5 spectrum Terug naar het dagelijks leven RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE stierlijk Marjan Berk PZC Zaterdag 17 januari 2009 los!' Hoe kom ik daar nu toch achter! Wanneer je reist met kleinkind en zwangere schoondochter, ga je na het vroege avondeten ook meteen naar bed. Er waren avonden, dat ik om negen uur in sliep, met als consequentie dat ik om één uur uit gerust wakker werd! Gelukkig was daar de televisie, zodat ik nu geheel op de hoogte ben van het leven van de Eskimo's, die je ook niet meer zo mag noemen, ze zijn nu Geloof ik 'Ennu'. Vergeef mij lezer, wanneer dit niet de juiste spelling is, wanneer U maar ont houdt dat het woord 'Eskimo' niet meer zo op prijs wordt gesteld. Ik leerde van die nachtelijke documentaire ook, dat deze mensen knuffelen met de neus. Ze betuigen elkaar hun liefde door de neuzen intiem tegen elkaar te drukken. Het geen mijn kleindochter ook doet. Het enige nieuwtje dat ik uit het Berner oberland voor U meebreng, is dat je op de Rüeblihom, een berg aldaar, in een ijshotel kunt logeren. Het is uit sneeuw opgetrokken, en je kunt in een slaapzak van schapenbont slapen. Voor families zijn er mul- ti-bed-slaapkamers! Inlichtingen te vinden op info@iglu-dorf.com, www.iglu-dorf.com. Terug van een rustige week vakantie in het op dit moment goedkope Zwitserland (al lerlaagste laagseizoen) met jongste zoon, plus zwangere vrouw en kleinkind van twee, wacht het barre leven in de vorm van post en ongelezen kranten, ongeduldige telefoontjes (we konden je niet bereiken!) dringende mail, uit gedroogde planten, bedorven kaas in de ijskast en verwijtende brief van het Waternet, waarom ik de waterstand nog niet heb doorgegeven! Eigenlijk mag een mens niet weg. En ziedaar, toen ik de meterkast wilde openen om de waterstand op te schrijven, waren de sleuteltjes zoek, waar schijnlijk meegenomen door een electriciën die bij een recente kortsluiting de meterkast bezocht. Ik had mij zojuist in het bad laten zakken, toen de sleutelmaker belde.... druipend in een ochtendjas gewikkeld stond ik hem te woord... Vergeleken bij de oorlogshandelingen in het Midden-Oosten zijn deze menselijke beslommeringen te marginaal voor woorden, maar ik schrijf het toch maar op om te laten zie, dat ons-leven vaak wordt bepaald door alle aangespoelde bric-a-brac van het dagelijk se dat ons afhoudt van het kijken naar de schoon heid van de opkomende zon op een ijskoude win terdag of het luisteren naar de swingende muziek van de laatste CD van jazzpianist Peter Beets 'New Groove'. Terwijl je natuurlijk even moet gaan zit ten om naar die opkomende zon te kijken, met de eerste kop koffie, terwijl je daarna ochtendgymnas tiek gaat doen óp die swingende Peter Beëts mu ziek! Gelukkig was daar het telefoontje van de jongste zoon, die meldde dat zijn kleine dochter Veerle, direct na onze reis bij thuiskomst besloot zindelijk te worden, haar pamper afwierp en zowel 's avonds als 's ochtends een plas op haar potje deed. Het was ook stimulerend te horen, hoe zij door een hele week in het gezelschap van volwassenen te verkeren, haar mummelende zinnen, uitgespro ken met speen in de mond, verruilde voor heel precies uitgesproken woorden. Een beetje nuffig riep zij voortdurend: „Oh néé!, Prachtig!" Op reis namen wij met haar het Nederlandse kin derliedjes-songboek door, ik ben weer helemaal bij-gezongen, alleen weet ik nog steeds niet het vervolg van het in mijn oren nog steeds nieuwe lied: 'olifantje in het bos, laat je mammie toch niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73