Zeeland Musicalopleiding breidt uit Functie verkeerspleinen wordt duur betaald Nationale veldloop komt naar Zeeland Opheffing opschorting gebruik ontheffingen ex artikel 68 Flora- en faunawet 'Eerste spa voor nieuwe zeesluis in het jaar 2015' BPZC Zaterdag 17 januari 2009 27 Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 wrww.flowershopenzo.nl Zeeuwse Muziekschool en MusicalXpres samen in een school. door Mieke van der Jagt goes - Willem Smit en Jan Hut van de Zeeuwse Muziekschool en Esthet Langenhuizen van de musi- calschool MusicalXpres in Poort vliet hebben gisteren in Goes een convenant ondertekend, wat moet leiden tot musicalopleidingen in heel Zeeland. Vooralsnog begint MusicalXpres met korte cursussen in Goes en Middelburg. In Poort vliet draait Langenhuizen al voor het tweede jaar een productie naast de cursussen. In april wordt Robin Hood opgevoerd in het Mol- lerlyceum in Bergen op Zoom. Daaraan doen kinderen uit Tho- len, Zuid-Beveland en West-Bra bant mee. Rotondes zijn voor grote vrachtwagens vaak lastige obstakels. door Annemarie Zevenbergen koudekerke - Het lijkt zo simpel; rotonde oprijden, 'ronden' en er weer af Maar voor de bestuurder van een vijftientonner van zestien en een halve meter vergt dat heel wat stuurmanskust. Vrachtwa genchauffeur Renee van Sluijs (44) ervaart dat dagelijks in zijn werk voor transportbedrijf Wiele- maker. Een lastig obstakel voor gro te vrachtwagencombinaties is de druppelvormige rotonde in de De school van Langenhuizen, een stichting die is voortgekomen uit de opvoering van Minoes in Tho- len, biedt educatie op het gebied van muziek, dans en theater. De uitvoering van Minoes, een initia tief van de gemeente Tholen, toon de aan dat er grote belangstelling is voor een musicalopleiding. Lan genhuizen zette daarom de school in Poortvliet op, en bleek daarmee erg goed te passen in het streven van de Zeeuwse Muziekschool die zich op het educatieve vlak breder wil oriënteren. „Wij gaan MusicalXpres faciliteren en ondersteunen", zegt algemeen directeur Willem Smit van de Zeeuwse Muziekschool. „Financi ën, personeelszaken, zoeken naar subsidiemogelijkeden: we willen weten hoe de markt is voor een dergelijke activiteit en we vermoe den dat die er zeker is. Op termijn Braamweg in Koudekerke. Dins dag gaan gemeente en de Koude- kerkse dorpsraad die rotonde 'tes ten' met een vrachtwagencombina tie van Wielemaker om te bekij ken wat de problemen zijn. Ze hebben de provincie eveneens uit genodigd, de rotonde ligt immers in de provinciale weg. Aanleiding zijn klachten van transportonder nemingen. Krijn Wielemaker, di recteur en mede-eigenaar van transportbedrijf Wielemaker, kent het probleem: „De ovale rotonde, men noemt die ook wel een ovon- de, is niet gecentreerd in de assen van de toegangswegen. Bovendien zijn de afmeting zo krap dat het zien we ook mogelijkheden voor synergie tussen de Muziekschool, MusicalXpres en een andere nieu we activiteit: PopXpres." Het gevaar van frictie met andere instellingen die in dezelfde vijver vissen, zoals de Jeugd Theater School, de Musicalvrienden en de podiumopleidingen op het Goese Lyceum, achten beide partijen uit gesloten. Esther JLangenhuizen: „Wij maken niet zelden gebruik van dezelfde docenten en met alle betrokkenen is ook gesproken. Mu sicalXpres wordt juist een welko me aanvulling, daar ben ik van overtuigd." In Goes en Middeburg wordt be- Als de belangstelling aan de ver- wachtingen beantwoordt, maakt MusicalXpres volgend seizoen grote producties op Walcheren en de Bevelanden. voor een vrachtwagencombinatie moeilijk is. De functie van een ro tonde is natuurlijk snelheidsrem ming, maar dat wordt duur be taald. Afremmen en optrekken kost brandstof en veroorzaakt fijn- stof. Slecht voor het milieu dus." Een rit met Van Sluijs in zijn trek ker met oplegger toont aan dat vrachtwagenchauffeurs veel obsta kels tegenkomen. De chauffeur moet voor de zoveelste keer gas te- W*l Snelheidsbeperkende maatrege- len maken het leven van een vrachtwagenchauffeur er niet makkelijker op. Hij moet con stant opletten en anticiperen gonnen met korte cursussen om dat de tijd ontbreekt voor een ech te productie. Als de belangstelling aan de verwachtingen beant woordt, maakt MusicalXpres vol gend seizoen wel producties op de Bevelanden en Walcheren. Welke accommodaties de school zal gebruiken in Goes en Middel burg is nog niet duidelijk. „Daar zijn we naarstig naar aan het zo- ken. Per 1 februari gaat de website, www.musicalxpres.nl, de lucht in. Daarin komt alles te staan: kosten, plaats, oefentijden en een formu lier om je op te geven." Langenhui zen voegt eraan toe dat van de leer lingen wel veel inzet wordt ver wacht. „Afhankelijk van de rol en de productie oefenen de kinderen 6 uur, 4,5 uur of 3 uur in de week. Onvoorwaardelijke trouw is gebo den, want we willen voorstellin gen