Twijfel over claim Delta Israël begint met terugtocht uit Gazastrook PZC 22 en 23 'Advies wellicht al bekend' Een dag om flink te somberen ISflHBfli Popconcert voor Obama RAADKAART www.pzc.nl/buitengebied Onstuimig Rob Kamphues boeit en confronteert Allrounder Davis nu ook wereldkampioen sprint Baggeren tegen wateroverlast Jakarta MAANDAG 19 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 15 - los nummer 1.45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Energiebedrijf volgens vergelijkingssite niet het goedkoopst. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De claim van nutsbe drijf Delta dat het aan Zeeuwen de goedkoopste energie levert, houdt geen stand na een prijsvergelij king. Wie de gegevens invult op energieprijzen.nl, een website die energieprijzen vergelijkt, moet vaststellen dat dè claim van Delta niet te verklaren valt: de concur renten Essent, Eneco, Oxxio en Nuon eindigen alle vier vóór Del- Hamasregime kondigt staakt-het-vuren van een week af. GAZA-STAD - Israël zijn militairen zo snel mogelijk uit de Gazastrook halen. Dat heeft de Israëlische premier Ehud Olmert gisteren gezegd te- ta. Bovendien is er nog een hele rits kleinere bedrijven die volgens de website ook goedkoper zijn. Delta stuurde vorige week juist een persbericht rond met de strek king dat het nutsbedrijf het goed koopste is voor de Zeeuwse consu ment, vergeleken met vier andere grote aanbieders van elektriciteit en gas. „Mensen moeten ook geen ge bruikmaken van dit soort vergelij kingswebsites", reageert woord voerder Peter Couwenberg van Delta. „De ene site rekent met 1800 kuub gas, de ander met 2100 kuub. Ze nemen onze pluspunten gen een aantal Europese leiders. De Britse premier Gordon Brown en andere Europese leiders waren naar Jeruzalem gereisd, nadat zij in Egypte een internationale top over de strijd in de Gazastrook hadden bijgewoond. Op een persconferentie in Jeruza lem drong Brown er bij Israël op aan de grensovergangen naar de niet mee, ze zetten verschillende contractvormen naast elkaar en het vastrecht wordt niet altijd mee gerekend. Het is bijna niet te verge lijken." Daar kijkt Barbara van der Rest van de Nederlandse Mededingings autoriteit (NMa) van op. Uit een onderzoek dat de energiekamer, een onderdeel van de NMa, heeft laten doen blijkt juist dat de verge lijkingswebsites betrouwbaar zijn. Vooral Energieprijzen.nl scoort goed. „De kwaliteit van dit soort websites is in orde", zegt ze. „Ze vergelijken zeker geen appels met peren." Gazastrook zo snel mogelijk te ope nen. Eerder gisteravond was het Israëli sche leger al begonnen met de ge leidelijke terugtrekking uit het Pa lestijnse gebied. Enkele uren eerder hadden het ra dicaal-islamitische Hamasregime en andere Palestijnse groeperingen een onmiddellijk staakt-het-vuren Als Delta beweringen doet die niet kloppen, onderneemt de NMa ac tie. „We hebben in 2007 richtlij nen opgesteld waaraan energiebe drijven moeten voldoen. Die gaan we dit jaar verscherpen, we grij pen in als we overtredingen consta teren." In de gedragscode staat dat infor matie die bedrijven verstrekken fat soenlijk, eerlijk, waarheidsgetrouw en niet misleidend voor wat de prijs betreft mag zijn. „Natuurlijk mogen reclame-uitingen best wat stevig worden aangezet", zegt Van der Rest. „Maar de informatie die Delta geeft, moet wel kloppen." van een week afgekondigd waarin Israël zijn militairen weg zou moe ten halen. Israël had al besloten sinds gister ochtend niet meer te vechten. pagina 8: gespannen rust in Gazastrook oorlog leverde weinig op, tegen hoge prijs HILVERSUM - Minister Donner ver zekert dat het vorige kabinet Bal kenende de volkenrechtelijke aspec ten heeft meegewogen bij het be sluit voor politieke steun aan de oorlog in Irak. Hij reageert op de onthulling, zaterdag in NRC Han delsblad, dat de ambtelijke top van Buitenlandse Zaken in april 2003 een kritisch juridisch advies over de steun aan de oorlog zou hebben weggehouden bij toenmalig minis ter De Hoop Scheffer. Volgens Donner 'kan het heel wel zijn' dat de secretaris-generaal meende dat die informatie al bekend was. pagina 4: Kamer geschokt pagina 5: in verlegenheid DEN HAAG - Last van een depressie of een dipje? U bent vandaag niet de enige. Het is 'blauwe maandag', ofwel de meest deprimerende dag van het jaar. De Britse psycholoog Cliff Arnall, gespecialiseerd in de pressies, bedacht enkele jaren gele den een formule waaruit bleek dat de meeste mensen zich de derde maandag in januari treurig, neer slachtig of weemoedig voelen. Het slechte weer in januari brengt velen aan het somberen. Daar naast zijn de meeste mensen nog blut van de feestdagen, terwijl de rekeningen weer binnenstromen. Bovendien realiseren ze zich dat ze hun goede voornemens alweer hebben verbroken. De meest deprimerende dag van het jaar is onzin reageer op www.pzc.nl reacties: 478 Feyenoord voetbalt rest van het seizoen tegen degradatie ■eens 27% WASHINGTON - Met een openluchtconcert in Washington zijn de festivitei ten rond de beëdiging van Barack Obama tot eerste zwarte president van de Verenigde Staten gisteren voortgezet. Na een korte toespraak van ac teur Denzei Washington trad zanger Bruce Springsteen (foto) als eerste van een reeks artiesten op, met Obama's politieke idool Abraham Lincoln op de achtergrond. Acteurs als Tom Hanks en golfster Tiger Woods lazen histori sche teksten voor. Sterren als Beyonce, U2 en Stevie Wonder traden ook op voor de nieuwe president. Eerder op de dag woonde Obama een kerkdienst bij en legde hij een krans op het graf van de onbekende soldaat op de militaire begraafplaats in Ar lington. Zaterdag waren tienduizenden mensen al getuige geweest van zijn treinreis naar Washington. foto Alex Brandon/AP vBÊÊÊÊÊÊÊÊI Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 19; Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1