Iceland Zeeland tegen kredietcrisis Meer dan een gebouw PZC Vlag De advocaat De burgemeester De krant 5 weken voor 15 euro! Overheden, scholen en bedrijfsleven willen gevolgen verzachten. 2 Zaterdag 17 januari 2009 PZC Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA 14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 voorletters m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het-colofon treft u nadere informatie door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Zeeuwse overheden, scholen, bedrijven en maatschap pelijke organisaties hebben afspra ken gemaakt om de gevolgen van de kredietcrisis te verzachten. Overheden zullen kijken of werk dat op termijn staat ingepland eer der kan worden uitgevoerd. „Daar door schep je pu werk", zegt gede puteerde Marten Wiersma (Groen links, Economie). „Denk aan on derhoudswerkzaamheden en bo demsaneringen." Ook houden overheden met het maken van begrotingen voor 2010 rekening met de gevolgen van de crisis. „Belastingen verlagen kan niet zomaar. Daaraan zitten juridi sche haken en ogen. Wel kun je zorgen dat lasten minder snel stij gen. Havenschap Zeeland Seaports kan dat bijvoorbeeld doen bij het bepalen van de haven- en kadegel- den." Samen met vakbonden, CWI, UWV en Kamer van Koop handel zijn afspraken gemaakt over scholing van personeel. Wier sma: „Behalve het ontwikkelen van scholingsprogramma's, wordt bekeken waar behoefte is aan scho ling en of die gegeven kan worden door Zeeuwse instellingen." Projecten rond duurzame energie worden sneller opgepakt. Ook wil len partijen opdrachten voor wind molenparken binnenslepen. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag:' 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-maii adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl T e schrieft toch weh wah over de Zeeuws-Vlaamse vlag eeh, werd mij vorige week op indringende wijze in de oren ge- fluisterd door een Zeeuws-Vlaamse. „Die vlag? Dat is toch geen onderwerp?", antwoordde ik. „Datds zoiets als het wa pen van Goes op theelepeltjes, ansichtkaarten van Walcheren, Axelse dracht in eèn streekmuseum. Een non-issue dus. Boven dien heeft Schouwen-Duiveland allang een vlag en daar heb ik nooit iemand over gehoord." Nu zijn we een week verder en er is nog geen dag voorbij gegaan of het was wel weer een on derwerp in deze krant. De commissaris van de koningin be gon de dans, allerlei politieke coryfeeën reageerden en een Ter- neuzense PvdA'er roept zelfs om een productiestop, omdat de Wat mi] vooral opvalt, ieeuw jn je vlag zou lijken op is dat de leeuw op de die van het Vlaams Belang. Wat een overspannen gedoe. De vlag vlag een piemel heeft ;s toch vooral bedoeld als een grappig aardigheidje? Ik vind het wel leuk zon vlag, zouden ze boven de Schelde ook moeten doen. Niet dat ik deze Zeeuws-Vlaamse snel zal ophangen, daar vind ik hem te lelijk voor. Een bonte verzameling van drie gemeentewapens op een vlag gepropt, als ik het mag zeg gen. Een beetje meer stijl had wel gemogen, maar dat is uiter aard mijn persoonlijke smaak. Wat mij vooral opvalt, is dat de leeuw op de vlag een piemel heeft. Dat vindt u wellicht een or dinaire opmerking, maar een minder aanstootgevende om schrijving voor mijn constatering heb ik niet kunnen vinden. En misschien gelooft u het niet, maar het is toch echt zo. Kijkt u maar eens goed. Ik heb me zelfs laten vertellen dat het be wust is gedaan. Lekker is dat. Bij het Nederlands elftal zingen hele voetbalstadions: 'Laat de leeuw niet in zijn hempie staan' en onze leeuw heeft nog geen onderbroek aan. Ach het is een streek met potentie, zullen we maar denken bij het hijsen van de vlag. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Is het uitkleden van de rechtbank in Middelburg een voorbode voor meer onheil? Gisteren hield de Jonge Balie in Middelburg daarover een symposium. door Nadia Berkelder Het is noodzakelijk dat de-Middelburgse recht bank-samengaat met die van Breda, vindt het ministerie van Justitie. Een gro tere organisatie is van belang voor de kwaliteit van de rechtspraak, maar ook voor de carièremogelijk- heden van rechters. „En de minis ter heeft duidelijk gezegd dat er in Middelburg rechtspraak blijft be staan", zei Hans van de Vlist van het ministerie gistermiddag. Maar daar lieten de Zeeuwen zich niet mee afschepen. Want 'recht spraak' is iets anders dan een vol waardige rechtbank, klonk het in de Middelburgse Abdij. En het kan ook anders, zei procureur-generaal Henk van Brummen. Want ook bij zijn Openbaar Ministerie (OM) was behoefte aan specialisatie: het recht wordt steeds maar ingewik kelder. Het OM heeft er juist voor gekozen om in de regio aanwezig te blijven en om op een paar plek ken te specialiseren. Het OM in Kïiddelburg kan een beroep doen op die specialisten. „Dat betekent dat Middelburg erop kan rekenen dat er expertise aanwezig is." MAIKEL HARTE Een rechtbank is meer dan een gebouw waar rechters in zitten, zei Marijn Dieleman, Deken van de Orde van Advocaten van het arrondissement Middel burg en advocaat in de Zeeuwse hoofdstad. „Een rechtbank is een instituut. We hebben als advoca ten heel veel met de rechtbank te maken. Het is onze biotoop. Niet voor niets zit één van de grootste advocatenkantoren pal naast de rechtbank." „Advocaten willen dat de recht bank in de buurt is, we willen ook dat er goed recht gesproken wordt en dat het snel gaat. Over het alge meen is er zeer grote tevredenheid over de manier waarop hier recht gesproken wordt, bij ons, maar ook bij onze cliënten. De recht bank in Middelburg heeft gezag. En dat zou wel eens kunnen lig gen aan de schaal. Als de recht bank verder weg gaat, kan het ge zag minder worden." „Rechtspraak is een heel belang rijk onderdeel van de samenle ving. Voordat je daaraan gaat mor relen, moet je heel goed weten wat je doet." Marijn Dieleman Koos Schouwenaar Kostenbesparing, efficiency, kwaliteitsverbetering, daar kun je weinig op afdingen", vindt de Middelburgse burgemees ter Koos Schouwenaar. „Maar de prijs voor dit plan is veel te hoog. We gaan ervan uit dat de Middel burgse rechtbank als nevenvesti ging geen lang leven beschoren is. Het is een kwestie van tijd, of de hele zaak zit in Breda. Het zijn be grijpelijke en verdedigbare bewe gingen, maar wel met rampzalige gevolgen. Zo komt het bestaans recht van Zeeland in het geding." „Schaalvergroting was lange tijd een reflex op bijna elk probleem. Tegenwoordig wordt daar toch wat aan getwijfeld. We hebben net een parlementaire enquête over het onderwijs gehad. Ik zou het zeer betreuren als we over een paar jaar zo'n enquête kregen over de rechtbanken." „We willen van Zeeland geen openluchtmuseum maken. We willen niet dat alle rijksdiensten vanuit Zeeland naar de Randstad vertrekken, maar andersom: we willen dat rijksdiensten vanuit de Randstad naar Zeeland komen." Ludo van Dijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2