Sport oefenwedstrijd Oefenmeester Gaby Demanet heeft luxeprobleem bij Hoek Dammers PWG krijgen weer hoop Wim Nieuwkerk in Westhoveloop te sterk voor Belgische tweeling Zierikzee is SSV'65 na ruts de baas en wint met 4-2. Nieuwe spits Nguekam laat geen verpletterende indruk achter. Zeeuwse ereklasser verslaat Amsterdam 80 met 12-8. Duatleet uit Fijnaart hoopt dit seizoen op een doorbraak. PZC Maandag 19 januari 2009 31 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Ondanks de algeme ne afgelasting van de KNVB werd er zaterdag volop geoefend door Schouwse clubs. Zierikzee won na een 2-0-achterstand met 4-2 in Goes bij SSV'65 en ook Bruse Boys, Duiveland en WIK'57 boek ten een oefenzege. Opvallend was de 5-0-nederlaag die SKNWK leed bij De Noormannen. SSV'65-Zierikzee 2^4: Trainer Mar co Groeneveld zag Zierikzee voor rust matig en na rust redelijk spe len. Dat vertaalde zich ook in het scoreverloop want het sterk gestar te SSV65 kwam in de eerste helft door goals van Martin Crucq en Joey van der Hoeff, na fouten in de Zierikzeese defensie, op 2-0. Na rust trok Zierikzee de wedstrijd naar zich toe. Elmar Verhage zorg de voor 2-1 en door twee doelpun ten van Frank van der Helm kwam Zierikzee aan de leiding. Robbert-Jan van de Genuchte zorg de daarna voor de 2-4. Yerseke-Bruse Boys 1-2: Vierde- klasse Yerseke bood zeker goed te genstand, maar het twee klassen hoger spelende Bruse Boys was binnen de lijnen slimmer. In de 38e minuut opende Mats Willemse namens de ploeg van trainer Edwin Kriens de score. •Drie minuten na de hervatting maakte Willemse zijn tweede doel punt. In de 66e minuut bracht El- co de Schipper met zijn treffer de spanning terug in de wedstrijd. Yerseke rook daarna aan de gelijk maker, maar een sterk laatste kwar tier werd niet beloond. Klundert-Duiveland 1-6: Duive- Resultaten andere oefenduels land deed wedstrijdritme op in Klundert. Voor rust zorgde Den- nie le Comte met een zuivere hat trick voor de 0-3. Poger Mukoko scoorde in de tweede helft de 1-3. Barry Steenpoorte, opnieuw Le Comte en Ronald Zwager tilden de stand daarna naar 1-6. De Noormannen-SKNWK 5-0: De thuisploeg, koploper in de vier de klasse A, boekte een klinkende overwinning op de Nieuwerkerkse derdeklasser. Voor rust zörgden Mark Minderhoud en Rick Hengst al voor 2-0. Na de pauze tilde Min derhoud met nog twee treffers de stand naar 4-0, waarna Sander van Belzen de eindstand op 5-0 bepaal de. ZSC'62-WIK'57 0-1: Vorig jaar klopte WIK'57 in de eerste compe titiewedstrijd na de winterstop ZSC'62 met 1-4 en nu sloot de ploeg uit Kerkwerve ook de eerste Bruse Boys is slimmer in de wedstrijd tegen Yerseke: 1-2 oefenwedstrijd na de winterstop winnend af in Scharendijke. Tien minuten voor rust scoorde Ferrie Berrevoets de 0-1. Het laatste half uur van de tweede helft kwam ZSC'62 behoorlijk aan aanvallen toe, maar verdedigend hielden de bezoekers stand. Colijnsplaatse Boys-Brouwersha ven 4-0: Brouwershaven werkte een rommelige wedstrijd af en kwam voor rust door een goal van Sander van Ouwerkerk op een 1-0-achterstand. Derdeklasser Co lijnsplaatse Boys liep na rust ver der uit. Jermo Sandee, Dave Bout en Sander Sallet waren trefzeker voor de thuisploeg. Kloetinge-Rillandia 1-0, WHS-De Jonge Spartaan 4-0, Krabbendij- ke-Noad'67 2-3, Bevelanders-Wolfaartsdijk 2-3, Nieuwdorp-Kruiningen 4-2, Terneuzen-Coes 1-3, Patrijzen-Robur 4-1, HW'24-Axel 4-0, AZW-RIA W 4-3, GPC Vlissingen-Serooskerke 2-3, Nieuwland-De Meeu wen 0-3, FC Dauwendaele-Oostkapelle 1-2, RCS-VCK 3-3, Zeeland Sport-Lewedorpse Boys 2-0, Vlissingen-Breskens 6-1, Zeelandia Middel burg-Domburg 4-0. