Zorgverzekeraars woedend op Kamer Personeel ontevreden over dienstregeling NS Minder gewonden door vuurwerk Vrijgesproken arts eist verbod boek Datenin jeregio LOttO. Kou was het ergst in winkels 4 I Zaterdag 17 januari 2009 PZC FNV: kans op fouten is gestegen door hogere werkdruk. utrecht - Conducteurs en machi nisten van de Nederlandse Spoor wegen (NS) zijn niet te spreken over de nieuwe dienstregeling. De overstaptijden zijn te kort en werk- pauzes komen in het gedrang. Dat kan tot ernstige fouten leiden. Die waarschuwing komt van FNV-bestuurder Roel Berghuis. „Er moeten snel adequate maatre gelen worden genomen." Volgens Berghuis zijn alle pauzes en over- stapmomenten door de strakke dienstregeling vijf minuten korter geworden. „Daardoor lopen de mensen hun poten uit hun lijf en neemt de kans op fouten toe." Ook zou de punctualiteit sinds de invoering van de nieuwe dienstre geling behoorlijk achteruit zijn ge gaan. „Na jaren van verbetering loopt die nu terug, waardoor reizi gers ook ontevredener worden." En dat zou ook weer zijn weerslag op het personeel hebben. De bon den hebben maandag overleg met de NS. „Wij hebben intern al aan gegeven dat de nieuwe dienstrege ling problemen oplevert", zei een woordvoerder van het spoorbe drijf in een reactie. „Het loopt niet zoals we gewend zijn." Sinds de invoering per 14 decem ber 2008 rijden 3 procent meer treinen op het hoofdrailnet. De uit gebreide dienstregeling wordt uit gevoerd met hetzelfde materieel en hetzelfde aantal mensen als daarvoor. „Het knarst op een aan tal punten. We zijn er wel mee be zig om dat te verbeteren", aldus de NS. De woordvoerder erkent ook dat de punctualiteit op bepaalde punten inderdaad 'flink lager' ligt. „Maar de eerste weken waren niet representatief Eerst was het vakan tie en toen kwam het winterweer. We willen nu even kijken hoe het in een normale situatie gaat." Gisteren werd ook bekend dat treinreizigers het afgelopen jaar be ter te spreken waren over de NS dan ooit. 76 procent van de klan ten gaf de NS een cijfer van 7 of hoger. In 2007 jaar gaf 70 procent het bedrijf zo'n waardering. Het af gelopen jaar had 86,8 procent van de treinen minder dan drie minu ten vertraging. Volgens de interna tionale vijf-minutennorm reed 93 procent van de treinen op tijd. breda - De Nuenense arts die werd vrijgesproken van doodslag op zijn Filipijnse vrouw, eist maan dag in een kort geding dat het boek De wrede dood van Bebe Pana en Divina Urbi uit de handel wordt genomen. Schrijver Dirk Barreveld schildert de arts in het boek af als een seksbeluste seriemoordenaar en een slechte arts. De advocaat van de arts, Kay Ro- derburg, wil dat onnodig grieven de en onjuiste passages worden ge- PETER 5EE Onderwijsbond toch achter akkoord utrecht - De Algemene Onder wijsbond heeft ingestemd met het resultaat over de nieuwe cao in het voortgezet onderwijs. De leden vonden afspraken over werkdruk onvoldoende, maar dat was geen reden het akkoord af te wijzen. ADVERTENTIE VAN DE DAG Spontane, eerlijke vrouw 35, 1.85m, blonde haar, blauwe ogen, zkt dito goecf verzorgde vent 30-45, afstand geen bezwaar. 0900-0401117 Postbus: 100296 (fO.SQ |i/m'i Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 Jaar ziin ol onder. Mocht ie hulp nodig hebben bel 0900-0300058 of email naar aa teninje r egio u keus to m e rsupport. com Deze service werkt niet met een analoge telefoon. j Kabinet koopt testtoestellen JSF den haac - Het kabinet wil eind april de eerste contracten tekenen voor de aanschaf van twee testtoe stellen van het Amerikaanse ge vechtsvliegtuig Joint Strike Fighter (JSF). Premier Balkenende maakte het besluit gisteren bekend. De JSF van Lockheed Martin is de belang rijkste kandidaat om de huidige F-16's op te volgen. Proef in Den Bosch met buddy's voor pedo's den bosch - Reclassering Neder land begint in Den Bosch een proef met een nieuwe manier om veroordeelde pedoseksuelen in hun proeftijd te begeleiden. Om te rugval te voorkomen, worden vrij willigers ingezet die moeten voor komen dat de pedoseksueel sociaal buitengesloten raakt. De vrijwilligers worden ook opge leid om verdacht gedrag te signale ren. Projecten in Canada en Enge land zouden een succes zijn. acW** Speel vandaag om de hoogste Jackpot van Hederland! Gasnet naar de winkel of kijkopwww.lotto.nl -aar'tft ai5 'Pleegouders Donna niet te vervolgen' utrecht - De Nederlandse pleeg ouders van de Belgische baby Don na kunnen niet worden vervolgd voor het illegaal adopteren van het kind. Dat maakte het Openbaar Ministerie (OM) gisteren bekend. Op het moment dat de biologi sche vader aangifte deed van de il legale adoptie, was de zaak ver jaard. Het OM meldt dat in België wel een strafrechtelijk onderzoek loopt. rectificeerd, zo zei