Een oproepje en je hebt een evenement, zo simpel is het Kaj de Boer is de Scnouwse Rishano Schadeclaim na actie Borselse brandweer ,002ï-' li lirrScn'eieney^ Gemeente Tholen knapt speeltuinen op Zierikzeeënaar krijgt taakstraf voor klappen Borstkanker PZC bezorgers.nl B Inwoners Kats zetten verzamelingen te kijk in het Katse Kerkje. door Mieke van der Jagt kats - Wat een mens al niet kan verzamelen. Vingerhoedjes, cruce- fixen, perforators, geiten, beren, schoolplaten, koffiekannen, schitte rend aangeklede modepoppen, regout-aardewerk, babypoppen, serviesgoed van het Koninklijk Huis, voetbalplaten en nog een hel- boel meer. In de Katse Kerk staat het allemaal uitgestald voor ieder een die het zien wil. Die moet morgen of overmorgen tussen 13.00 en 18.00 uur in Kats aanleg gen, want daarna wordt het weer opgeruimd. Het is zo'n typisch Katse onderne ming, de tentoonstelling. Het groepje dat het beheer voert over het kerkje, dat eigendom is van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken, zoekt altijd naar manieren om het gebouw te kunnen gebruiken. Als er volk over de vloer komt en je kunt wat koffie verkopen, als be zoekers ook nog wat in het busje in de consistorie doen, kan het ge bouwtje weer wat beter onderhou den worden. „Een oproep om iets leuks te doen, is in Kats nooit aan dove- 'We stonden er zelf ook van te kijken wat de Katsenaren allemaal in huis hebben' mansoren gericht", vertelt Aarn- oud Moolenaar. „Je doet een op roep in het plaatselijke krantje en je hebt een evenement, zo simpel is het. Maar dan nog is het verras send wat de Katsenaren allemaal in huis hebben, in dit geval letter lijk. Want we stonden er zelf ook van te kijken wat er allemaal verza meld wordt." Moolenaar heeft zelf fashion royal ty: hele chique barbie-achtige pop pen. Zijn vriend Peter Reinders stelt koffiekannen tentoon en sa men hebben ze haast een wagonla ding beren weggezet. „Die spaar den we eigenlijk niet maar we de den er elkaar, achttien jaar geleden eentje cadeau. Die zaten op de bank en vervolgens werden de be ren bataljonsgewijs binnenge bracht. Iedereen ging ervan uit dat we ze verzamelden." Zo gaat het vaak. Riet Willebrands kocht voor haar dochter Katinka een geitje toen die vijf werd. Op vakantie zag ze een beeldje, en nog één. „Sindsdien kopen we alle geiten die we tegenkomen, alleen geen levende meer." Katinka is ver tegenwoordigd met een verzame ling wit marmer. Eric Driessen had eerst drie perforators: twee gaatjes, vier gaatjes, nog veel meer gaatjes. Inmiddels zijn het er 160 en ze staan in de Katse Kerk. zie filmpje op www.pzc.nl/bevelanden 3maGaÖ Duet van hu. 9 arnalen kroketten met Zeeuws y HOOFDGERECHT Gebakken tó«s°",el'paprika en spekjes champignons, u.ties. P p nagerecht Dessert "Surpr.se Lekker gezellig uit eten! Katinka en Riet Willebrands bij de verzameling geiten. foto Willem Mieras Nu negenjarige Nieuwerkerker zag levenslicht langs N256. door Ton van den Nouweland NIEUWERKERK - De vorige week langs snelweg A58 geboren baby Rishano is boegbeeld van de strijd om behoud van het Vlissingse zie kenhuis. Kaj de Boer uit Nieuwer- kerk is inmiddels negen jaar. Hij zag het daglicht in de berm langs de N256, eveneens op weg naar het Oosterscheldeziekenhuis. Voor de ouders van zowel Risha no als Kaj was de weg naar Goes te lang. Na beide bevallingen stond de gealarmeerde ambulance bij aankomst van de families nog op de parkeerplaats van het zieken huis. En zowel toenmalig zieken huisdirecteur Broertjes als huidig topman Simons reageerde laco niek met de opmerking dat snelle bevallingen nu eenmaal voorko men zo nu en dan. „Ik was een van de eerste bevallin gen na sluiting van het Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee," zegt moe der Anja de Boer. „Het is gewoon een kwestie van geld. De kraamka mers in Goes leveren geld op en daarom is het ziekenhuis tegen te gen thuisbevallen. En huisartsen durven het niet aan, want als er thuis iets misgaat, moeten ze als nog naar het ziekenhuis. Ik denk dat zij die weg ook te lang vin den." De Boer heeft nog lang last gehad na de bevalling. „Het is geen pretje