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Na weken van trai nen op harde, gladde velden en het mulle zand op het strand van Groede, konden de spelers van Hoek zaterdagmiddag eindelijk weer eens een wedstrijd afwerken. Het oefenpotje op het veld van Terneuzense Boys (0-4) had wei nig om het lijf diende vooral om ritme op te doen, maar maakte ook één ding duidelijk. Gaby De manet heeft op dit moment een luxeprobleem bij de hoofdklasser. Het was dat Ferry Alfons en Ken neth Okorley ziek waren, anders had de Belgische trainer in het duel met de eersteklasser negen tien spelers op laten draven. Nu waren het er zeventien, onder wie de weer in genade aangenomen Björn Langeveld. De verdediger raakte voor de winterstop in con flict met Demanet en werd naar het tweede elftal verbannen. In no vember en december speelde hij geen minuut in de hoofdmacht, maar al voor de korte winterstop werd de vrede weer getekend. Met Langeveld heeft Demanet ach terin weer wat. meer keus. „On danks dat Bert den Hamer en Ma- madouba Gueye naar Eeklo zijn vertrokken hebben we nu een rui me selectie", aldus Demanet. „Om dat we geen blessures of schorsin gen hebben is het inderdaad een luxeprobleem. Maar wij gaan ieder een nodig hebben. De spelers moe ten elkaar scherp houden, want na de winterstop willen we voor een plek bij de eerste drie gaan." Volgens de trainer heeft hij ook voorin meer mogelijkheden. Hij verwelkomde eind december Ar nold Nguekam, die tegen Terneu zense Boys voor het eerst in het shirt van Hoek mocht opdraven. Een verpletterende indruk liet de fysiek sterke, maar niet al te wend bare Kameroener niet achter. „Toch is hij een aanwinst voor ons", zei Demanet. „Het oogde vandaag niet altijd even goed, maar Arnold heeft bij zijn vorige club Eendracht Aalst lang niet ge speeld. Hij heeft nog even tijd no- Hoek doet ritme op in een oefen- wedstrijd tegen Terneuzense Boys. De hoofdklasser wint met 4-0. Volgende week speelt Hoek uit bij CVVV. dig, is conditioneel in orde, maar moet nog een kilootje of twee kwijtraken. Daarom moet hij wat extra arbeid verrichten." Nguekam moest zichtbaar wen nen aan zijn nieuwe ploeggeno ten. Na een mislukte actie of onno dig balverlies schudde hij eens met zijn' hoofd en maakte hij een onbe grepen indruk. De bonkige spits (23) deed echter ook waar Hoek hem voor heeft aangetrokken: sco ren. Na een half uur mocht hij op de rand van buitenspel doorgaan na een pass van Alan Grözdanic. Nguekam omspeelde doelman Ro nald Gort en duwde de bal over de lijn. Het was de tweede treffer voor Hoek, nadat Josimar Pattinama even daarvoor de 0-1 achter Gort had geschoten. Na dat doelpunt kreeg Terneuzense Boys via Marco Faassen en Ruud Hoogesteger (twee keer) drie kansen om op ge lijke hoogte te komen. De twee aanvallers vonden iedere keer Joan van Belzen op hun weg. De doel man keerde na rust niet meer te rug, net als vijf van zijn ploeggeno ten. Via Regilio Pinas (op aange ven van Tim Mechelink) en Gröz danic (assist Nguekam) liep Hoek verder uit naar 0-4. door Daaf Kasse MIDDELBURG - Er gloort weer hoop voor de dammers van PWG 's-Gra- venpolder. Zaterdag won het team voor de eerste keer een wedstrijd op ereklasseniveau. In de hoofd stad kreeg Amsterdam 80 met 12-8 klop. De Zeeuwen passeerden de Am sterdammers op de ranglijst en dat kan wel eens van levensbelang zijn. Omdat de sponsor van DVSB ermee stopt heeft de ploeg uit Soest aangegeven volgend jaar een klasse lager te willen spelen. De KNDB honoreerde dit verzoek zo dat slechts één andere ploeg recht streeks hoeft te degraderen. Amsterdam 80 nam het degradatie duel net zo serieus als PWG en liet twee Oud-wereldkampioenen over vliegen uit Rusland. Het rende ment van de twee grootmeesters was ondermaats. Andres van den Berge hield Slawa Sjtsjogoljev pro bleemloos op remise en Arie