Sportgala krijgt andere invulling Schouten kijkt uit naar De Bruijn ligt op titelkoers m mï Ésaii 38 Zaterdag 17 januari 2009 PZC W SportZeeland brengt eerbetoon aan Zeeuwse olympiagangers. door Jan Dagevos MIDDELBURG - De provinciale sport- verkiezingen krijgen dit jaar een ietwat andere invulling. De regio nale sportkoepel SportZeeland heeft besloten een eerbetoon te brengen aan de Zeeuwse olym piërs, die afgelopen zomer in Pe king succesvol waren. Elisabeth Willeboordse veroverde brons op de judomat, terwijl Hans-Peter Minderhoud met het Nederlandse dressuurteam zilver won. Tijdens het sportgala op vrij dag 30 januari in de studio van Zeelandnet te Kamperland wordt er aan de hand van de beelden te ruggekeken op die prestaties. SportZeeland had graag gezien dat Minderhoud en Willeboordse ook zelfbij die huldiging aanwezig wa ren geweest, maar beiden hebben verplichtingen. Willeboordse moet trainen voor de wereldbeker wedstrijd in Parijs en Minderhoud moet in actie komen tijdens een Je Stefan de Die Jean Paul de Bruijn wedstrijd van zijn sponsor. De bei de olympiërs dingen niet mee naar de Zeeuwse sportprijzen. SportZeeland vindt dat ze uitzon derlijke prestaties hebben geleverd en dat zij in een buitencategorie - olympisch - thuishoren. Zij krij gen een aparte waardering en tro fee. „Het wordt een soort Life Ti me Award", stelt Gerben Schram van SportZeeland. De regionale sportkoepel heeft: in middels een aantal sporters geno mineerd voor de Zeeuwse sport prijzen. Bij de titel sportman van het jaar gaat de strijd tussen Jean Paul de Bruijn (biljarten), Stefan de Die (zwemmen) en Anthony van Assche (turnen). De laatste haalde het voorbije jaar twee keer de finale van een wereldbeker. De turner uit Sas van Gent werd in Ostrava op het onderdeel ringen zevende. Eenzelfde klassering be haalde hij ook in het Hongaarse Szombathely. Biljarter Jean Paul de Bruijn veroverde in Haarlo de Nederlandse titel pentathlon (bandstoten, libre, 47/2, 71/2 en driebanden). Daarnaast eindigde hij als derde in het Egyptische Hurghada tijdens het vijfde toer nooi om de wereldbeker drieban den. Stefan de Die, de zwemmer uit Terneuzen, kwam onder meer op het NK kortebaan in Amsterdam drie keer op het podium. Hij was goed voor twee gouden medailles (200 meter vrije slag en 4x100 me ter vrije slag) en één zilveren plak (100 meter vrije slag). Tevens was hij actief op het EK kortebaan. Lindsay Wyatt (jiujitsu), Yvonne Wisse (atletiek) en Mar jet van der Graaff (Tholen) zijn genomineerd voor de titel sportvrouw van het jaar. Van der Graaff debuteerde dit seizoen op de Ladies European Tour. De golfster, die uit Tholen af komstig is, wist zich te handhaven op dit niveau. Yvonne Wisse won tijdens het NK twee keer zilver, bij het hoogspringen en de 100 meter horden. Daarnaast werd de Vlissin- gen nationaal kampioen op de meerkamp. Lindsay Wyatt won de nationale titel jiujitsu, veroverde in Antwerpen de open Europese ti tel en werd tijdens het WK in Malmö tweede. De nominaties in de andere cate gorieën zijn: sportploeg: De Storm vogel meisjesjunioren (zwemmen), PWG (dammen), Luctor mannenes- tafette (zwemmen). Talent: Agnieta Francke (wielrennen), Lesley Kerkhove (tennis), Sam van 't Westende (judo). Aangepast sporten met verstandelij ke beperking: Amanda Dekkers (roeien), Maartje van Schijndel (wielren nen), Joannatha Duinkerke (wielren nen). Aangepast sporten met een li chamelijke beperking: Walter de Leeuw (tafeltennis), Kees-Jan van der Klooster (zitski) en Arnold Polderman (wielrennen). Anthony van Assche Van kanker genezen