op hoog niveau." rug nemen, ditmaal voor een weg versmalling. „Die kun je echt niet benaderen met zestig kilometer per uur. En voor je dan weer op snelheid bent..." Opnieuw een rotonde, opnieuw af remmen. „Je moet bij het nemen van de bocht met veel zaken reke- ninghouden, ook je lading. Een ho ge belading bijvoorbeeld betekent een groter risico op kantelen." Van Sluijs rijdt behoedzaam zijn 'rondje', maar kan dat niet zonder dat de achterwielen over het ver hoogde middenstuk te gaan. „Je steekt er een hoop tijd in, want dit speelt natuurlijk niet alleen hier. In heel Nederland is het lastig." door Wout Bareman cent - Vlaams premier Kris Peet- ers zet vaart achter de onderhande lingen met Nederland over de bouw van een nieuwe zeesluis bij Terneuzen. Hij wil nog vóór de parlementsverkiezingen in juni een akkoord bereiken met staatsse cretaris Huizinga van Verkeer en Waterstaat, zei hij gisteravond tij dens de nieuwjaarsreceptie van de haven van Gent. Peeters gaat er vanuit dat de eerste spa voor de nieuwe sluis in 2015 de grond in gaat. Omdat de bouw een jaar of vijf in beslag neemt, zou de nieu we sluis dus in 2020 in gebruik kunnen worden genomen. Peeters was vol lof over het advies van het Stake Holders Forum (SAF) met Nederlandse en Vlaam se belanghebbenden. Dat gaat niet alleen uit van de bouw van een nieuwe, grotere sluis, maar formu leerde ook een aantal randvoor waarden, zoals de aanleg van de spoorverbinding Axelse Vlakte-Zel- zate én het gemeenschappelijk nautisch beheer van het nieuwe sluizencomplex. Peeters had be grip voor het Nederlandse stand punt dat ook de binnenvaart extra voorzieningen verdient. Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij op 16 januari 2009 hebben besloten de opschorting van de geldigheid van de op grond van artikel 68 van de Flora-en faunawet verleende ontheffingen voor afschot van kolganzen, grauwe ganzen en smienten op te heffen. Het verbod was met ingang van 9 januari 2009 ingesteld in verband met de extreme weersomstan digheden. De sluiting van de jacht op wilde eend blijft tot nader order, maar uiterlijk tot en met 31 januari 2009 van kracht. Bezwaar Het besluit ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1. Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien bui ten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R. Steijn (tel. 0118-631196) of mevrouw H.J. Mersie-du Cloo (tel. 0118-631907). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van het besluii bezwaar hiertegen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Provincie Zeeland Tevens bestaal op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg. Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. door Annemarie Zevenbergen neeltje jans - De Nationale Veld loop voor Gemeenten wordt in 2010 gehouden op Neeltje Jans. Het voormalige werkeiland is op woensdag 31 maart het toneel van de 23-ste editie van de jaarlijkse loop voor gemeente-ambtenaren. De organisatie is in handen van drie Zeeuwse gemeenten: Schou- wen-Duiveland, Noord-Beveland en Veere. Zij vormen een stichting speciaal voor de organisatie van het kampioenschap. Verder hebben ook de atletiekvere nigingen Delta Sport en Dynamica hun medewerking al toegezegd. Het parcours op Neeltje Jans is ge varieerd, er wordt gelopen over verharde paden, strand en in de duinen. De start en de finish zijn bij Deltapark Neeltje Jans. Het is voor het eerst dat dit kampioen schap in Zeeland wordt gehouden. De deelnemende gemeente-ambte naren kunnen kiezen uit drie af standen: 6, 9 of 12 kilometer. De deelnemers strijden om de natio nale titel in de verschillende af- stands- en leeftijdscategorieën. De veldloop is een evenement van formaat. Jaarlijks komen er tussen de vier- en de vijfduizend lopers van tientallen gemeenten op af! Dit jaar is Ede de organisator van de wedstrijd. Het'parcours voert over het terrein van de Elias Beek mankazerne en omgeving. Auto tegen de vangrail op A58 bij Nieuwland nieuw- en sint joosland - Een 19-jarige man uit 's-Gravenpolder is gisteren rond 7.00 uur op de noordbaan van de A58 ter hoogte van de afslag Nieuw- en Sint loos- land met zijn auto tegen de vang rail gebotst. Dat gebeurde doordat hij moest uitwijken voor een vrachtauto die naar links week voor invoegende vrachtwagen. De auto van de 19-jarige man is door de aanrijding beschadigd geraakt. Twee gewonden bij aanrijding in Voorstad goes - Een 18-jarige bromfietsster uit Kapelle en haar passagiere zijn gisteren rond 12.00 uur gewond ge raakt na een aanrijding in de Voor stad in Goes. De bromfietsster had te laat in de gaten dat een perso nenauto stilstond voor een zebra pad. Ze probeerde door hard te remmen een aanrijding te voorko men, maar kwam hierbij ten val. Ze is samen met haar passagiere naar het ziekenhuis gebracht. Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 123