wereldtitelgevecht Hzz? Wisselend succes Zeeuwse poolspelers cfi PZC Zaterdag 17 januari 2009 39 Werkte in stilte aan haar come back. Met succes. Sinds haar terug keer medio maart vorig jaar, bleef ze in vier partijen ongeslagen. Enkele dagen geleden ontving ze een sms'je. „Zet 'm op. Als je wint, zal ik op de bank staan te sprin gen, luidde de boodschap. De af zender bleek Maarten van der We- ijden, de inmiddels afgezwaaide olympisch kampioen openwater- zwemmen die zelf acute lymfati sche leukemie trotseerde. „Als geen ander weet hij uit welk diep dal ik kom. Dat hij de moeite heeft genomen me succes te wensen, sterkt me. Het geeft me nog meer motivatie om me te doen gelden." Mark van Berkum volgt Wim Jagt bij KNVB op BREDA - Mark van Berkum wordt de nieuwe districtsmanager van de KNVB in Zuid I. Hij volgt de per t februari vertrekkende Wim Jagt op, maar komt pas in de zomer naar Breda. Tot die tijd zal Sjaak van der Kroon, de districtsmana ger van KNVB district West II, de taken van Jagt waarnemen. Mark van Berkum (37) woont in Amster dam en na zijn werkzaamheden in het KNVB district West I was hij beleidsmedewerker ondersteuning clubbesturen in Zeist. Sinds 2007 was hij gedetacheerd bij NOCNSF. Zaalvoetbalinterlands afgelast na afzegging TERNEUZEN - De zaalvoetbalinter- lands tussen het Nederlands team en Georgië gaan niet door. De wedstrijden zouden maandag 9 en dinsdag 10 februari in respec tievelijk Terneuzen (Vliegende Vaart) en Goes (sportpunt Zee land) gespeeld worden. De ontmoetingen zijn afgelast, om dat Georgië de voetbalbond heeft laten weten op die dagen niet te kunnen spelen. Het Nederlands team speelde afge lopen week tegen Spanje en ging met 6-2 onderuit. Tjitte van den Buys gaat naar Dubai MIDDELBURG - Tjitte van den Buys doet vanaf volgende week mee aan twee wielerkoersen in Dubai. De renner uit Nieuwdorp maakt deel uit van de Nederlandse forma tie Restore. Van den Buys vertrekt dinsdag en komt donderdag en vrijdag in actie. De koersen heb ben een afstand van 125 kilometer. Ze staan te boek als een 1.2-wed- strijd, hetgeen te vergelijken is met de Delta Tour Zeeland. „Het prij zenschema ziet er goed uit, zelfs de dertigste plaats is nog interes sant om voor te sprinten." Schouwse Boys terug op tweede plaats WESTERSCHOUWEN - Op de eerste speeldag na de jaarwisseling her overde Schouwse Boys de tweede plaats op de ranglijst door een rui me overwinning op Bristol T/B- Fit. De Schouwse zaalvoetbalploeg was na een o-o-ruststand goed voor 5-1. Tien minuten na de hervatting opende Freek Torensma de score. Van de ruimte die Schouwse Boys daarna kreeg profiteerde eerst Tho mas Vos (2x) en vervolgens Leon Sinke en Ingmar Quist. Bristol scoorde tegen bij 3-0. Minderhoud met twee paarden in A-kader ERMELO - Hans Peter Minderhoud is met zijn paard Exquis Escapado (Exlibris) opgénomen in het A-ka der dressuur senioren. De uit Westkapelle afkomstige rui ter is slechts twee maanden nadat hij is opgenomen in het B-kader al gepromoveerd naar het A-kader. Minderhoud schreef afgelopen week in Zwolle met Exquis Escapa do zowel de Grand Prix als de Kür op zijn naam. Minderhoud maakte met het paard Exquis Nadine al deel uit van het A-kader. Motorcoureur Smith traint in Zeelandhallen GOES - Bradley Smith neemt dit weekeinde deel aan de trainingssta ges motorcross in de Zeelandhal len te Goes. De Engelsman is één van de toprijders in de wegracerij. Hij komt uit in het 125CC GP kam pioenschap. Hij traint vandaag van af 13.00 uur en morgen vanaf 8.30 uur. De trainingsstages in de Zeeland hallen staan onder leiding van Ri- nus van de Ven en Marco Stall- mann. Volgende week vrijdag en zaterdag wordt in Goes de Dutch Open Supercross verreden. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - De Zeeuwse pool- teams behaalden wisselende resul taten in de competitie. Roadhouse Roadies en Cue's PerfAction won nen, Roadhouse Blues en Cue's Action gingen onderuit. Cool Runnings-Roadhouse Blues 7-2: De Middelburgers gin gen in de regionale eerste klasse le lijk onderuit In Breda. De Pompa dour is toch niet het favoriete speel lokaal van de Blues. Al eerder dit seizoen werden daar kostbare pun ten verloren. Alleen Joris Lodder won twee keer. Cue's Reaction-Khalu's AA 7-2: Ook Cue's Reaction redde het in de inhaalwedstrijd niet tegen de. Scooby's uit Zevenbergen. Jasper Vantricht en Jochem Bruijnooge wonnen een partij. Voor laatstge noemde een knappe prestatie in rzijn allereerste competitiepartij. Roadhouse United-Cue's Reac tion 4-4: De streekderby eindigde onbeslist. Het duel bleef tot het laatste rack spannend. Tim de Ruij- ter zorgde voor de beslissing door met 3-4 te winnen van Ragne Pie- ters en daardoor het gelijkspel uit het vuur te slepen. Roadhouse Rookies-Roadhouse Roadies 2-7: De subtopper in deze afdeling was te sterk voor de huis genoten. Zelfs vaste waarde van de Rookies, Rinus Witte, kwam niet tot winst. Wel onderstreepte Den nis Dierickx zijn waarde voor het team door zijn tweede overwin ning sinds zijn debuut. Bij de Roa dies wonnen Ido Leenders, Marco Verrips, Fokke Osterthun en Rob- bin Jobse. Cue's PerfAction-Scooby's Disas ter 8-1: Het motto gezelligheid kent geen tijd was op dit duel niet van toepassing. De bezoekers ble ken slechte verliezers. De sfeer was al niet optimaal, toen de ene neder laag na de andere werd geleden maar culmineerde bij het duel tus sen Mark Schelling en Jeffrey ten Hove. Toen Schelling de stand in het 8-ball op 4-0 bracht en dacht klaar te zijn met zijn partij ont stond een hoop heisa, want vol gens de bezoekers was het pas 3-0. Iedereen wist beter, maar men hield voet bij stuk. Om van het ge zeur af te zijn schroefde Schelling zijn keu weer in elkaar en veegde nog een keer extra de vloer aan met zijn tegenstander. bij hun weging, daags voor de strijd om de wereldtitel in Düsseldorf. foto Achim Scheidemann/EPA De deeltijdopleiding Civiele Techniek is gericht op bebouwing en infrastructuur en op uiteenlopende civiel technische beroepen. Ben je werkzaam in deze sector en wil je doorstromen naar een hbo-functie? Of heb je affiniteit met techniek en wil je een start maken in dit vak? Het werkveld staat om je te springen! De opleiding start bij voldoende aanmeldingen in februari 2009 met de schakelcursussen wis- en natuurkunde, in september 2009 start de daadwerkelijke opleiding. De opleiding is in de Keuzegids Hoger Onderwijs 2009 beoordeeld als beste CT opleiding van Nederland! (www.keuzegids.org) Hogeschool 3^7 Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 113