timmert aan de weg Civiele Techniek Zeeuws-Vlaamse selectie oefent in Sint-Niklaas De Bruijn op titelkoers Vanaf februari E009: deeltijdopleiding ZPZC Zaterdag 17 januari 2009 3 9 ben ik dertig jaar, Frank Audenae- rd (speler en bestuurslid) is 24 jaar en Anneke de Ridder is met 'Kinderen van dertien die hun duim opsteken naar de scheidsrechter. Schitterend' haar negentien jaar het jongste be- stuurslid." Boeije: „We proberen jeugdleden bij toerbeurt bij de senioren te la ten tellen. Dat gaat probleem loos." Carmen Huth: „Kinderen van dertien jaar, die hun duim op steken naar de scheidsrechter. Schitterend om te zien. Spelers van het eerste team nemen trai ningen over bij jeugdteams. Voorwaarts is een vereniging met een sportief doel, maar ook met een sociaal aspect. De mengeling van jong en oud lijkt dé formule tot succes te zijn. We laten de jeugd zien waar ze in de toekomst misschien kunnen spelen." TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse voetbalselectie van spelers onder de 21 jaar speelt woensdag 21 janua ri een wedstrijd tegen een combi- natie-elftal van beloftes en spelers onder de 19 jaar van de Belgische derdeklasser FCN Sint-Niklaas. De wedstrijd in Sint-Niklaas begint om 19.30 uur. Geselecteerde spelers: Bryan de Wae- le (Breskens), Dies van Gorsel, Bart Rijckaert en Gertjan van den Dries (allen HW'24), Niels Burm, Michal Ni- kolajczyk, Fabian Wilson en Jeffrey Buyze (allen Terneuzen), Kenneth Okor- ley (Hoek), Yannick Vanhijfte (Sluiskil), Rick Klasen (RIA W), Bart van den He mel (Groede), Tijl Tournois en Roy van Ham (beiden Terneuzense Boys), Timo de Bruin (Axel), Ben Ongenae (Bier vliet) en Mustafa Ylmaz (AZW). Wegens blessures hebben Peter Reijn (Terneuzen) en Robbert van Driessche (HW'24) moeten afzeggen. Coaches: Jack Begijn en Franz van der Peijl. HAARLO - Het NK pentatlon krijgt dezelfde slotronde als vorig jaar. Of het ook dezelfde kampioen krijgt, is nog onzeker. Maar de kans dat lean Paul de Bruijn zijn biljarttitel prolongeert, is groot. Gisteren versloeg De Bruijn met groot machtsvertoon Michel van Silfhout. Bij de geëigende spelsoor- ten van de Hulstenaar, het band stoten en het driebanden, bleven de marges nog het kleinst, maar juist op het terrein van Van Silf- „We krijgen van veel clubs compli menten dat we zo gegroeid zijn. Ie hoort telkens weer dat het voor veel clubs moeilijk is om vrijwilli gers te vinden. We lopen nu wel tegen een luxe-probleem aan. We zijn voor onze aspiranten op zoek naar trainers en begeleiders, die een beetje kijk op het spelletje hebben. We willen voorkomen dat jeugdteams in een sporthal worden gedumpt die vervolgens niet over een goede begeleiding kunnen beschikken." Mark van Berkum volgt Wim Jagt bij KNVB op BREDA - Mark van Berkum wordt de nieuwe districtsmanager van de KNVB in Zuid I. Hij volgt de per 1 februari vertrekkende Wim Jagt op, maar komt pas in de zomer naar Breda. Tot die tijd zal Sjaak van der Kroon, de districtsmana ger van KNVB district West II, de taken van Jagt waarnemen. Mark van Berkum (37) woont in Amster dam en na zijn werkzaamheden in het KNVB district West I was hij beleidsmedewerker ondersteuning clubbesturen in Zeist. Sinds 2007 was hij gedetacheerd bij NOCNSF. Zaalvoetbalinterlands afgelast na afzegging TERNEUZEN - De zaalvoetbalinter- lands tussen het Nederlands team en Georgië gaan niet door. De wedstrijden zouden