Zeeland PZC 13 'Dit is de stad voor goedkope huizen' Ruim 23.000 euro voor Molukken WALCHEREN 14 en 15 Een eigen woning onder de ton: in Vlissingen kan het nog. Nieten Solotocht Alaska: stilstaan betekent bevroren vingers Verleden op band wordt massaal gedigitaliseerd Maandag 19 januari 2009Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - In Middelburg heb je er alleen een garagebox of servi ceflat voor, maar in Vlissingen kun je tenminste nog een huisje kopen onder de ton. Niet één, maar wel dertig. En als je geen bezwaar hebt tegen Bossenburgh, je niet al te veel prijs stelt op ruimte en luxe, dan blijf je zelfs inclusief kosten koper nog ver onder die magische grens. Dan heb je nog een flinke tuin ook. Maar je kunt ook kiezen voor 'een knus appartement' in hartje bin nenstad, in de Weteringstraat, of als je een beetje speculatief bent in gesteld, met uitzicht op het gebied waar het de komende decennia al lemaal moet gaan gebeuren: het Scheldekwartier. Dat laatste is niet eens zo moeilijk: op een paar flatjes in de Van Dis- hoeckstraat na, zijn de te koop-bor den in de Paul Krugerstraat al ja ren niet aan te slepen. Tja, in Vlissingen kan het. „Het is er de stad voor", weet.Arie Dinge- manse van Orisant Makelaardij uit ervaring. „De inkomens liggen hier gemiddeld toch wat lager en 'Starters uit Middelburg komen niet zo snel naar Vlissingen. Een gemiste kans' daar is het huizenaanbod op aange past. Je ziet veel bedrijven huizen opsplitsen in relatief goedkope stu dio's en appartementen." Zoals bijvoorbeeld het oude pand van het Leger des Heils in de Dr. Stavermanstraat en de voormalige meubelzaak Altena in de Clijver- straat. „Wat je hier ook veel hebt, zijn uitpondingsprojecten: huizen die uit de huur zijn gehaald. De Ka- nariesprenk in Papegaaienburg heeft er een pluk van in de prijs klasse onder de ton. Dat kom je in Middelburg niet tegen. Daar heb je óf huurappartementen óf duurde re appartementen." Die serviceflats voor dertig mille, waar Orisant er zoveel van aan biedt in de Middelburcht...? „Dat is speciaal voor ouderen. Nee, voor goedkope flats moet je echt in Vlis singen zijn." Dat zal voorlopig nog wel zo blijven, voorspelt Bert Bim- mel, de Zeeuwse NVM-voorzitter. „Die prijzen van onder de ton heb ben niks met de kredietcrisis te maken. Dat was een jaar geleden ook al. Als je dat vertaalt naar maandlasten, met de huidige rente stand, dat is een feest. Daar mag Vlissingen als stad hartstikke trots op zijn." Toch heeft Bimmel nog geen stroom starters uit Middel burg mogen rondleiden. „Nee, die komen niet zo snel naar Vlissin gen. Echt een gemiste kans." MIDDELBURG - Bezoekers kijken rond op de boerenrommelmarkt bij machinefabriek Her der op industrieterrein Arnestein in Middel burg. Volgens Ronald Melse van de fabriek kwamen er zaterdag een paar honderd boe ren en 'anderen die handig zijn met hydrauli sche machines' kijken in de loods. Die lag vol met tweedehands onderdelen die Herder zelf niet meer kan gebruiken bij het reviseren van machines voor berm- en slootonderhoud. Een paar loonwerkers uit Kapelle vonden een aan- .drijfas voor dertig euro. Anderen gingen naar huis met een cilinder voor vijftig euro. Een deel van de opbrengst van de boerenrommel markt gaat naar een, nog nader te bepalen, goed doel. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Het benefietconcert dat gisteravond in het Arsenaal theater in Vlissingen is gegeven voor een ziekenhuis in Am- bon-stad op de Molukken, heeft 23.280 euro opgebracht. Dit bedrag wordt nog verhoogd met de op brengst van de verkoop van de cd Brothers in music. Het concert van gisteravond vond onder diezelfde titel plaats. Er waren optredens van onder anderen Candy Dulfer, ex-idol Nigel Brown, Lonny Gerun- gan en gospelgroep Loud Proud. Uroloog John Vriesde van Ziekenhuis Walcheren en direc teur Wim Manuhutu van het Mo luks Historisch Museum in Utrecht vertelden over het belang van de actie. Aan het eind van de avond maakte oud-politicus Hans Dijkstal de opbrengst bekend. Winnie Tahitu van de organisatie is blij met het opgehaalde bedrag en met de opkomst. „Het Arsenaal was afgeladen vol. Er was zeker ze venhonderd man binnen. Niet al leen uit Zeeland; er waren ook bus sen uit de rest van Nederland geko men. En er waren niet alleen Ne derlanders van Molukse afkomst, ook 'gewone' Nederlanders." Met het geld dat gisteravond is in gezameld wordt de medische appa ratuur gekocht die het ziekenhuis in Ambon-stad zo nodig heeft. ALMANAK In dat Goese gezin luiden ze elke vrijdag op een speciale manier het weekend in. Er worden lekkere broodjes gemaakt die worden opge peuzeld voor de tv. Elke week mag een ander gezinslid een film uitkie zen. Dit keer was het de beurt aan de man des huizes, die koos voor Home Alone 2. De grappen en grol len van een ventje dat alleen door Tip? redactie@pzc.nl New York zwerft, vallen in goede aarde bij de kinderen. In de film worden twee boeven door het vent je goed te grazen genomen. Vooral als een van de boeven door een nietmachine met zijn billen aan een deur vastgeniet wordt, wekt dit hilariteit. Of zoals de u-jarige zoon opmerkt: „Dit is wat je noemt echt ge-nieten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15