Fusieruzie waterschap Verkoop woningen daalt met elf procent Lonink akkoord met ultiem onderzoek calamiteitensteiger Dependance ROC Westerschelde eindelijk 'geopend' cb pzc Zaterdag 17 januari 2009 27 Onafhankelijken menen dat verzet te makkelijk wordt opgegeven. door Conny van Gremberghe terneuzen - Vertegenwoordigers van de Partij voor Zeeland die op de lokale lijsten voor de verkiezing van het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren hebben gestaan handelen in strijd met gemaakte afspraken als zij zich nu neerleggen bij de fusie- procedure. Dit stelt Partij voor Zeeland-voor man Johan Robesin naar aanlei ding van uitlatingen van hoofdin geland Giel van Boom van de Zeeuws-Vlaamse Waterschapspar tij. Van Boom voelt er, na tijdens de eerste vergadering van het wa terschap na de verkiezingen te heb ben gebrobeerd het fusieproces af te breken, weinig voor om nog over die voorgenomen fusie te-be ginnen. Van Boom kreeg van de PvdA en Water Natuurlijk veel kritiek en heel weinig bijval van de net in het dagelijks bestuur verkozen lo kalen van de waterschapspartij Zeeuws-Vlaandereru en Algemeen Waterschapsbelang (AWB) alsme de de Onafhankelijke Waterschap spartij. Volgens AWB-voorman viel dat overigens ook niet te ver ijl Johan Robesin van de Partij voor Zeeland zal zijn leden binnen de lokale waterschapspartijen na drukkelijk instrueren om zich te blijven verzetten tegen de fusie. wachten, omdat zijn partij in de verkiezingsprogramma's ook tegen de fusie was. De Onafhankelijken (de hoofdingelanden Francois Ba- bijn en William Gijsel) waren en zijn dat wel, maar verzuimden op enigerlei wijze steun te betuigen aan Van Boom. Nu, een week later, vinden de On afhankelijken dat Van Boom en zijn collega's van de WPZ het ver zet tegen de fusie wel erg makke lijk opgeven. „Wij vinden deze ommezwaai te radicaal. Wat is er dan na de verkiezingen allemaal gewijzigd waardoor deze draai te rechtvaardigen is?", schrijven ba- bijn en Gijsel in een persverkla ring. Het antwoord op hun vraag gaf Van Boom echter gisteren al. „Een grote meerderheid van het al gemeen bestuur van het schap voelt er niets voor om het fusiepro ces op te schorten. Verder verzet heeft dan weinig zin." De Onafhankelijken onderkennen dit gegeven, maar stelt dat daarom het verzet nog niet moet worden opgegeven. Eenzelfde mening houdt ook Robesin er op na. „Mid delburg wil nu er diensten driegen te vertrekken uit Zeeland zeker één centraal waterschapskantoor in Middelburg. Robesin zal zijn medestanders er nadrukkelijk op-wijzen dat zij aan partij en kiezer verplicht zijn de fu sie af te wijzen en nadrukkelijk te pleiten voor samenwerking bin nen de waterschapswereld, omdat samenwerken wellicht meer voor deel oplevert dan fusie. TERNEUZEN - De dependance is al enige maanden in ge bruik, maar van een officiële opening was het nog steeds niet gekomen. Maar gistermiddag vond het Re gionaal Opleidingen Centrum (ROC) Westerschelde dan toch even tijd om de vestiging aan de mr. F.J. Haarman- weg in Terneuzen met enig officieel vertoon in gebruik te nemen. Korte toespraken waren er van de recent aan getreden voorzitter van het college van bestuur Gertjan van der Brugge en van de Terneuzense onderwijswet houder Cees Liefting. Daarna kregen de genodigden met demonstraties en een rondleiding een kijkje in de keuken van het ROC. In het Business Park Terneuzen, meer precies in een deel van de voormalige Philips-fa- briek, heeft het ROC de afdelingen Sport en Bewegen en NT2 gehuisvest. NT2 betreft taallessen aan andersta ligen die zich voorbereiden op een mbo-opleiding. In het ROC aan de Haarmanweg is overigens ook PILW-Reïntegratie ondergebracht. foto Wim Kooyman Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij op 16 januari 2009 hebben besloten de opschorting van de geldigheid van de op grond van artikel 68 van de Flora-en faunawet verleende ontheffingen voor afschot van kolganzen. grauwe ganzen en smienten op te heffen. Het verbod was met ingang van 9 januari 2009 ingesteld in verband met de extreme weersomstan digheden. De sluiting van de jacht op wilde eend blijft tot nader order, maar uiterlijk tot en met 31 januari 2009 van kracht. Bezwaar Het besluit ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1. Middelburg, op werkdagen va*i 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren Voor het inzien bui ten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde slukken kunt u zich wenden tot de heer R. Steijn (tel. 0118-631196] of mevrouw H.J Mersie-du Cloo (tel. 0118-631907). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weften na de dag van verzending van het besluit bezwaar hiertegen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA te Middelburg Tevens bestaat op grond van artikel 8,81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 6330 KA Middelburg terneuzen - In 2008 zijn in Zee land veel minder huizen verkocht dan in 2007, vooral in het laatste kwartaal. Dat blijkt uit cijfermate riaal van de Nederlandse Vereni ging van Makelaars (NVM). In 2007 werden in de provincie nog 2140 huizen verkocht, afgelo pen jaar waren dat er 1892, een da ling van ruim elf procent. Over het hele jaar genomen steeg de ver koopprijs van woningen nog wel, maar de prijs daalde in de laatste drie maanden. Boven de Wester schelde kost een woning nu gemid deld 204.000 euro, in Zeeuws-Vlaanderen kost een huis 167.000 euro. De laatste drie maanden van het jaar verliepen - onder de invloed van de berichten over de krediet crisis - dramatisch voor de woning markt. Ten opzichte van het laat ste kwartaal in 2007 werden er der tig procent minder woningen ver kocht. Op dit moment duurt het gemiddeld vier maanden voordat een huis in Zeeland van eigenaar verwisselt, in 2007 was dat nog drie maanden. Het aanbod stijgt nog steeds: er staan nu bijna vijf procent meer huizen te koop dan vorig jaar. Het verschil tussen vraagprijs en verkoopprijs loopt ook op. Dat is een teken dat er flink onderhandeld kan worden. terneuzen - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen is bereid om nog een keer nader onderzoek te laten doen naar de veiligheid en bruikbaarheid van de calamiteiten steiger bij de Middensluis. Met de uitkomst van dat onderzoek moet volgens Lonink dan ook echt een punt gezet worden achter de dis cussie over de veiligheid van stei ger en loopbrug. Hij zei dit in ant woord op vragen van het onafhan kelijke raadslid Pim Broekhuysen De laatste had (voor de zoveelste maal) klachten gekregen van men sen van de waterkant. Zij maakten gewag van een te steile en te glad de loopbrug. Volgens Lonink heb ben de adviseurs van de gemeente, Rijkswaterstaat en Zeeland Seaports, te kennen gegeven dat brug en steiger in orde zijn. Om dat ook schippersvereniging Schut- tevaer de kwestie nog eens aange roerd heeft wil Lonink de zaak een laatste maal laten toetsen. Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93