Zeeland Portaal van Vlaanderen verkast ZONDAG GEOPEND PZCI21 Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 33 22 en 23 Kranen wachten op betere tijden Podium 't Beest Goes wil met grote acts meer publiek trekken Stamp! Kick! Halve draai! Linedancen is nog steeds hot Zaterdag 17 januari 2009 _Tip? ianderen@pzc.nl Terneuzen steekt bijna miljoen in nieuw maritiem infocentrum door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Portaal van Vlaanderen, het maritiem informa tiecentrum in Terneuzen, kan in de nabije toekomst zeker tien- tot twaalfduizend bezoekers tellen. Nu zijn dat er nog amper vierdui zend op jaarbasis. In een nieuw onderkomen, aan de Zeevaartweg, en met een sterk geprofessionali seerde organisatie (geleid door een beroepskracht die Terneuzen onge veer 35 mille zal kosten) moet de toeristische voorziening in staat zijn om die kwaliteitsslag te ma ken. Dit is de verwachting van wet houder Adhémar van Waes (toeris me). De wethouder hield donderdaga vond laat de leden van de commis sie middelen en algemeen bestuur voor dat de Terneuzense haven 'een goed product is dat zichzelf verkoopt'. De commissie werd tekst en uitleg gegeven over de op handen zijnde verhuizing van het Portaal van de huidige stek bij de Westsluis naar een gebouwtje van Rijkswaterstaat iets verderop aan de Zeevaartweg. De voorziening moet wijken, omdat Rijkswater staat geen publieke activiteiten meer op het sluizencomplex toe staat in verband met veiligheidsre- m Wethouder Adhémar van Waes (toerisme) verwacht dat het Por taal van Vlaanderen op een nieu we stek zeker tien-tot twaalfdui zend bezoekers kan trekken. gels. De rijksdienst heeft zelf een alternatief pand aangedragen en is bereid om het voormalige kantoor gebouwtje op te knappen. De her inrichting van het infocentrum komt voor rekening van de ge meenschap en kost bijna een mil joen euro. WY-directeur Nynke van der Ploeg, die de verhuizing en verdere professionalisering had laten onderzoeken, hield de com missie voor dat mogelijk gerekend kan worden op een half miljoen aan Europese en andere subsidies. Over de professionalisering van de organisatie en de exploitatieopzet kon zij niet veel zeggen, omdat het een en ander nog niet op papier stond. De commissieleden zaten daar niet echt mee. Vrijwel una niem zijn de politieke partijen in de raad voor de verhuizing en de opwaardering van de voorziening. De nieuwe stek, op een landtong tussen midden-en westsluis, werd ook als ideaal gezien, hoewel on derkend werd dat ook die plaats op termijn - bij de bouw van de nieuwe zeesluis - zal moeten wor den verlaten. TERNEUZEN - Passanten kijken er verbaasd van op: een heus bos op een bedrijventerrein in Terneuzen. Daar heeft het, van ver beke ken, wel iets van weg. Maar het gaat om de opslag van hoogwerkers van een bedrijf aan de mr. Haarmanweg. In de winter - en dan vooral in de achterliggende periode met stren ge vorst - is de vraag naar hoogwerkers tradi tiegetrouw gering. En dus staan de hoogwer kers een tijdje werkeloos en ook wel ietwat troosteloos in een grote groep bij elkaar ge parkeerd. Wachtend op de lente én op het ein- Kijk voor tijden en plaatsen op v/v.'w. knooppunttoekomst.nl Verkeersinstallatie met vertraging vervangen TERNEUZEN - De verkeersregelin stallatie op het kruispunt Sint An- na 2 (N61-Tractaat weg) in Terneu- zen-zuid wordt de komende we ken vervangen. Het werk zou aan vankelijk al op 5 januari beginnen, maar de vorst gooide roet in het eten. De werkzaamheden begin nen nu maandag en duren tot vrij dag 13 februari. Tijdens de werk zaamheden wordt het verkeer per rijrichting telkens over één rijbaan langs het werk geleid. De maxi mumsnelheid wordt terugge bracht tot 50 kilometer per uur. Informatie-avond over omstreden project croede - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen houdt woens dag 21 januari een informatie avond over het omstreden project Zwartegatse Kreek in Groede. Het schap betaalde voor de beno digde gronden voor het project erg veel geld, wat in de algemene ver gadering van het schap enige be roering veroorzaakte. Het schap geeft: woensdagavond in Groede Podium toelichting op het natuur- herstelproject. De zaal aan de Ge- rerd de Moorsweg 4 is toegankelijk om 19.30 uur. de van de kredietcrisis. Want ook die speelt het 'machinepark' parten. Kortom, wachtend op betere tijden. foto Wim Kooyman van 11.00 tot 17.00 uur Breda Kruisvoort 32 - Woonboulevard Tel. 076-5202058 Hulst' Absdaalseweg 19 Tel. 0114-320080 WWW.BRUGMAN.NL KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87