Lété wellicht naar Vlissingen bij Terneuzen Vlissinger weer beboet voor winkeldiefstal Herinneringen ophalen met oude ansichtkaarten in 2020 klaar Schadeclaim na actie Borselse brandweer de Smit WPZC Zaterdag 17 januari 2009 2 5 door Ad Roos MIDDELBURG - Het gebeurt wel va ker. Mensen op oudere leeftijd die een justitieel blanco leven achter de rug hebben en plotseling, eigen lijk zonder enige aanleiding, win keldiefstalletjes plegen. Zo ook een tachtigjarige Vlissinger, die zich daarvoor gisteren bij de politie rechter in Middelburg moest ver antwoorden, maar uit schaamte maar thuis was gebleven. De man, die al twee keer eerder een boete had moeten betalen voor winkeldiefstal, had op 4 juli vorig jaar een Libelle, de Margriet en wat etenswaren uit een super markt zonder te betalen meegeno men. 'Uit armoede', zo had hij des tijds verklaard. „Tijdschriften zijn nauwelijks eet baar", merkte politierechter J. Hop mans gisteren op, en liet die verkla ring maar voor wat het was. Hij veroordeelde de man tot een boete van 150 euro en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van een week. Als hij weer iets steelt, moet hij de cel in. De officier had 250 euro boete en een voorwaardelijke taakstraf van dertig uur gevorderd. MIDDELBURG - „Hier zochten wij altijd beuken nootjes." Bij Adriana de Jonge-van de Velde (r) komen mooie jeugdherinneringen boven als zij sa men met Hendrikje Riel-Wolbink een setje histori sche ansichtkaarten van Middelburg bekijkt. Ze is in 1931 in de Korte Giststraat geboren. En laat die straat er nou net tussen zitten. De kaarten zijn een presentje van het Zeeuws Archief en Zorgstroom. Gisteren zijn de eerste setjes uitge reikt aan bewoners van Buitenrust. Komende week volgen andere woon-, zorg- en verpleegcen- tra in de gemeente Middelburg. Het Zeeuws Ar chief hoopt met de kaarten ouderen te interesse ren voor de schat aan informatie die het (ook via de computer) te bieden heeft, foto Lex de Meester Drie sociale organisaties mogelijk samen in hoofdkantoor ROC. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het oude PZC-pand aan de Oostsouburgseweg in Vlis singen is in beeld als nieuwe huis vesting voor de Sociale Dienst Wal cheren, de Kredietbank Walcheren en de sociale werkvoorziening Lé té. Voor de Sociale Dienst gaat het alleen om de kantoren, niet om de balies; die blijven in het stadskan toor in Middelburg. Het ROC Zeeland heeft nu het hoofdkantoor in het voormalig PZC-gebouw, maar wil er op ter mijn uit. Wanneer het pand vrij komt, is nog niet bekend. De direc tie van het ROC wil daar nu niks over zeggen. Het ROC-pand is één van de drie opties voor huisvesting van de drie instanties. De eerste is dat ze in hun huidige panden blijven zit ten: Lété in Middelburg en de So ciale Dienst en de Kredietbank in Vlissingen. Maar dat laatste pand, aan de Galandatstraat, is verou derd en voldoet niet meer aan de eisen. Sanitair, klimaatbeheersing en privacy zijn onvoldoende. Lété moet in ieder geval een deel van het bedrijf verplaatsen. De groenloods bij de Stromenweg die pal voor flats staat, moet daar op last van de gemeente weg. Een an dere mogelijkheid voor gezamenlij ke huisvesting is uitbreiding van de andere bedrijfspanden van Lété aan de Stromenweg in Middel burg. Daar is ruimte op het Ar duinterrein en het schoolgebouw van Nehalennia (voorheen ROC Zeeland), vertelt wethouder Huub van Klinken van Middelburg en be stuurslid van Lété. De drie organisaties hebben geza menlijk een studie laten uitvoe Sociale Dienst Walcheren, Kre dietbank Walcheren en Lété zoe ken samen naar één nieuw kan toor. Vlissingen en Middelburg hebben aanbiedingen gedaan. ren. Zij overwegen niet alleen sa men onder één dak te kruipen, maar ook als organisaties samen te gaan tot één bestuurlijke eenheid, legt Van Klinken uit. Volgens bestuursvoorzitter Frans Prins van Lété - tevens wethouder van Vlissingen - wordt in het eer ste kwartaal van dit jaar de knoop doorgehakt. „Middelburg en Vlis singen hebben locaties aangebo den en daaruit moet een keuze worden gemaakt." Van Klinken be nadrukt dat de gemeenten dit in goed onderling overleg zullen doen en dat er geen sprake is van getouwtrek, zoals recent om de kantoren van Delta, de Kamer van Koophandel en de Rabobank. KWADENDAMME - Tot nu toe heeft één gedupeerde automobilist een schadeclaim ingediend bij de ge meente Borsele, omdat zijn auto zondag beschadigd raakte bij een actie van de brandweer. Het inci dent deed zich voor bij de Zwaak- se Weel bij Kwadendamme, waar veel auto's van schaatsliefhebbers stonden geparkeerd. Een schaatser raakte zondag ge wond op de Zwaakse Weel. De brandweer werd opgeroepen om assistentie te verlenen. Bij de Zwaakse Weel aangekomen, bleek er op sommige plekken geen door komen aan. Her en der stonden au to's in de berm. De bumper van de auto van de automobilist die een claim heeft ingediend, raakte beschadigd. „Wij vinden het verve lend dat dit is gebeurd", liet een woordvoerster van de gemeente Borsele gisteren weten, „maar de brandweer is ervoor verzekerd." door Wout Bareman GENT - Vlaams premier Kris Peet- ers zet vaart achter de onderhande lingen met Nederland over de bouw van een nieuwe zeesluis bij Terneuzen. Hij wil nog vóór de parlementsverkiezingen in juni een akkoord bereiken met staatsse cretaris Huizinga van Verkeer en Waterstaat, zei hij gisteravond tij dens de nieuwjaarsreceptie van de haven van Gent. Peeters was vol lof over het unanie me, advies van het Stake Holders Forum met Nederlandse en Vlaam se belanghebbenden, dat maandag werd gepresenteerd. Het gaat niet alleen uit van de bouw van een nieuwe, grotere sluis binnen het huidige sluizencomplex, maar for muleerde ook een aantal randvoor waarden, zoals de aanleg van de spoorverbinding Axelse Vlakte-Zel- zate én het gemeenschappelijk nautisch beheer van het nieuwe sluizencomplex. Peeters gaat er van uit dat de eerste spa voor de nieuwe sluis in 2015 de grond in gaat. De nieuwe sluis zou dan in 2020 in gebruik kunnen worden genomen. WGGGNGR NieuwsMedia tuinaanleg en onderhoud Walcherseweg 258,4334 SJ Middelburg Tel. 01 18-613381Fax 0118-639991 info@desmittuinaanleg.nl www.desmittuinaanleg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 135