Hoornse miste het boksen toen ze ziek was. door Marco Knippen DÜSSELDORF - Het belangrijkste ge vecht in haar leven heeft Esther Schouten al in haar voordeel be slecht. Immers, de profboksster overwon lymfeklierkanker. Niette min probeert ze juist die gedachte uit te bannen. Het leidt te veel af van het doel dat ze vanavond na jaagt: twee wereldtitels veroveren. Toch dringen de herinneringen zich de laatste dagen ongewild op, kan ze zich er nauwelijks aan ont trekken. Nu de 31-jarige Hoornse is de uitdaagster van Ina Menzer, Aan elkaar gewaagd Uitdaagster Esther Schouten en tweevoudig wereldkampioe ne Ina Menzer uit Duitsland ontlopen elkaar op papier niet. De erelijst van beide bokssters, die in Düsseldorf in sportarena Burg-Wachter Castello om twee wereldtitels in het veder gewicht strijden, bevat 22 prof zeges. Menzer is nog ongesla gen, ex-wereldkampioene Schouten verloor daarentegen vier keer. „Menzer is enorm gediscipli neerd, fysiek ijzersterk en zo doende gevaarlijk", analyseert Schouten haar opponente voor het duel dat live om 22.00 uur op de Duitse televisiezender ZDF wordt uitgezonden. „Het is m'n zwaarste tegenstandster ooit. Toch denk ik dat ik als boksster completer ben. Ik heb meer in huis, maar onderschat haar geenszins. Ik houd er reke ning mee dat het gevecht over de volle tien ronden van twee minuten gaat." Biljarter uit Hulst verslaat eerste opponent in finaleronde. HAARLO - Het NK pentatlon krijgt dezelfde slotronde als vorig jaar. Of het ook dezelfde kampioen krijgt, is nog onzeker. Maar de kans dat Jean Paul de Bruijn zijn biljarttitel prolongeert, is groot. Gisteren versloeg De Bruijn met groot machtsvertoon Michel van Silfhout. Bij de geëigende spelsoor- ten van de Hulstenaar, het band stoten en het driebanden, bleven de marges nog het kleinst, maar juist op het terrein van Van Silf hout sloeg hij hard toe. Het libre haalde .De Bruijn in twee beurten binnen. Een beginnetje van 7 werd gevolgd door een serie van 393. In het kader 47/2 een soortge lijk scenario. Hij begon met 2 en maakte het in de volgende beurt in een keer uit met 248, 8-0 en de winst was binnen. De slotpartij, die verloren ging, deed er bijna niet meer toe. een 28-jarige Duitse met Ka- zachstaans bloed, wordt ze be laagd door Nederlandse en Duitse media. Op het spel staan de kam pioensgordels in het vedergewicht (categorie tot 57,2 kilogram) van de World Boxing Council (WBC) en Women's International Boxing Federation (WIBF), maar vooral dat ene thema blijft niet onbespro ken: haar strijd tegen de ziekte van Hodgkin. Het favoriete gespreksonderwerp gaat Schouten niet uit de weg. Ze beseft het indringende karakter van haar persoonlijke achtergrond. „Ik vorm het bewijs dat er leven na kanker is, net als bijvoorbeeld Lance Armstrong en Maarten van der Weijden. Daarmee ben ik een inspiratiebron voor velen. Lotgeno ten bied ik hoop en misschien zelfs houvast." Het streelt haar dat ze een voor beeldrol vervult. „Maar juist nu zou ik het zo graag willen loslaten. De wereldtitels, daar draait het 'Ik vorm het bewijs dat er leven na kanker is, net als Armstrong' om. De kans om m'n status van weleer terug te verdienen, wil ik niet vermorsen. Daarom probeer ik er voor mezelf even afstand van te nemen." Dat Schouten tegen Menzer in de ring mag verschijnen, balsemt haar ziel. „Ik heb m'n wilskracht moeten aanboren, kom van ver. Vaak heb ik getwijfeld. Vele vra gen spookten door mijn hoofd. Is topspoft nog wel voor me wegge legd? Moet ik m'n lichaam op nieuw zo zwaar belasten?" Het ant woord zat verpakt in haar liefde voor