Hulst stopt twee ton in Hontenissehal oversteken bij brug Boekenmarkt voor Kenia in school Hulst TWCCIllclcil Staalconstructie wacht op grote opknapbeurt van brug Sluiskil Discoavond buurthuis De Hoeve o0°/o.i \1N0ENS!\ S. bezorgers.nl ZPZC Zaterdag 17 januari 2009 25 SAS VAN CENT - Fietsers en voetgan gers moeten de kgmende maan den, als ze gebruik willen maken van de draaibrug over het Kanaal Gent-Terneuzen in Sas van Gent, twee keer oversteken. Dat heeft al les te maken met de onder houdswerkzaamheden, die al ge ruime tijd gaande zijn. Aannemerscombinatie Bemovo heeft de onderhoudswerkzaamhe den aan de zuidzijde van de brug afgerond en verhuist nu naar de noordkant, waar de brugkolom- men worden geconserveerd. De ap paratuur daarvoor wordt op het fiets-en voetgangerspad geplaatst, zodat het langzame verkeer moet uitwijken naar de parallelbaan aan de zuidkant van de brug. Fietsers en voetgangers moeten daardoor tweemaal de hoofdrijbaan overste ken. De oversteekplaatsen worden met bebording en belijning aange geven. Tijdens de werkzaamhe den, die dinsdag 20 januari begin nen en naar verwachting in de loop van april zijn afgerond, geldt voor het wegverkeer een maxi mumsnelheid van 30 kilometer. SLUISKIL - Na de brug van Sas van Gent krijgt ook de draaibrug bij Sluiskil een grondige op knapbeurt. Daarvoor wordt een grote stalen con structie gebruikt, die nu al gereed staat voor het karwei. Eind januari, begin februari wordt het ge vaarte op de brug geplaatst, waarna wordt begon nen met het conserveren van de bovenbouw. Dat werk neemt maanden in beslag. foto Wim Kooyman Ook tennisvereniging in Kloosterzande krijgt extra kleedlokalen. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil voor 230.000 euro laten vertimme ren aan de Hontenissehal in Kloos terzande. Van dat geld krijgt ook de tennis vereniging Hontenisse twee kleed ruimten met douches erbij. Die worden aan het clubgebouw van de in de nabijheid van de sporthal gelegen tennisclub gebouwd. Het college van burgemeester en wethouders meldt dat in een voor stel aan de leden van de advies commissie Samenleving: Het streven is de verbeteringen aan de accommodatie in de loop van dit jaar uit te laten voeren. Bij de Hontenissehal zelf wordt een bestaande berging bij het hore cagedeelte van de hal aangepast. Daarnaast wordt er aan de zijkant van het gebouw een nieuwe ber ging gebouwd. Bovendien is het noodzakelijk om de klimaatbeheersing in de hal te verbeteren. Om dat te bereiken wordt onder meer de zonwering op de bovenverdieping van de hal aangepast. Ten slotte wil de ge meente nog enkele nieuwe gym- nastiektoestellen aanschaffen. Om die te kunnen installeren zijn ook aanpassingen nodig aan de staal constructie en de electriciteitsvoor- zieningen in het gebouw. In het voorstel aan de commissiele den kondigt het college ook al vast aan, dat er voor de omgeving van de Hontenissehal nog meer geld nodig is. HR Het college van burgemeester en wethouders van Hulst vraagt de gemeenteraad een krediet van 230.000 euro beschikbaar te stel len voor de Hontenissehal. Het gaat dan om de bouw van een fietsenstalling en het aanpassen van de achteruitgang van de ac commodatie van de voetbalvereni ging Hontenisse. Die kosten, en de daaraan gerela teerde kosten voor de aanpassing van de infrastructuur ter plaatse, komen in een afzonderlijk raads voorstel met betrekking tot de Voorjaarsnota aan de orde. Momenteel kan het college daar nog geen dekking voor vinden, zo blijkt uit de informatie aan de commissie. Met de genoemde maatregelen is alles bij elkaar een bedrag van afgerond bijna vijftig duizend euro nodig. Het geld voor de andere aanpassingen is wel al beschikbaar. De adviescommissie Samenleving komt woensdag 28 januari bijeen. De openbare vergadering van de commissie begint om 19.30 uur en vindt plaats in het stadhuis aan de Grote Markt in Hulst. Schokkend nieuws voor o.a. hielspoor: Shockwave!!! Heeft U last van: hielspoor tennis- of golferselleboog kniepeesklachten (jumpersknee) pijn aan de achillespees slijmbeursontsteking aan de schouder spierknopen (triggerpoints) Vaak is er al van alles geprobeerd: Injecties, medicatie, fysiotherapie of zool tjes. Dit alles met onvoldoende resultaat. SHOCKWAVE kan dé oplossing zijn. Specialisaties: Algemene fysiotherapie Oedeemtherapie Fysiotherapie bij oncologie en parkinson Shockwave Fysiofitness (nieuwe groepen starten weer!) Endermologie Power-plate training Groepsbehandeling oncologie en neurologie Rugscholing Direkt toegankelijk Neem contact op met Malnova Banejo, Centrum voor fysio, fysiofit wellness, Beatrixstraat 16 4567 CH Clinge (0114-315365) of kijk op www.fysiomove.nl TERNEUZEN - In buurthuis De Hoe ve in de wijk Oudelandse Hoeve in Terneuzen wordt vandaag een discoavond gehouden voor jon gens en meisjes van acht tot en met veertien jaar. De dansavond begint om half acht. Om elf uur gaan de deuren weer dicht. De entree bedraagt twee euro, in clusief een consumptie. Het buurt huis is te vinden aan het Edvard Grieghof in Terneuzen. Rolluiken met afstandbediening pok Kom eens langs in onze showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanaeren N O E N S www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38 HULST - De Hulster stichting Buru Nyakwere Nederland (SBNN) houdt zaterdag 24 januari voor de vierde keer een tweedehandse boe kenmarkt. De markt vindt plaats in de ROC-locatie aan de Tabak straat te Hulst. De deuren gaan open om 9.00 uur. De markt duurt tot 12.00 uur. De voorraad boeken is volgens de organisatie ditmaal bijzonder groot. Naast boe ken zijn er ook elpees en cd's. De opbrengst van de boekenmarkt komt ten goede aan vijftien basis scholen in het Keniaanse werkge bied van SBNN. Mensen met boe ken waar ze niets meer mee doen, kunnen contact opnemen met SBNN via Karin Cammaart (0114-310385) of Albert Stallaart (06-14328340). Mailen kan ook: info@sbnn.nl Alle soorten boeken zijn welkom, evenals cd's en el pees. of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91