SKNWK gaat keihard onderuit ir Sandy den Exter in twee categorieën klasse apart Paulus Poortvliet langer bij Arendskerke Hoofdplaat legt speler Sutin vast als trainer Groene Ster stevent af op titel in eerste klasse Zeldzame nederlaag judoka Baldauf Amazone uit Kortgene wint in Heikant zowel in L als M. Cees Stoutjesdijk blijft trainer bij Smerdiek Eric Vanhijfte blijft trainer van Philippine 30 Maandag 19 januari 2009 PZC 's-heer arendskerke - Trainer Pau lus Poortvliet is ook na de zomer trainer bij 's-Heer Arendskerke. Paulus Poortvliet was afgelopen weekeinde met zijn ploeg op be zoek in Southampton. Zijn broer ]an is trainer bij de club uit de Championship. Het was de bedoeling dat er een vriendschappelijk duel gespeeld zou worden, maar dat ging niet door. bergen op zoom - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster Vlissingen na men in de strijd om de titel in de eerste klasse een belangrijke hob bel bij FC Rif/New Style. In Ber gen op Zoom werd de nummer twee met 1-4 verslagen. Via 0-1 bij de rust werd het in de tweede helft 0-2,1-2 en daarna 1-3 en 1-4. Said Bouzambou, Salim Be-n Sellam (2x) en Etienne Mallie scoorden voor Groene Ster. gilze - Sebastian Baldauf is twee de geworden op het jaarlijkse G-ju- dotoernooi in Gilze. De 16-jarige judoka uit Westkapelle begon sterk met vier vol-punt-overwin- ningen maar verloor van de latere kampioen met een schouderworp. Baldauf, die uitkomt voor sport school Geelhoed uit Oost-Sou burg, is al vier jaar ongeslagen en moest zich nu dus voor het eerst tevreden stellen met zilver. door Lucien Roelandt HEIKANT - Cindy Perdaen won za terdag in manege Heikant op over tuigende wijze de Grote Prijs Delta Mossel. De amazone uit Sas van Gent was veruit de snelste in de barrage van de klasse Z/ZZ. Zij bleef bovendien in de beslissende ronde als enige foutloos. Met twee overwinningen was Sandy den Ex- ter eveneens succesvol. Internationaal parcotirsbouwer en coach van het Belgische spring- team Lucien Somers had een tech nisch en selectief parcours uit de hoge hoed getoverd. Niet extreem hoog, maar met gebogen lijntjes, die nogal wat combinaties in de problemen brachten. Met een foutloze rit in het basispar- cours van de Grote Prijs toonden Cindy Perdaen, Sandy den Exter en de Brabander -Johan Kerstens aan over voldoende stuurmans kunst te beschikken om deze pro blemen het hoofd te bieden. In de barrage liet Perdaen meteen mer ken dat ze haar zinnen op de over winning had gezet. In het basispar- cours noteerde ze met Mumbo de langzaamste tijd. In de barrage koos ze voor snelheid. In een bloedstollende rit stuurde Perdaen de Fariston-dochter in 31,97 secon den als een scheermes over het hout. Naar later bleek gooide de combinatie hiermee de deur voor haar achtervolgers in het slot. Met een tijd van 34,63 seconden (en een paal naar de grond) vormde Sandy den Exter met Knape Hout's Bomba geen enkele bedrei ging- Meer succes had de amazone uit Kortgene met Knape Hout's Vey- ron in de klasse M. In de barage was ze met de Indoctro-dochter ruim drie tellen sneller dan Marie ke de Bart met Lady Calando. De amazone uit 's-Heer Abtskerke haalde met de Lord Calando-doch- Sandy den Exter, hier op archieffoto, greep in Heikant twee overwinningen. foto Willem Mieras ter ook nog balk naar beneden. Ook in de klasse L bleek er tegen Den Exter met Capitalice geen kruid gewassen. Met de Cela- no-dochter was ze met een foutlo ze rit en een tijd van 28,52 duide lijk de beste van de elf combinatie in de barrage. SINT-MAARTENSDIJK - Cees Stoutjes dijk is ook volgend seizoen hoofd trainer bij zaterdag-vierdeklasser Smerdiek. Hij is momenteel bezig aan zijn eerste seizoen in Sint- Maartens dijk. Daarvoor was hij vier jaar werkzaam bij WHS. Smerdiek staat in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal momen teel op een zevende plaats. HOOFDPLAAT - Patrick Sutin volgt volgend seizoen Guust van de Vel de op als trainer van Hoofdplaat. Sutin, die zelf jaren voor de vijf- deklasser speelde en ook dit sei zoen tot de selectie behoort, is in het bezit van het diploma Uefa B. De inwoner van Hoofdplaat (36) debuteert bij de dorpsclub als oe- fenmeester van een seniorenelftal. In het verleden trainde hij jeugd- ploegen van Hoek en Breskens. PHILIPPINE - Eric Vanhijfte is ook volgend seizoen nog als trainer aan de hoofdmacht van de voetbal vereniging Philippine verbonden. De oefenmeester begint dan aan -zijn derde seizoen bij de club uit het mosseldorp. Het eerste elftal van de zondag-vijf- deklasser bezet momenteel de ne gende plaats. De ploeg behaalde negentien punten uit vijftien wed strijden. Joey van der Hoeff (links) wordt op de huid gezeten door aanvoerder Ben Verwest van Zierikzee. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42