Zeeland PZCI13 Reynaertcollege heeft lerarentekort 1 I Krimp Sluis in studie ZEEUWS-VLAANDEREN 17 14 en 15 Voortgezet onderwijs in Hulst zoekt al geruime tijd een leraar Frans. Vijfhonderd wandelaars tijdens Winter-Neuzentocht in Terneuzen Bijzondere expositie van Post Art in Hulst Carnavalsprinsen bekijken praalwagens Bos weg als directeur van De Linie in Hulst Lopen door Alaska: stilstaan betekent bevroren vingers »»■'- W^Wir: 'ift* ÉTÊi W TWfjRjstijimÊ} j WÊfcf Mi -\yjÈÈj£M-•IeIIl Wagenbouwersbal is de opmaat voor Sasse carnaval Maandag 19 januari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Het lerarentekort in Neder land en België begint ook het Rey naertcollege voor voortgezet onder wijs in Hulst parten te spelen. De school zoekt al geruime tijd ver geefs naar een docent Frans ter ver vanging van een lerares die sinds de tweede helft van vorig school jaar door ziekte is uitgevallen. De schoolleiding meldt in een brief aan de ouders van de leerlin gen van het vierde leerjaar havo en vwo 'begrip te hebben voor de moeite' die zij hebben met de hui dige stand van zaken. Het Reynaertcollege vond aanvan kelijk voor de kerstvakantie een nieuwe docent Frans, maar die zeg de uiteindelijk af Een tweede kan didaat waar de schoolleiding deze week een gesprek mee zou heb ben, kwam niet opdagen. De school heeft drie noodmaatregelen getroffen voor het vak. De docen ten van de andere vakken in ha- vo-4 en vwo-4 wordt verzocht om opdrachten die leerlingen zelfstan dig uit kunnen voeren naar voren te halen in hun programma. Daar naast staan op de website van de school links naar sites waar leerlin gen aan zelfstudie kunnen doen. Tenslotte probeert de school een toezichthouder in te schakelen om leerlingen te laten werken aan meerkeuze- en luistertoetsen voor 1^ Het Reynaertcollege in Hulst kampt voor het-eerst met de ge volgen van het lerarentekort. Vol gens rector Jan Reijnders zal dat niet de laatste keer zijn. het vak Frans. In de brief aan de ouders maken de afdelingsdirecteu ren havo en vwo duidelijk dat ze hun uiterste best doen om zo snel mogelijk een geschikte vervanger te vinden. „Voor het eerst hebben wij last van het lerarentekort dat in den lande al langer speelt", zegt rector Jan Reijnders. Hij voorziet op ter mijn ook problemen in andere vakken, met name wiskunde, En gels en Nederlands. „Wij hebben nog het grote voordeel dat we ook in de Belgische vijver kunnen vis sen. Nu al hebben wij dertig pro cent Vlaamse docenten. Maar ook in Belgie wordt de spoeling dun ner." Volgens de rector lopen de lessen Frans gewoon door en is de kwaliteit van het onderwijs niet in het gedrang. Ook zijn er nog geen klachten van ouders. „Maar de zorg is er alom. Daarom werken wij hard aan andere oplossingen voor de problematiek", aldus Reijn ders, die nu nog niet vooruit wil lopen op de aard van die oplossin gen. Het lerarentekort speelt vol gens hem overigens ook bij andere scholen in de regio zoetjesaan de kop op. TERNEUZEN - Met wind en regen soms vol in vereniging Zelden Rust voor de elfde keer raplu en allemaal met stevig vastgeveterde de neus liepen zaterdag 551 wandelaars op werd georganiseerd. Het slechte weer deerde wandelpantoffels. De liefhebbers van een ste en rond Terneuzen. Zij namen deel aan de de fanatiekelingen niet. Ze waren goed inge- vig stukje stappen door stad en natuur waren Winter-Neuzentocht, die door wandelsport- pakt met regenjassen, soms gewapend met pa- uit vele windstreken naar de havenstad geko men. Vooral de Vlaamse plaatsen waren we derom goed vertegenwoordigd. Uit Assenede kwamen met 81 deelnemers de meeste wan delaars. foto Wim Kooyman HULST - Post Art houdt zaterdag 24 en zondag 25 januari een korte, •eenmalige expositie van bijzonde re kunst- en dichtwerken uit parti culiere collectie. Het gaat om werk van Serge Vandercam met poëzie van Hugo Claus en van Frank Maieu met 'teksten van Pjeroo Roobjee, Jan Decleir, Wannes Van de Velde en Marcel van Maele. Te zien van 13.00 tot 17.00 uur in het voormalige postkantoor in Hulst. SAS VAN CENT - De Betekoppen uit Sas van Gent en de Kloorianen uit Kloosterzande gaan zaterdag 7 fe bruari wagentje kijken. De Betekoppen en hun prins ver zamelen om 9.00 uur in de narren- tempel café d'Ouwe Brug in Sas van Gent. Prins Tinus van de Kloorianen ver trekt met zijn gevolg 's middags om 14.00 uur naar de bouwclubs in voormalig Hontenisse. HULST - Algemeen directeur Cok Bos van schoolstichting de Linie stapt per 1 april uit deze functie. Hij stapt dan in een nieuwe uitda ging als algemeen directeur van een grote onderwijsstichting van 500 medewerkers in de Haarlem mermeer. De Linie is de stichting waaronder vijftien basisscholen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen vallen. Bos werkte er vijf jaar als alge meen directeur. SLUIS - De gemeente Sluis is don derdag 22 en vrijdag 23 januari gast heer voor de VNG-Battle. Deze tweedaagse bijeenkomst van de Vereniging Nederlandse Gemeen ten heeft als thema de terugloop van het aantal inwoners. Centraal daarbij staat de vraag hoe Sluis op een slimme manier kan bewerk stelligen dat de bevolkingskrimp, die nu vaak alleen als een bedrei ging wordt gezien, ook kansen voor de regio gaat bieden. Tijdens de VNG-Battle behandelen VNG- medewerkers een actueel thema. Aan de bijeenkomst is voor hen een wedstrijd (battle) verbonden: de beste presentatie wordt be loond. Omdat de gemeente Sluis al enkele jaren op rij geconfron teerd wordt met een dalend aantal inwoners, is voor 2009 de keuze van de VNG op deze gemeente ge vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45