PZCI21 Gevecht over bedrijventerreinen Open sagen MC zeeland mm 33 22 Oude hoogstamfruitbomen zijn deels ziek 23/24januart 2008 Jubileumcadeau Zaterdag 17 januari 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Podium 't Beest Goes wil met grote acts meer publiek trekken Speciale basisschool De Tweern streeft naar overbodigheid Negatieve uitspraak over Sloepoort dwingt gemeenten te kiezen. door Harmen van der Werf GOES - De vijf Bevelandse gemeen ten staan voor een lastige klus. Op korte termijn moeten ze bepalen welke bedrijventerreinen wel en niet mógen worden aangelegd. Ze zien zich daartoe gedwongen door de Raad van State, die in decem ber een stokje stak voor de aanleg van bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek. De Raad van State oordeelde dat Sloepoort 'overbodig' is, omdat er tot 2020 op de Bevelanden meer dan genoeg grond is bestemd voor bedrijventerreinen. Tot 2020 is er behoefte aan 78,4 hectare, terwijl er tot die tijd 104,7 hectare beschik baar is. De Raad van State haalde die cijfers uit het provinciale omge vingsplan. Dat moet worden aange past, wil Sloepoort nog een kans maken. „En dat geldt niet alleen voor Sloe poort", schetst gedeputeerde Har ry van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) de problematiek, „het geldt voor alle bedrijventerreinen op de Bevelanden, zoals de Poel V bij Goes, de uitbreiding van Het Rip bij Kamperland en Choor- hoek bij Wemeldinge en het droge gedeelte van Schorebrug aan het Kanaal door Zuid-Beveland bij Kruiningen." Van Waveren laat de keuze aan de Bevelanden, maar merkt wel op: [JW Bevelandse gemeenten moeten kiezen welke bedrijventerreinen voorrang krijgen. Gedeputeerde Van Waveren wil prioriteit geven aan Schorebrug bij Kruiningen. „Vrijwel niemand zal er rouwig om zijn, als Sloepoort niet door gaat." Sloepoort zou de eerste uit breiding van havenschap Zeeland Seaports zijn buiten het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost, waartegen de dorpsraad 's-Heeren hoek en stichting Behoud de Zak van Zu'd-Beveland met succes bij de Raad van State bezwaar aante kenden. Borsels wethouder Marga Vermue (ook CDA) kijkt op van de uitspraak van Van Waveren. „Sloepoort staat sinds 1994 op de rol en het havenschap heeft er al miljoenen euro's in geïnvesteerd." Vermue houdt vast aan Sloepoort. Valt Sloepoort toch af, dan ont staat elders ruimte, bijvoorbeeld voor het droge gedeelte van Scho rebrug. Schorebrug is bedoeld voor watergebonden bedrijven, on der meer bedrijven uit Goes die weg moeten voor de wijk Goese Schans. De provincie is ook bij dat plan betrokken. De exploitatie van Schorebrug is met een droog deel simpeler, want dat levert twee mil joen euro op. Het natte deel kost alleen geld pagina 22: discussie Schorebrug. A GOES - Een aantal hoogstamfruitbomen in een rahofje uit Hansweert verhuist naar Goes), Tot en met 11 februari kan nog bezwaar ge- op de fout. Die staakte vervolgens de kap. De weiland in de Goese wijk Nieuwwest is ziek twee woningen en een kantoorpand. De ge- maakt worden tegen de kap, die al per vergis- hoogstamfruitbomen staan op de recent ge en moet worden gekapt. Een deel moest toch meente plant wel nieuwe hoogstamfruitbo- sing was begonnen. Omwonenden hadden dat presenteerde lijst van monumentale en waar- al wijken voor de bouw van een hospice (Cla- men terug, zelfs meer dan er stonden. in de gaten en attentendeerden de gemeente devolle bomen in Goes. foto Willem Mieras Kijk vóór tijden'en plaatsen op www/knooppunttoekbmst.nt Verlies van elf banen bij Timesavers in Goes GOES - Timesavers International BV aan de Fruitlaan in Goes heeft ontslag aangevraagd voor elf van de ruim tachtig personeelsleden. Het wereldwijd opererende bedrijf dat is gespecialiseerd in de produc tie van breedband-schuurmachi- nes, heeft te kampen met een afne mende vraag ten gevolge van de fi nanciële crisis. Timesavers Interna tional BV maakt deel uit van de Ti mesavers Group in het Amerikaan- se.Chicago. De Timesavers Group nam in 1993 in Goes de activitei ten van Linden Machines over. Goes lanceert website over Fair Trade GOES - Goes heeft een internetpagi na gelanceerd over eerlijke handel en het Fair Trade-predikaat dat ze wil binnenslepen. Daarvoor heeft de gemeente gisteren bij Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Nederland (COS) een aanvraag in gediend. Begin februari hoort ze of ze het predikaat waard is. De Goese bedrijven en instellingen die met 'eerlijke' producten wer ken, staan op de website. Owww.fairtradegemeentegoes.nl www.pzc.nl/afrikajaar ZEEUWSE De flamboyante burgemeester van de chique Belgische badplaats Knokke-Heisi mag zich al dertig jaar eerste burger van die plaats noemen. Bij elk ambtsjubileum heeft de gul le graaf voor de bevolking een klei ne surprise in petto. Zo kregen de bewoners in het verle den een boek over de stad. Ooit werd hen ook een gratis muziek- voorstelling aangeboden. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van Tip? redactie@pzc.nl de gemeente in het casino vroeg een interviewster hem onlangs wat hij dit keer voor het volk als verras sing in gedachten had. Zonder aarzelen antwoordde de Vlaamse heer van stand: „Meer be lastingen." Toen hij merkte dat de ingezetenen van zijn badplaats daar niet op za ten te wachten, voegde hij er on middellijk toegeeflijk aan toe: „Of we gaan het dit jaar doen vriezen in augustus."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117