maandag 9 en dinsdag 10 februari in respec tievelijk Terneuzen (Vliegende Vaart) en Goes (sportpunt Zee land) gespeeld worden. De ontmoetingen zijn afgelast, om dat Georgië de voetbalbond heeft laten weten op die dagen niet te kunnen spelen. Het Nederlands team speelde afge lopen week tegen Spanje en ging met 6-2 onderuit. Tjitte van den Buys gaat naar Dubai MIDDELBURG - Tjitte van den Buys doet vanaf volgende week mee aan twee wielerkoersen in Dubai. De renner uit Nieuwdorp maakt deel uit van de Nederlandse forma tie Restore. Van den Buys vertrekt dinsdag en komt donderdag en vrijdag in actie. De koersen heb ben een afstand van 125 kilometer. Ze staan te boek als een 1.2-wed- strijd, hetgeen te vergelijken is met de Delta Tour Zeeland. „Het prij zenschema ziet er goed uit, zelfs de dertigste plaats is nog interes sant om voor te sprinten." Hoek oefent tegen Terneuzense Boys TERNEUZEN - 'Omdat het competi tieduel met Geinoord gisteren voor de tweede keer werd afgelast, speelt Hoek vandaag een oefen wedstrijd tegen Terneuzense Boys. Het duel staat om 13.30 uur ge pland in Terneuzen. Als het veld niet bespeelbaar blijkt te zijn, zal worden uitgeweken naar één van de twee kunstgrasvel den in Wachtebeke. Ook RIA W. en AZW oefenen daar tegen el kaar. Het is overigens nog niet be kend wanneer Geinoord-Hoek nu wordt ingehaald. Minderhoud met twee paarden in A-kader ERMELO - Hans Peter Minderhoud is met zijn paard Exquis Escapado (Exlibris) opgenomen in het A-ka der dressuur senioren. De uit Westkapelle afkomstige rui ter is slechts twee maanden nadat hij is opgenomen in het B-kader al gepromoveerd naar het A-kader. Minderhoud schreef afgelopen week in Zwolle met Exquis Escapa do zowel de Grand Prix als de Kür op zijn naam. Minderhoud maakte met het paard Exquis Nadine al deel uit van het A-kader. Arno Verlinde (33) nieuwe trainer Sluiskil SLUISKIL - Arno Verlinde wordt de nieuwe hoofdtrainer van voetbal vereniging Sluiskil. Hij wordt na de zomer bij de zondag-vijfdeklas- ser de opvolger van Arjo den Dekker, de inwoner van Kapelle die had aangegeven hogerop te willen. Verlinde, pas 33 jaar, was jaren lang spits bij Axel, RIA W. en Sluiskil. Afgelopen seizoen had hij de tweede selectie van RIA onder zijn hoede. Sluiskil staat momenteel achtste met 19 punten uit 13 duels. hout sloeg hij hard toe. Het libre haalde De Bruijn in twee beurten binnen. Een beginnetje van 7 werd gevolgd door een serie van 393. In het kader 47/2 een soortge lijk scenario. Hij begon met 2 en maakte het in de volgende beurt in een keer uit met 248, 8-0 en de winst was binnen. De slotpartij, die verloren ging, deed er bijna niet meer toe. Vandaag en morgen treft de Zeeuws-Vlaming Henri Tilleman. www.hz.nl De deeltijdopleiding Civiele Techniek is gericht op bebouwing en infrastructuur en op uiteenlopende civiel technische beroepen. Ben je werkzaam in deze sector en wil je doorstromen naar een hbo-functie? Of heb je affiniteit met techniek en wil je een start maken in dit vak? Het werkveld staat om je te springen! De opleiding start bij voldoende aanmeldingen in februari 2009 met de schakelcursussen wis- en natuurkunde, in september 2009 start de daadwerkelijke opleiding. De opleiding is in de Keuzegids Hoger Onderwijs 2009 beoordeeld als beste CT opleiding van Nederland! (www.keuzegids.org) -Vv' foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99