u Wandelen naar het palingdorp 25 reizen Graadmeter Veel twijfels over goedkopere vakantie ^REISRRORR Wie in eigen land wandelt, komt vaak nauwelijks iemand tegen. Ook niet in drukke gebieden. Het lijkt wel of Nederlanders liever fietsen. Niet John Jansen van Galen. Hij loopt liever. Vandaag van Monnickendam naar Volendam. Monnickendam - Volendam - Monnickendam reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 17 januari 2009 Veel reisaanbieders geven aan dat vliegreizen in het voorjaar goedko per worden. Gaat u daardoor extra op vakantie in het voorjaar? r Vakantie hoort bij ons le ven. Het nieuws dat vlieg tickets binnenkort goedko per worden, inspireert dan ook veel lezers, zo blijkt uit de reacties die ze naar de redactie van ReisRa- dar.nl hebben gestuurd. „Ik heb bewust gewacht met boe ken, want ik had ai zo'n vermoe den dat er aanbiedingen zouden komen Het is alleen wel af en toe lastig in te schatten of de prijzen daadwerkelijk lager zijn. Al heb ik wel het gevoel dat een vakantie niet echt duur is op dit moment", meldt lezer V. Jansen. De prijs is voor veel Nederlanders altijd al bepalend geweest. „Het is simpelweg een kwestie van het aanpassen van je dromen. Ik zou graag de hele wereld over reizen, maar mijn baan en gezin maken het op dit moment onmogelijk. Wat niet erg is, want ooit komt het er van. Dus kijk ik nu hoe ver ik kan komen voor een redelijk be drag. Dat doe ik al jaren en dat gaat heel goed. Daardoor kom ik toch nog aan mijn trekken", aldus lezeres M. van den Wetering. Nieriedereen is overigens over tuigd van de lagere tarieven. „Ik heb altijd begrepen dat reisaanbie ders slechts enkele procenten pak ken op een reis. Maar de afgelo pen tijd zijn er veel klappen geval len, omdat er weinig geboekt is. Hoe weet ik dat ze de lagere brandstofprijzen ook daadwerke lijk doorberekenen en niet stie kem hun verliezen proberen goed te maken? Wie zegt mij dat dit geen marketingstunt is? Het lasti ge is dat je toch op vakantie wilt, dus kom je vanzelf bij ze terecht", meent lezeres R. van Dam. „Ik vraag me af waarom er vroeg- boekkortingen zijn. Zijn ze bang dat de prijzen nog lager wor den?", vraagt lezer A. van Hame ren zich af „Als consument weet je niet goed wat je moet doen. Koop je een kat in de zak of verze ker je je van het beste plekje? Ik heb nu al geboekt, maar ga wel checken hoe het met de prijzen verder gaat. Zodat ik vol gend jaar iets beter besla gen ten ijs kan komen." - De Vakantiebeurs is bezig, voor velen een bron van inspiratie. De redactie van ReisRadar is daarom benieuwd naar uw antwoord op de vraag: Extra vakantie Het nieuws over lagere brandstof toeslagen zorgt bij een deel van de reizigers voor een extra reishonger. Dat blijkt uit de uitslag van de poll op de website van ReisRadar. Daarin vroegen wij u: maakt u gebruik van de lager wordende vliegprijzen? De uitslag Q Misschien, hangt van de prijzen af 38% Waarschijnlijk wel 34% Q Ik denk het niet 20% (4) Ik heb al geboekt 8% Soms loop je fluitend 30 ki lometer, een andere keer zinkt na 3 kilometer het lood al in je schoenen. Ge lukkig was er die dag veel tijd nodig om te fotograferen, zo dat ons tempo laag lag. We togen door Monnickendam, een monument van een stadje met zijn Grote- of Sint Nicolaaskerk en zijn Speeltoren. We staken bij de verkeersweg de Purmer Ee over en gingen bij de Irenehoeve de dijk langs de voormalige Zuiderzee op. Het graspad op de kruin van de dijk was modderig, via houten overstapjes klommen we over hek jes. Schapen versperden ons de voortgang, om pas op het laatste moment weg te schommelen. Beneden ons stapte een wandelaar voort over het asfalt aan de voet van de dijk. Hij vorderde vlugger, maar zag veel minder. Wij zagen aalscholvers die hun wijd gesprei de vleugels droog lieten wapperen in de straffe wind, de auto's op de dijk naar Marken, daarachter de to renflats van Almere en nog verder de bossen van het Gooi. Ook lange rijen windmolens, een tjalk met een bruin en een zwart zeil, een ra ce van Optimistjes die over het IJs- selmeer scheerden, het veerbootje van Marken naar Volendam en de perzikkleurige, strepen lucht onder het zware wolkendek, waardoor heen de zon nog bundels gezeefd licht wist te werpen. En aan de landkant: een 'horse ho tel', boerderijen omgetoverd tot vil la en een spandoek tegen plannen voor een bedrijventerrein hier in Katwoude, voorheen de kleinste ge meente van Nederland. Het dorps huis is thans restaurant, maar het bleek deze zaterdag gesloten. Bo ven op de dijk was de Purmer te overzien, de donkere golvende con touren van het Purmerbos, de skyli ne van Purmerend. De tocht begon mij allengs zwaar der te vallen en het gezicht op Vo lendam, met zijn masten in de ha ven en de lichtmasten van de fa meuze voetbalclub, lonkte als een oase. Maar nog voor we die bereik ten, bij het sluisje aan de Achter dichting uit 1615, sloeg de griep in volle hevigheid toe en moest ik de vlag strijken. Op naar de bushalte en onder de wol! Reageren? redactie.reizen@wegener.nl De wandeling (14 km) Routebeschrijving Naar en van Monnickendam en Vo lendam (en tussen deze plaatsen) rij den vanaf Amsterdam CS frequent bussen van Connexxion. De Paling route is onder meer te vinden op www.natuurwegwijzer.nl. De route is bewegwijzerd met rode pijlen op een blauw fond. De lengte is 14 km, maar wij strandden na 7 km in Volen dam en dat is ook een mooie wande ling. Tot daar is het traject gelijk aan het Zuiderzeepad en ook roodwit ge markeerd. Openbaar vervoer: na 1 km bij Irenehoeve (halte Lage- dijk, hier begint bekort de Palingrou te met 2 km, maar dan mist u Mon nickendam), na 7 km in Volendam en na 10 km bij Hotel Volendam. Horeca: Eetcafé De Zeilhoek en ('Ge woon! Gezellig!') café De Valk aan het IJsselmeer, café-restaurant Hart van Katwoude, veel gelegenheden even buiten de route in Volendam en het Van der Valk-hotel Volendam. Hond: mag mee, maar vanwege de schapen alleen aangelijnd. Monnickendam Markermeer Waaruit haalt u uw reisinspiratie? Wilt u ook uwmening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur uw reactie naar redactie@reisradar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59