Musicalopleiding breidt uit Gevecht over bedrijventerreinen An ja beviel langs N256 Opheffing opschorting gebruik ontheffingen ex artikel 68 Flora- en faunawet Verlies van elf banen bij Timesavers Inval in woning om wietteelt bleek onnodig pzc Zaterdag 17 januari 2009 27 Zeeuwse Muziekschool en MusicalXpres samen in een musicalschool. door Mieke van der Jagt coes - Willem Smit en Jan Hut van de Zeeuwse Muziekschool en Esther Langenhuizen van de musi calschool MusicalXpres in Poort vliet hebben gisteren in Goes een convenant ondertekend, wat moet leiden tot musicalopleidingen in heel Zeeland. Vooralsnog begint MusicalXpress met korte cursus sen in Middelburg en Goes. In Poortvliet draait Langenhuizen al voor het tweede jaar een produc tie naast de cursussen. In april wordt Robin Hood opgevoerd in het Mollerlyceum in Bergen op Zoom. Daaraan doen kinderen uit Tholen, Zuid-Beveland en West- Brabant mee. goes - Timesavers International BV aan de Fruitlaan in Goes heeft ontslag aangevraagd voor elf van de ruim tachtig personeelsleden. Het wereldwijd opererende be drijf, dat is gespecialiseerd in de productie van breedband-schuur- machines, heeft te kampen met een afnemende vraag ten gevolge van de financiële crisis. Timesavers International BV maakt deel uit van de Timesavers Group in het Amerikaanse Chicago. In 1993 nam die in Goes de activiteiten van Linden Machines over. De school van Langenhuizen, een stichting die is voortgekomen uit de opvoering van Minoes in Tho len, biedt educatie op het gebied van muziek, dans en theater. De uitvoering van Minoes, een initia tief van de gemeente Tholen, toon de aan dat er grote belangstelling is voor een musicalopleiding. Lan genhuizen zette daarom de school in Poortvliet op en bleek daarmee erg goed te passen in het streven van de Zeeuwse Muziekschool om zich op het educatieve vlak breder te oriënteren. „Wij gaan MusicalXpress facilite- ren en ondersteunen", zegt alge meen directeur Willem Smit van de Zeeuwse Muziekschool. „Finan ciën, personeelszaken, zoeken naar subsidiemogelijkheden: we willen weten hoe de markt is voor een dergelijke activiteit en we vermoe den dat die er zeker is. Op termijn zien we ook mogelijkheden voor synergie tussen de Muziekschool, MusicalXpress en een andere nieu we activiteit: PopXpres." Het gevaar van frictie met andere instellingen die in dezelfde vijver vissen, zoals de Jeugd Theater School, de Musicalvrienden en de podiumopleidingen op het Goese Lyceum, achten beide partijen uit gesloten. Esther Langenhuizen: „Wij maken niet zelden gebruik van dezelfde docenten en met alle betrokkenen is ook gesproken. Mu sicalXpres wordt juist een welko me aanvulling, daar ben ik van overtuigd." In Middeburg en Goes wordt be- In navolging van Tholen, komen nu ook op Walcheren en de Beve- landen musicalopleidingen. Er wordt begonnen met korte cur sussen in Middelburg en Goes. gonnen met korte cursussen om dat de tijd ontbreekt voor een ech te productie. Als de belangstelling de verwachtingen beantwoordt, maakt MusicalXpres volgend sei zoen wel producties op Walcheren en de Bevelanden. Welke accommodaties de school zal gebruiken in Middelburg en Goes is nog niet duidelijk. „Daar zijn we naarstig naar op zoek. Per 1 februari gaat de website, www.musicalxpress.nl, de lucht in. Daarin komt alles te staan: kos ten, plaats, oefentijden en een for mulier om je op te geven." Langen huizen voegt eraan toe dat van de leerlingen wel veel inzet wordt ver wacht. „Afhankelijk van de rol en de productie oefenen de kinderen 6 uur, 4,5 uur of 3 uur in de week. Onvoorwaardelijke trouw is gebo den, want we willen voorstellin gen op hoog niveau." Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 Negatieve uitspraak over Sloepoort dwingt gemeenten te kiezen. door Harmen van der Werf goes - De vijf Bevelandse gemeen ten staan voor een lastige klus. Op korte termijn moeten ze bepalen welke bedrijventerreinen wel en niet mogen worden aangelegd. Ze zien zich daartoe gedwongen door de Raad van State, die in decem ber een stokje stak voor de aanleg van bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek. De Raad van State oordeelde dat Sloepoort 'overbodig' is, omdat er tot 2020 op de Bevelanden meer dan genoeg grond is bestemd voor bedrijventerreinen. Tot 2020 is er behoefte aan 78,4 hectare, terwijl er tot die tijd 104,7 hectare beschik baar is. De Raad van State haalde die cijfers uit het provinciale omge vingsplan. Dat moet worden aange past, wil Sloepoort nog een kans maken. „En dat geldt niet alleen voor Sloepoort", schetst gedepu teerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) de problema tiek, „maar voor alle bedrijventer reinen op de Bevelanden." Van Waveren laat de keuze aan de Be velanden, maar merkt wel op: „Vrijwel niemand zal er rouwig om zijn, als Sloepoort niet