Meer inspraak bouw voor burgers Hulst Wagenbouwersbal is Openingsfeest De Pit in Terneuzen Nieten Schuurfeest Nachtuuln in Aardenburg Lezing over waterschap in theater te Oostburg Blokfluitconcert in kerkje Kloosterzande Ontmoetingsochtend in Palazzolihuis Hulst Structuurvisie legt mogelijkheden voor woningbouw vast. 'Mensen die helemaal niets met carnaval hebben, roepen vaak dat het alleen een zuipfeest is. Dat is het niet. Je staat niet vijf dagen lang in het café' Bridgedrive voor Tasdijk Kloosterzande de missie in Clinge gedeeltelijk afgesloten Toneel voor gasten Zonnebloem-uit Hulst 14 I Maandag 19 januari 2009 PZC CLINGE - De werkgroep Missie Team Pater Swinne houdt zondag 25 januari voor de tiende en te vens laatste keer een bridgedrive in gemeenschapscentrum Malper- tuus te Clinge. De wedstrijden be ginnen om 10.30 uur en duren tot ongeveer 15.00 uur. De opbrengst is bestemd voor het werk van pa ter Cyriel Swinne in Colombia. ZEEUWSE W/ In dat Goese gezin luiden ze elke vrijdag op een speciale manier het weekend in. Er worden lekkere broodjes gemaakt die worden opge peuzeld voor de tv. Elke week mag een ander gezinslid een film uitkie zen. Dit keer was het de beurt aan de man des huizes, die koos voor Home Alone 2. De grappen en grol len van een ventje dat alleen door KLOOSTERZANDE - In verband met onderhoud aan het rioolgemaal is de kruising van de Tasdijk en de Hulsterweg in Kloosterzande van daag en morgen afgesloten voor het verkeer. De Tasdijk is hierdoor vanaf de kruising niet bereikbaar. De Hulsterweg is tijdens de werkzaamheden gewoon bereik baar voor het doorgaande verkeer. Tip? redactie@pzc.nl New York zwerft, vallen in goede aarde bij de kinderen. In de film worden twee boeven door het vent je goed te grazen genomen. Vooral als een van de boeven door een nietmachine met zijn billen aan een deur vastgeniet wordt, wekt dit hilariteit. Of zoals de u-jarige zoon opmerkt: „Dit is wat je noemt echt ge-nieten". AARDENBURG - De carnavalsstich- tiiig de Nachtuuln houdt vrijdag 23 en zaterdag 24 januari de tradi tionele schuurfeesten. Vrijdagmid dag barst om 13.15 uur het feest in de schuur van de familie van Over loop aan de Paardenmarkt los met een Hutseklutse show voor kinde ren. 's Avonds begint om 21.00 uur een goud van oud party met Club FM. Op zaterdag is het om 14, 19 en 21.00 uur feest in de-schuur. OOSTBURG - De Heemkundige Kring West Zeeuws-Vlaanderen houdt woensdag 21 januari een le zing in het Ledeltheater in Oost burg. Waterschapsbestuurder Conny Al- mekinders houdt vanaf 20.00 uur een presentatie over de taken en de organisatie van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen. De toegang is gratis, zowel voor le den als voor niet-leden. KLOOSTERZANDE - Het Flanders Re corder Quartet treedt zondag 24 ja nuari op in het Hof te Zande kerk je in Kloosterzande. De vier muzikanten staan bekend als de ambassadeurs van de blok fluit. Het kwartet behoort inmiddels tot de wereldtop en reist van optre den naar optreden met een collec tie van 150 blokfluiten. Het con cert begint om 15.00 uur. HULST - Het Palazzoli Huis in 's Landshuis aan de Steenstraat 37 in Hulst houdt dinsdag 27 januari van 10.00 tot 11.30 uur een ont moetingsochtend voor mensen die met kanker zijn geconfron teerd en hun naasten. De bedoeling is een gelegenheid te bieden aan mensen met eenzelfde ervaring, om elkaar te ontmoeten onder het genot van een kopje kof fie of thee. HULST - De gemeente Hulst verbe tert de inspraak voor de bevolking op woningbouwgebied. Het colle ge van burgemeester en wethou ders geeft de aanzei in een voor stel aan de gemeenteraad. Aanleiding is de invoering van de nieuwe Wet op de Ruimtelijke Or dening. Ook de kritiek die de ge meente vorig jaar een aantal keren kreeg bij de behandeling van nieu we bestemmingsplannen speelt een rol. „We maken een structuurvisie voor het hele grondgebied van de gemeente waarin op hoofdlijnen komt te staan waar in de toekomst bouwmogelijkheden zijn", zegt wethouder Diana van Damme. „We maken vooraf bekend dat we van plan zijn die structuurvisie te maken. Vervolgens kan iedereen die ergens wil bouwen dat aan ons kenbaar maken." De volgende stap die de gemeente in dit proces zet, is de behandeling van het voorontwerp van de struc tuurvisie. In die fase van de be leidsvorming is het mogelijk ziens wijzen in te dienen op de visie zo als die er op dat moment ligt. Uit eindelijk vindt dan als derde en laatste stap de vaststelling van de structuurvisie door de gemeente raad plaats. De bedoeling is deze visie na een nog te bepalen ter mijn te evalueren en eventueel aan te passen op nieuwe ontwikke lingen. De visie wordt volgens de wethouder hét toetsingskader voor de gemeente of-ergens wel of niet gebouwd mag worden. De vi sie moet voorjaar 2010 gereed zijn. Het wagenbouwersbal van de Betekoppen in Sas van Cent is de laatste grote bijeenkomst voordat het carnaval losbars TERNEUZEN - Het nieuwe jongeren centrum De Pit (Podium in Ter- neuzen) wordt vrijdag 23 januari feestelijk geopend. Na de openingsact die omstreeks 20.00 uur plaatsvindt, zijn er live optredens te beluiseren van Zuco 103 en Equad. De Pit is gevestigd aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen. Eigenlijk moest het jongerencentrum al een half jaar open zijn. Door verschil lende tegenslagen bij de bouw liep 1 de oplevering van het nieuwe pand tegen vertraging aan. De gemeente Terneuzen investeer- de meer dan een miljoen euro om j de bouw van het nieuwe centrum mogelijk te maken. SINT JANSTEEN - De gasten van de afdeling Groot Hulst van de Zonnebloem vermaakten zich afgelopen zaterdagmiddag opperbest tijdens het uitje dat hen door de Zonnebloem werd aangeboden. De toneelvereniging Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene uit Sint Jansteen bracht in De Warande in die plaats de komedie 'Aantrekkelijke Heer zoekt Dame', foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46