hij gisteren. De rechtszaak is aangespannen tegen de uitgever van het boek. Verder is de eigenaresse van een internetpa gina over de zaak-Bebe" Pana ge daagd wegens onrechtmatige uitla tingen en publicatie van foto's. De arts eist een voorschot op de scha devergoeding van 20.000 euro. Het lichaam van Bebe Pana werd in 2005 aangetroffen onder een laag beton in de woning van de tweelingbroer van de arts. Strafplannen voor misbruik elektronisch patiëntendossier. den haag - Zorgverzekeraars zijn verontwaardigd over voorstellen van de Kamer om misbruik van het nog in te voeren elektronisch patiëntendossier (epd) door verze keraars te straffen. Ten onrechte wordt ervan uitgegaan dat zorgver zekeraars de dossiers zouden wil len inkijken, aldus Zorgverzeke raars Nederland. Zorgverzekeraars mogen geen ge bruik maken van het epd, het com putersysteem dat het voor huisart sen en ziekenhuizen mogelijk maakt persoonlijke gegevens van patiënten in te zien. Doen ze dat toch, dan moeten ze worden be straft, vinden coalitiepartijen CDA, PvdA en Christenunie. De patiënten mogen dan, volgens de plannen, overstappen naar een andere verzekeraar. Een verzekeraar zal het echter 'nooit' in zijn hoofd halen om de patiëntendossiers in te kijken, al dus een woordvoerder van Zorg verzekeraars Nederland. „Dan lo pen alle verzekerden weg. Zoiets is funest voor de reputatie." De politiek zit in haar maag met de ruim 300.000 mensen die in middels bezwaar hebben aangete kend tegen het uitwisselen van hun ziektegegevens via het epd, meent de brancheorganisatie van zorgverzekeraars. „Ze willen met de voorstellen om misbruik hard te straffen het wantrouwen wegne men. Maar ze wakkeren juist ten onrechte het wantrouwen tegen zorgverzekeraars aan. En dat wan trouwen is nergens op gebaseerd." Artsen die in de toekomst zorgver- De zorgverzekeraars zijn boos op de coalitiepartijen die vinden dat verzekeraars moeten worden ge straft als ze in elektronische pa tiëntendossiers kijken. AcH j Pq AU ae mn niét had, wad je wel iewnd anolrs- amsterdam - Het aantal in zieken huizen behandelde vuurwerk slachtoffers rond de jaarwisseling ligt 31 procent lager dan het jaar er voor. De Stichting Consument en Veiligheid liet gisteren weten dat er 790 mensen vanwege vuurwerk letsel op een spoedeisende hulpaf deling werden behandeld, tegen 1100 het jaar ervoor. Van de slachtoffers is 14 procent in het ziekenhuis opgenomen voor verdere behandeling. Dat percenta ge is wel hoger dan in voorgaande jaarwisselingen. Het merendeel (56 procent) van de ongelukken vond plaats rond nieuwjaarsnacht en een kwart op oudejaarsdag. Een op de drie slachtoffers liep oogletsel op, ongeveer evenveel als het jaar ervoor. Opvallend noemt de stichting dat bijna 80 procent van de slachtoffers niet getroffen is door het eigen vuurwerk, maar door vuurwerk dat door een an der is afgestoken. Afgelopen jaarwisseling daalde het aantal slachtoffers door illegaal vuurwerk, terwijl daardoor de laatste jaren juist meer mensen ge wond raakten. De slachtoffers waren ook minder vaak dan andere jaren jonger dan twintig jaar. Illegaal vuurwerk stond dit jaar centraal in de veiligheidscampag- zekeraars de epd-gegevens verstrek ken, lopen in het uiterste geval kans dat zij hun beroep niet meer mogen uitoefenen. De coalitiepar tijen willen dit officieel vastleggen. Volgens de artsenorganisatie KNMG is de invoering van het elektronisch patiëntendossier per september van dit jaar niet haal baar. Dat zei voorzitter Arie Nieu- wenhuijzen Kruseman gisteren. De voorzitter verwacht dat het nog jaren zal duren voordat het systeem gebruiksklaar is. Artsen hebben grote reserves over het nieuwe systeem. Ze hebben wel toegezegd mee te werken. De Lan delijke Huisartsen Vereniging heeft eerder ook al bezwaar ge maakt tegen de datum van 1 sep tember. Ze vinden onder meer dat het computersysteem nog te veel kinderziektes vertoont. Veel des kundigen betwijfelen of minister Klink het aandurft het systeem in te voeren zonder het vertrouwen van de artsen. amsterdam - Mensen die in win kels of in de metaal werken, had den de afgelopen weken het mees te last van de kou, blijkt uit cijfers van vakbond FNV Bondgenoten. De vakbond stelde vorige week op een meldpunt in voor werken in de kou. Er kwamen 270 meldingen binnen. Behalve personeel in win kels en in metaalbedrijven meld den zich ook veel mensen die wer ken in magazijnen en loodsen. FNV Bondgenoten stelt dat er geen heldere regels zijd over de verantwoordelijkheid die de werk gever voor de temperatuur op de werkvloer heeft. In winkels staan deuren soms de hele dag open. Het probleem is dat de wet- en re gelgeving niet duidelijk is over de 'werkbare' temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4