hoor, een kind krijgen op een autostoel. Zijn kopje kwam er al uit Maar omdat ik de hele tijd had zitten tegenhouden, kwamen er geen persweeën meer. Dan neemt ineens je. moederinstinct het over. Ik drukte hard. Mijn zus kon Kaj nog net opvangen anders was hij op het dashboard terecht gekomen. Mijn zus deed 'm in een omslagdoek en legde hem op mijn buik. Bij het ziekenhuis wilde een verpleegster hem meteen meene men. Ho, ho. Hij zit nog vast, riep ik. Dat ze zoiets niet weten..." Met geluiden als 'kwestie van wen nen' en 'op tijd naar het zieken huis gaan' is De Boer het niet eens. „Er wordt gewoon weer een ziekenhuis gesloten. Het is alle maal een geldkwestie." THOLEN - De gemeente Tholen tast diep in de buidel voor het renove ren van vier speeltuintjes. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld hier een bedrag van 86.000 euro beschikbaar voor te stellen. Het gaat om de speeltuinen aan de Noordstraat in Poortvliet, aan de Boswei in Stavenisse en aan de Weelhoek in Oud-Vossemeer-, Er komen nieuwe speeltoestellen die veilig en modern zijn. Een deel van het geld gaat naar een vierde speeltuin aan de Stein- tjeskreek in Anna Jacobapolder, hier worden rubberen tegels ge legd. Er is de laatste tijd veel te doen geweest over de ondergrond van dit speeltuintje. De buurtbe woners vonden het zand niet ge schikt als ondergrond. Het voorstel wordt maandag 26 ja nuari besproken in de commissie Ruimte. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Ook parkeerboetes uitgedeeld bij schaatsen op Zwaakse Weel. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Tot nu toe heeft één gedupeerde automobilist een schadeclaim ingediend bij de ge meente Borsele, omdat zijn auto zondag beschadigd raakte bij een actie van de brandweer. Het inci dent deed zich voor bij de Zwaak se Weel bij Kwadendamme, waar veel auto's van schaatsliefhebbers stonden geparkeerd. Een schaatser raakte zondag ge wond op de Zwaakse Weel. Naar verluidt had hij een heupfractuur opgelopen. De brandweer werd op geroepen om assistentie te verle nen. Bij de Zwaakse Weel aangeko men, bleek er op sommige plek ken geen doorkomen aan. Her en der stonden auto's in de berm. De brandweer moest er toch door heen. De bumper van de auto van de automobilist die een claim heeft ingediend, raakte bescha digd. „Wij vinden het vervelend dat dit is gebeurd", liet een woord voerster van de gemeente Borsele gisteren weten, „maar de brand weer is ervoor verzekerd." In de gemeenteraad Borsele was deze week ook kritiek te horen op de politie die zondag parkeerboe tes uitdeelde bij de Zwaakse Weel. „Kun je een keer schaatsen, krijg je een bekeuring", zei Berry Kooiker (Lokale Partij Borsele). Wethou der Marga Vermue vertelde dat ie mand net weg wilde gaan en toch een bekeuring kreeg. Politiechef Peter Prince was in de Borselse raad. Volgens hem zijn er vier au tomobilisten bekeurd. „Wij doen dat alleen als de verkeersveiligheid in het geding is of hulpdiensten er niet door kunnen." MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige man uit Zierikzee voor poging tot zware mishandeling ver oordeeld tot een taakstraf van 120 uur waarvan veertig uur voorwaar delijk. De straf was even hoog als de eis. De vriend van de 45-jarige man, een 44-jarige inwoner van Kamperland, werd voor zijn ver meend aandeel - conform de eis - vrijgesproken. Het duo vertoefde op 14 maart aan de bar van een Zierikzees café en kreeg onmin met enkele bezoekers, waarvan één van hen de dochter van de Zie- rikzeënaar zou hebben geprovo ceerd. Nog vóór het tot een hand gemeen kon komen, werd de Kam- perlander de keuken ingewerkt. Daarom werd hij vrijgesproken. De man uit Zierikzee werd met de ruziezoekende bezoekers naar bui ten gewerkt. Daar sloeg hij één van hen met een pijpenbuiger. GOES - De Borstkankervereniging houdt woensdag 21 januari in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes een bijeenkomst. Het thema 'Borst kanker en gezin/familie' zal van 19.30 tot 21.30 uur besproken wor den. Er is ruimte om ervaringen te delen en vragen te stellen. 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121