van de Weteringh bleef ondanks een constante druk op de been tegen Aleksej Tsjizjov. Deze twee meeval lers legden de basis voor de Zeeuw se overwinning, want aan de ande re borden was PWG duidelijk in de meerderheid. Dit voordeel lever de zes gelijke spelen en twee over winningen op. Aan de onderste twee borden vielen de beslissin gen. Arjo Kousemaker troefde zijn tegenstander in een spannend klas siek middenspel af door middel van een lichte combinatie en André Droog wikkelde in zijn be kende rustige stijl af naar een ge wonnen overmachtseindspel. De Middelburgse damclub verloor zaterdag met minimaal verschil van de Gorinchemse damclub, de nummer twee in de eerste klasse C. Het werd 11-9. Het tweede team van PWG blijft na de overwinning meedoen in de titelstrijd in de tweede klasse F. In Heerlen werd met 13-7 van Eureka gewonnen. door Sjaak Sinke DOMBURG - Hij zat zaterdag eerst twee uur op de mountainbike in Haamstede, daarna liep hij de Westhoveloop over 14 kilometer en vervolgens plakte hij er nog acht kilometers aan vast. Wim Nieuwkerk uit Fijnaart wil dit jaar doorbreken op de duatlon (run-bi- ke-run) en verslindt dus vele kilo meters. Nieuwkerk had zaterdag de juiste cadans te pakken, want hij werd winnaar van de Westhoveloop in Domburg. Hij beheerste de wed strijd al vanaf de eerste kilometer. Hij had toen al een vorspong van 100 meter. Kevin de Pagter (West- kapelle) de Belgische tweeling Christophe en Peter de Ketelaere, Miquel van Tongeren (Middel burg, Ronnie Overgaauw (Zoute- lande), Bert Flier (Barendrecht), Bart de Koster (Middelburg) en Erik Kok (Arnemuiden) waren de achtervolgers. Maar ze konden de Brabander niet bedreigen. Hij fi nishte op de Boulevard van Dom burg in een tijd van 48 minuten en 4 seconden, ruim een halve mi nuut voor Christophe de Ketelaere die zijn broer vijf seconden achter zich hield. „Ik had nog nooit van die jongens van De Ketelaere ge hoord, maar ik zag wel dat ze be^ hoorlijk konden lopen", vertelde Nieuwkerk Nieuwkerk is al een aantal jaren een vaste waarde in het duursport- wereldje. Zo werd hij al een aantal keren Nederlands kampioen win- tertriatlon en nam hij deel aan het EK en WK duatlon. „Ik wil nu ein delijk ook eens Nederlands kam pioen duatlon worden. De huidige kampioen Armand van der Smis sen wordt dit jaar veertig dus wordt het tijd om hem af te los sen" liet hij strijdlustig weten. Bij de vrouwen ging de zege naar Chantal Koole-Maat (Zoutelande) die de oppas voor haar twee kinde ren had overgelaten aan echtge noot Niels. Leonie Ton (Zierikzee) benutte een dagje extra vrij door de twee de plaats op te eisen voor Juliette Visser (Goes) die vorig jaar ook al derde werd in Domburg. Het zit Ton overigens niet mee in de uit slagen. Vorig week bij de Delta cross in Haamstede stond ze fou tief in de categorie D35 terwijl ze nog een jaar te gaan heeft als se nior. In Domburg was ze als heer ingevoerd! Erik Poppe (Biggekerke) had ken nelijk geen zin meer in de tweede ronde om de 14 kilometer vol te maken en won zo de negen kilo De Westhoveloop in Domburg trok vele deelnemers. meter bij de mannen. Helaas wa ren er nog een twintigtal deelne mers die eerder de finish opzoch ten en zo de uitslagenverwerking ernstig verstoorden. Monique Ver schuur (Yerseke) was de snelste vrouw op de negen kilometer voor Wilma Polderdijk (Dom burg) die bij nader inzien negen ki foto Ruben Oreel lometer genoeg vond. Twee jaar ge leden begon de nog piepjonge Ti neke van Dort (Domburg) met at letiek in de Westhoveloop. Nu won de brugklasser met over macht de 5.5 kmin 20.31 voor Christa Verhage (Souburg). Piet Wisse (Biggekerke) moest meer dan drie minuten toegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43