het boksen. „Tijdens m'n ge dwongen rustpauze merkte ik hoe zeer ik de sport miste. Het was als of er iets van me was weggesne den. Ik kan domweg niet zonder, ik hunkerde naar een rentree." En dus ging Schouten er vol voor, nadat ze 'schoon' was verklaard. Ze onderwierp zich wederom aan een Spartaans trainingsregime. UIT BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Cool Runnings - Roadhouse Blues 7-2: 8-ball: Ming Lam - Martien Neumann 5-1; Patrick Maas - Joris Lodder 2-5: 9-ball. Patrick Maas - Jan Roskam 6-4; Choi Lam - Dennis van Belzen 6-2. straight. Choi Lam - Joris Lodder 43-50; Ming Lam - Jan Roskam 50-22. Tweede klasse. Cue's Reaction - Khalu'ss AA 7-2: 8-ball. Tim de Ruijter - Arno Lousberg 1-4; Martine Pol - Corné Talboom 1-4; Jasper Vantricht - Stijn Broekmeulen 0-4. 9-ball. Tim de Ruijter - Cor né Talboom 5-2; Jochem Bruijnooge - Stijn Broekmeulen 5-3; Jaimy Goedegebure - Arno Lousberg 3-5. Roadhouse United - Cue's Reaction 4-4: 8-ball. Peter van der Schraaf - Tim de ruijter 2-4; Johan Braspenning - Jaimy Goedegebure 4-2; Ragne Pieters - Tim de Ruijter 3-4. 9-ball. Lion Baas - Jimy Goedegebure 5-3; Stefan van Rossum - Jochem Bruijnooge 5-1; Lion Baas - Jasper Vantricht 2-5. Roadhouse Rookies - Roadhouse Roadies 2-7: 8-ball. Marcel Cevaal - Marco Verrips 2-4; Hans Davidse - Fokke Osterthun 1-4; Dennis Dierickx - Raoul Wijs 4-2. 9-ball. Rinus Witte - Ido Leenders 3-5; Indra Warman - Raoul Wijs 5-4; Johan Houterman - Robbin Jobse 3-5. Cue's PerfAction - Scooby's Disaster 8-1: 8-ball. Mark Schelling - Koen Huybregts 4-2; Sean Dennis - Jordi Stoop 4-3; Mark Schelling - Jeffrey ten Hove 4-0. 9-ball. Thijs Koopman - Jordi Stoop 5-2; Pim Stil - Jeffrey ten Hove 3-5; Yorick Verhage - Koen Huybregts 5-3. TENNIS Sydney. Mannen. Halve finale: Nieminen (Fin) - Novak Djokovic (Ser/1) 6-4 7-6 (3), Nal- bandian (Arg/4) - Gasquet (Fra) 6-4 6-3. Auckland. Mannen. Halve finale: Del Potro (Arg/1) - Söderling (Zwe/3) 6-4 6-3, Querrey (VSt/6) - Ferrer (Spa/2) 3-6 6-3 7-6 (4). Melbourne. Mannen, Kooyong Classic. Halve finale: Wawrinka (Zwi) - Gonzalez (Chl) 7-6 (3) 6-7(1)6-4. Hobart. Vrouwen. Finale: Kvitova (Tsj) - Be- nesova (Tsj) 7-5 6-1. Sydney. Vrouwen. Finale: Dementjeva (Rus/3) - Safina (Rus/2) 6-3 2-6 6-1. VOETBAL Betaald voetbal. Eerste divisie: AGOVV - RKC 2-2, Veendam - MW 1-0, Den Bosch - Excelsior 0-0, Dord recht - TOP Oss 2-0, Eindhoven - Telstar 1-4, Omniworld - FC Emmen 1-0, Fort. Sittard - Hel mond Sp. 3-1, Haarlem - sc Cambuur 0-1, VW Venlo- RBC 3-1. WIELRENNEN Peking. Wereldbeker baan. Mannen, puntenkoers: 1. Newton (GBr) 35 punten, 2. Bell (Can) 20, 3. Ratajczyk (Pol) 19, óp 1 ronde 11Kip 6. Teamsprint: Finale: Cofidis (Bourgain, Sireau, Pervis) 44,861 wint van Frankrijk (Bauge, D'AI- meida, Jollet) 45,424. Om 3e plaats: Duits land 45,324 w.v. China 45,498. Individuele achtervolging: Finale: Sergent (NZe) w.v. Sjedov (Oek) ingehaald. Om 3e plaats: O'Loughlin (Ier) 4.28,294 w.v. Dioedia (Oek) 4.28,544. Vrouwen, scratch: 1. Romanioeta (Rus), 2. Bronzini (Ita), 3. Goss (Aus), 15. Pieters. Sprint, finale: Krupeckaite (Lit) w.v. Sjoelika (Oek). Om 3e plaats: Kanis (Ned) w.v. Guo (Chn). Individuele achtervolging, finale: Shanks (NZe) 3.30,685 w.v.Sereikaite (Lit) 3.37,661. Om 3e plaats: Galjoek (Oek) 3.41,892 w.v. Tsjalich (Rus) 3.42,360. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Agenda ZATERDAG VOETBAL Vriendschappelijk. GPC Vlissingen-Seroosker- ke (14.00 uur, op kunstgrasveld). Ina Menzer en Esther Schouten poseren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 148