PZC ,3 Heijmans stapt uit businesspark 1 Lange vrachtauto tijdje uit centrum vsam SCHOUWEN-DUIVELAND 17 14 en 15 Bedrijventerrein bij Zierikzee niet in gevaar volgens wethouder. Rioleringswerken in Hoofdpoortstraat blokkeren aanrij route. Nieten :P rs ../'pi fUl 1 SS X. WIMfl 811 Lopen door Alaska: stilstaan betekent bevroren vingers Openluchtmuseum bewaart Zeeuwse dijkbekleding Maandag 19 januari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Heijmans Infra uit Ros malen heeft zich teruggetrokken als medeontwikkelaar van het busi nesspark in Zierikzee. Heijmans zou het bedrijvendeel van het park ontwikkelen en de gemeente zou het noordwestelijk deel en de infrastructuur voor haar rekening nemen. Heijmans ziet daar nu, na twee jaar meedenken, vanaf „Wij hebben grondig onderzoek gedaan en daaruit is naar voren ge komen dat het ambitieniveau van de gemeente té hoog- is", zegt woordvoerder Barend Pelgrim van Heijmans. „De locatie, het ambitie niveau en de huidige economische omstandigheden maken dat het niet winstgevend kan zijn." „Wij gaan gewoon door", zegt wet houder Roel van der Wekken. „Ik kan nog niet zeggen hoe en wat, maar we hebben met vijf gegadig den goede gesprekken." Hij be treurt het dat Heijmans is afge haakt. „Ja, wij waren het traject in gegaan met het idee dat dit een meerwaarde voor ons beiden zou opleveren maar dat is helaas niet doorgegaan." Hij is niet bang dat het afhaken van Heijmans ernstige gevolgen heeft voor het vollopen van het businesspark. „Nee, dat denk ik niet. Het is een project van 15 jaar dus dit valt wel mee." Eén van de bedrijven waarmee de Heijmans stapt uit het project bu- sinesspark in Zierikzee. Het be drijf acht het plan niet rendabel, mede door de hoge kwaliteitsei sen die de gemeente stelt. gemeente serieus spreekt, is de Ra bobank. Daarvan is al langere tijd bekend dat het serieuze interesse heeft voor een plekje op het park. Van der Wekken wil niet kwijt met welke bedrijven nog meer ge sproken wordt. Het businesspark moet een bedrij venpark worden met allure. Alleen bedrijven met kwalitatief hoog waardige panden zijn welkom. Voor (zware) industrie is daar geen plaats. Om dat concept invul ling te geven heeft Heijmans al veel geld gestoken in het project. Onder de noemer 'Made in Zee land' was inmiddels een marke tingconcept bedacht. „Misschien dat wij daar wel op voortbordu ren", zegt Van der Wekken. De ontwikkeling van het business park gaat niet zonder slag of stoot. De gemeenteraad had veel beden kingen over het plan. Door hoge grondprijzen, hoge eisen aan kwa liteit en twijfel over de haalbaar heid hebben raadsleden lang geaar zeld. Tot overmaat van ramp lever de de Europese aanbesteding niet op wat er van verwacht werd, waarop de (nu afgeblazen) deal met Heijmans werd gesloten. De leegte op het businesspark in Zierikzee wordt nu maar gebruikt voor andere zaken dan bouw. Het toekomstige gebouw van Syntess krijgt wél vorm. foto Ronald den Dekker door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Vrachtauto's langer dan acht meter kunnen vanaf 2 fe bruari voor een aantal weken het centrum van Zierikzee niet in. Dat komt door rioleringswerkzaamhe den in de Hoofdpoortstraat. Die duren, afhankelijk van het weer, tot ergens tussen half maart en half april. De gemeente Schou- wen-Duiveland is al begonnen met de werkzaamheden, maar tot 2 februari kan verkeer gewoon pas seren. Vanaf die datum gaat de Hoofdpoortstraat dicht. Personen auto's worden dan omgeleid via de Ravestraat. Vrachtverkeer tot acht meter lang wordt omgeleid via de Weststraat. Daarmee ver valt de enige manier voor grote vrachtwagens om het centrum te bereiken; de Noordhavenpoort is immers ook verboden terrein voor vrachtverkeer. Na de Hoofdpoortstraat komen de Breedstraat, Ravestraat, Zevenhuis straat, Krepelstraat en Schutters hofstraat aan de beurt. Riolering wordt opgeknapt, vernieuwd of verlegd. Alles bij elkaar kost dat de gemeente een half miljoen euro. i- In dat Goese gezin luiden ze elke vrijdag op een speciale manier het weekend in. Er worden lekkere broodjes gemaakt die worden opge peuzeld voor de tv. Elke week mag een ander gezinslid een film uitkie zen. Dit keer was het de beurt aan de man des huizes, die koos voor Home Alone 2. De grappen en grol len van een ventje dat alleen door Tip? redactie@pzc.nl New York zwerft, vallen in goede aarde bij de kinderen. In de film worden twee boeven door het vent je goed te grazen genomen. Vooral als een van de boeven door een nietmachine met zijn billen aan een deur vastgeniet wordt, wekt dit hilariteit. Of zoals de u-jarige zoon opmerkt: „Dit is watje noemt echt ge-nieten".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37