan het ver pleeghuis op de gang van zaken aan te spreken. „De afspraken daar over verschillen per cliënt en per huis", legde hij uit. Koster betreurt de gang van zaken. „Maar het mi nisterie biedt zorginstellingen steeds minder marges, zodat we ge dwongen worden steeds doelmati ger te werken. Natuurlijk is het overlijden van een cliënt een pre caire situatie. Maar je kunt zo'n ka mer niet te lang leeg houden: de lonen van het personeel moeten ook gewoon betaald worden." De Nationale Zorgautoriteit heeft in overleg met het ministerie richt lijnen voor zorginstellingen ge maakt over de gang van zaken na een overlijden. „In principe krij gen verpleeghuizen dertien dagen compensatie, waarvan de helft voor de familie is om een kamer op te ruimen", legt een woordvoer ster uit. „Maar er is niemand die de instellingen kan aanspreken op het naleven van de richtlijnen." utrecht - Duizenden mensen heb ben zaterdag een menselijk lint ge vormd tussen de bebouwde kom van Bunnik en Landgoed Rhijnau- wen- bij Utrecht. Ze protesteerden 'ik kook net pat u steeps- Kwaad op aa e bent Kritisch juridisch advies over steun aan oorlog in Irak achtergehouden. DEN HAAG - Zowel regeringspar tijen PvdA en Christenunie als SP, VVD en D66 in de oppositie zijn ervan geschrokken dat een.kritisch juridisch advies over de politieke steun aan de oorlog in Irak eind april 2003 zou zijn achtergehou den voor de toenmalige CDA-mi- nister Jaap de Hoop Scheffer. NRC Handelsblad berichtte zaterdag over een geheim memorandum waaruit dit zou blijken. Volgens het advies van deskundige ambtenaren schoot de onderbou wing van de steun aan de oorlog door het toenmalige kabinet-Bal kenende juridisch tekort. Neder land zou zelfs een eventuele proce dure voor het Internationale Ge rechtshof verliezen. Op het memo staat: „Graag goed opbergen in de archieven voor het nageslacht. De discussie is hiermee voor dit mo ment gesloten." Premier Balkenende zei zaterdag tijdens een CDA-bijeenkomst in Haarlem eerst de details te willen horen. Hij wilde niet inhoudelijk op de zaak ingaan. Ook moest hij nog contact hebben met minister Verhagen van Buitenlandse Zaken, WJ Steun aan de oorlog in Irak was juridisch niet te onderbouwen, hebben ambtenaren gemeld. Hun advies bereikte nooit de mi nister van Buitenlandse Zaken. die op bezoek is in Australië en Nieuw-Zeeland. Volgens Tweede Kamerlid Van Dam (PvdA) bevestigt het stuk dat de oorlog in Irak niet goed was, maar ook dat de juridische onder bouwing niet deugde. Met zijn col lega Voordewind van de Christen- Unie noemt hij het schokkend als de ambtelijke top het advies niet heeft doorgegeven. PvdA, Christenunie en de opposi tiepartijen SP, WD en D66 willen zo snel mogelijk uitleg van het ka binet. De twee regeringspartijen willen nog geen antwoord geven op de vraag of er een parlementair onderzoek moet komen naar de steun aan de oorlog in Irak. Zij wil len eerst de reactie van het kabinet afwachten. /AN STRAATEN PETER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4