Hoek zit zierikzee pas in de tweede helf opeens 1 ruim in zijn jasje BC Vlissingen blijft ongeslagen aan kop Ploeg kan na winterstop over negentien sterke spelers beschikken. 30 Maandag 19 januari 2009 PZC B TERNEUZEN - Na weken van trai nen op harde, gladde velden, kon den de spëlers van Hoek zaterdag eindelijk weer eens een wedstrijd afwerken. Het oefenpotje op het veld van Terneuzense Boys (0-4) had weinig om het lijf, maar maak te één ding duidelijk: Gaby Dema- net heeft op dit moment een luxe probleem bij de zaterdag-hoofd klasser. Het was dat Ferry Alfons en Ken neth Okorley ziek waren, anders had de Belgische oefenmeester in het duel met de eersteklasser ne gentien spelers op laten draven. Nu waren het er zeventien, onder wie de weer in genade aangeno men Björn Langeveld. De verdedi ger raakte voor de winterstop in conflict met Demanet en werd naar het tweede elftal verbannen. In november en december speelde hij geen minuut in de hoofd macht, maar voor de korte winter stop werd de vrede weer getekend. Met Langeveld heeft Demanet ach terin weer wat meer keus. Volgens de trainer heeft hij ook voorin meer mogelijkheden. Hij verwelkomde eind december Ar nold Nguekam, die tegen Terneu zense Boys voor het eerst in het shirt van Hoek mocht opdraven. Een verpletterende indruk liet de fysiek sterke, maar niet al te wend bare Kameroener niet achter. De manet: „Hij heeft nog even tijd no dig, is conditioneel in orde, maar moet nog een kilootje of twee kwijtraken. Daarom moet hij wat extra arbeid verrichten." Caby Demanet, de trainer van za- terdag-hoofdklasser Hoek, heeft bij aanvang van de tweede com petitiehelft negentien voetbal lers tot zijn beschikking. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen behaalden in Berli- cum een zwaarbevochten over winning op Springfield en blijven daardoor ongeslagen koploper in de hoofdklasse. Mannen. Springfïeld-BC Vlissingen 75-82: De thuisploeg ging sterk van start: 20-12. In het tweede kwart liep Springfield verder uit, maar net voor de pauze kon BC Vlissingen het verschil terugbrengen tot 41-31. Na de pauze liep de marge op naar 14 punten, maar toen be gon Michel Bosters met scherp te schieten. De achterstand werd om gebogen in voorsprong van 9 pun ten. Springfield gaf zich nog niet gewonnen, maar in de slotfase bleef BC Vlissingen door scores van Benjamin Steenbeek over eind. Vrouwen. Vossenberg-BV Souburg 37-87: Op het smalle veld begon BV Sou burg tegen de hekkensluiter met veel onderscheppingen en fast- breaks, waardoor het eerste kwart eindigde in 4-18. Het tweede kwart verliep minder soepel, maar na de pauze was er meer rust bij BV Souburg en werden er veel meer rebounds gepakt. Via 28-59 liepen de Souburgse vrou wen naar een ruime 37-87-winst. BC Vlissingen-Agathos 87-50: De Vlissingse vrouwen begonnen fel. Na 7 minuten was het al 21-5. Daarna nam de thuisploeg gas te rug en kon de ploeg uit Geertrui- denberg het verschil handhaven tot de 44-29-ruststand. Na de hervatting drukte BC Vlis singen direct door naar 58-33. Aga- thos bleef nog even volgen tot 70-48, maar in de slotfase was het eenrichtingsverkeer, waardoor een ruime 87-50-zege werd ge boekt. GOES - De G-voetballers van Rijen waren zaterdag de ko ning te rijk met de hoofdprijs op KNVB zaalvoetbaltoer nooi in Goes. De Brabantse ploeg bleef in Sportpunt Zeeland ongeslagen in de C-poule. 'Kampioenen, olé olé", zongen de spelers, nadat ze beker in ontvangst hadden genomen van Petra Dugardein, de Zeeuws keepster van Willem II. SSV'65 2 ging met de derd prijs aan de haal. In de B-poule won FC Dauwendaelt Ook in deze klasse eindigde een team van SSV'65 o plek drie. foto Willem Miera Joey van der Hoeff (links) wordt op de huid gezeten door aanvoerder Ben Verwest van Zierikzee. foto Willem Miera

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34