door gaat." Sloepoort zou de eerste uit breiding van havenschap Zeeland Seaports zijn buiten het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost. Borsels wethouder Marga Vermue (ook CDA) kijkt op van de uit spraak van Van Waveren over Sloepoort. „Sloepoort staat sinds 1994 op de rol en het havenschap heeft er al miljoenen euro's in geïnvesteerd." Volgens de Raad van State is be- drijventerrein Sloepoort overbo dig. De Bevelandse gemeenten moeten nu kiezen welke bedrij venterreinen voorrang krijgen. www.flowershopenzo.nl door Ad Roos middélburg - Bij de politie was een tip binnengekomen dat er aan de Zuidvlietstraat in Goes een hen nepkwekerij zou zijn. Energiebe drijf Delta meldde dat het stroom verbruik van een 26-jarige Goese- naar - vergeleken met een eerdere periode - 'enorm was gestegen' en voor de politie was dat meer dan genoeg om in januari vorig jaar een inval te doen. De politie trof in de woning echter slechts zeven hennepplanten en vijf ontspruiten de zaadjes in een aquariumbak aan. En in een zakje: 106 gram hen nep. Dat het stroomverbruik flink was gestegen lag voor de hand, omdat in de periode vóór de meting de woning een tijd leeg had gestaan. Verder bleef het stroomverbruik in de kweekperiode binnen de per ken. De Goesenaar rookte de wiet om zijn reumatische pijnen te be strijden en verder blowde hij wat voor de ontspanning, zo zei hij gis teren bij de politierechter in Mid delburg. De politierechter veroordeelde, me de gezien de omstandigheden, de Goesenaar tot een boete van drie honderd euro voorwaardelijk. Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij op 16 januari 2009 hebben besloten de opschorting van de geldigheid van de op grond van artikel 68 van de Flora-en faunawet verleende ontheffingen voor afschot van kolganzen, grauwe ganzen en smienten op te heffen. Het verbod was met ingang van 9 januari 2009 ingesteld in verband met de extreme weersomstan digheden. De sluiting van de jacht op wilde eend blijft tot nader order, maar uiterlijk tol en met 31 januari 2009 van kracht. Bezwaar Het besluit ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor hel inzien bui ten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R. Steijn (tel. 0118-631196) of mevrouw H J. Mersie-du Cloo (tel. 0118-631907). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van het besluit bezwaar hiertegen indienen bij Gedeputeerde Stalen van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 'I van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed.dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg. Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Kaj de Boer (nu 9) uit Nieuwerkerk is de Schouwse Rishano. door Ton van den Nouweland nieuwerkerk - De vorige week langs de A58 geboren Rishano is een boegbeeld van de strijd om be houd van het Vlissingse zieken huis geworden. Kaj de Boer uit Nieuwerkerk is inmiddels negen jaar. Hij zag het daglicht in de berm langs de N256, eveneens op weg naar het Goese ziekenhuis. Voor de ouders van Rishano en Kaj was de weg naar Goes te lang. En zowel toenmalig ziekenhuisdi- recteur Broertjes als huidig top man Simons reageerde laconiek met de opmerking dat snelle beval lingen nu eenmaal voorkomen. „Ik was één van de eerste bevallin gen na sluiting van het Rode Rruis- ziekenhuis in Zierikzee", zegt moe der Anja de Boer. „Het is geen pret je hoor, een kind krijgen op een autostoel. Zijn kopje kwam er al uit. Maar omdat ik de hele tijd had zitten tegenhouden, kwamen er geen persweeën meer. Dan neemt ineens je moederinstinct het over. Ik drukte hard. Mijn zus kon Kaj nog net opvangen, anders was hij op het dashboard terecht geko men. Bij het ziekenhuis wilde een verpleegster hem meteen meene men. Ho, ho. Hij zit nog vast, riep ik." Met geluiden als 'kwestie van wennen' en 'op tijd naar het zie kenhuis gaan' is De Boer het niet eens. „Er wordt gewoon weer een ziekenhuis gesloten. Het is alle maal een geldkwestie." Demonstratie fruitig Kluis uit woning schilderen in Kapelle gestolen in Sluis Provincie Zeeland kapelle - Fruit schilderen is een kunst. Vanmiddag is dat te zien in het fruitteeltmuseum aan de An nie M.G. Schmidtsingel in Kapelle. Leden van de maandagmiddag schildersclub uit Kapelle en omge ving geven van 13.00 tot 16.00 uur een demonstratie fruit schilderen en tonen hun werk. De entreeprijs van het museum is voor volwassenen 3,50 euro, kinde ren tot achttien jaar gratis. sluis - Uit een woning in de Kapel- lestraat in Sluis is donderdagmid dag een kluis gestolen met daarin enkele duizenden euro's. De bewoner had om 14.30 uur nog in de kluis gekeken. Vijf uur la ter bleek de kluis metftnhoud ver dwenen. De politie wil in verband met het onderzoek niet zeggen hoe de da ders het huis binnen zijn geko men. Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 137