Musicalopleiding breidt uit Schadeclaim na actie brandweer Kiezen voor terreinen Opheffing opschorting gebruik ontheffingen ex artikel 68 Flora- en faunawet Timesavers in Goes ontslaat elf werknemers Inval in Goese 'kwekerij' bleek wat overdreven PZC Zaterdag 17 januari 2009 2 7 Zeeuwse Muziekschool en MusicalXpres samen in een school. door Mieke van der Jagt GOES - Willem Smit en Jan Hut van de Zeeuwse Muziekschool en Esther Langenhuizen van de musi- calschool MusicalXpress in Poort vliet hebben gisteren in Goes een convenant ondertekend, dat moet leiden tot musicalopleidingen in heel Zeeland. Vooralsnog begint MusicalXpress met korte cursus sen in Goes en Middelburg. In Poortvliet draait Langenhuizen al voor het tweede jaar een produc tie naast de cursussen. In april wordt Robin Hood opgevoerd in het Mollerlyceum in Bergen op Zoom. Daaraan doen kinderen uit Tholen, Zuid-Beveland en West-Brabant mee. GOES - Timesavers International BV aan de Fruitlaan in Goes heeft: ontslag aangevraagd voor elf van d'e ruim tachtig personeelsleden. Het wereldwijd opererende bedrijf dat is gespecialiseerd in de produc tie van breedband-schuurmachi- nes, heeft te kampen met een afne mende vraag ten gevolge van de fi nanciële crisis. Timesavers Interna tional BV maakt deel uit van de Ti mesavers Group in het Amerikaan se Chicago. De Timesavers Group nam in 1993 in Goes de activitei ten van Linden Machines over. De school van Langenhuizen, een stichting die is voortgekomen uit de opvoering van Minoes in Tho len, biedt educatie op het gebied van muziek, dans en theater. De uitvoering van Minoes, een initia tief van de gemeente Tholen, toon de aan dat er grote belangstelling is voor een musicalopleiding. Lan genhuizen zette daarom de school in Poortvliet op, en bleek daarmee erg goed te passen in het streven van de Zeeuwse Muziekschool die zich op het. educatieve vlak breder wil oriënteren. „Wij gaan MusicalXpress facilite- ren en ondersteunen", zegt alge meen directeur Willem Smit van de Zeeuwse Muziekschool. „Finan ciën, personeelszaken, zoeken naar subsidiemogelijkeden: we willen weten hoe de markt is voor een dergelijke activiteit en we vermoe den dat die er zeker is. Op termijn zien we ook mogelijkheden voor synergie tussen de Muziekschool, MusicalXpress en een andere nieu we activiteit: PopXpres." Het gevaar van frictie met andere instellingen die in dezelfde vijver vissen, zoals de Jeugd Theater School, de Musicalvrienden en de podiumopleidingen op het Goese Lyceum, achten beide partijen uit gesloten. Esther Langenhpizen: „Wij maken niet zelden gebruik van dezelfde docenten en met alle betrokkenen is ook gesproken. Mu sicalXpress wordt juist een welko me aanvulling, daar ben ik van overtuigd." In Goes en Middeburg wordt be- PJI Als de belangstelling aan de ver- wachtingen beantwoordt, maakt MusicalXpress volgend seizoen grote producties op Walcheren en de Bevelanden. gonnen met korte cursussen om dat de tijd ontbreekt voor een ech te productie. Als de belangstelling aan de verwachtingen beant woordt, maakt MusicalXpress vol gend seizoen wel producties op de Bevelanden en Walcheren. Welke accommodaties de school zal gebruiken in Goes en Middel burg is nog niet duidelijk. „Daar zijn we naarstig naar aan het zo- ken. Per 1 februari gaat de website, www.musicalxpress.nl, de lucht in. Daarin komt alles te staan: kosten, plaats, oefentijden en een formu lier om je op te geven." Langenhui zen voegt eraan toe dat van de leer lingen wel veel inzet wordt ver wacht. „Afhankelijk van de rol en de productie oefenen de kinderen 6 uur, 4,5 uur of 3 uur in de week. Onvoorwaardelijke trouw is gebo den, want we willen voorstellin gen op hoog niveau." Zo Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 Ook parkeerboetes uitgedeeld bij schaatsen op Zwaakse Weel. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Tot nu toe heeft één gedupeerde automobilist een schadeclaim ingediend bij de ge meente Borsele, omdat zijn auto zondag beschadigd raakte bij een actie van de brandweer. Het inci dent deed zich voor bij de Zwaak se Weel bij Kwadendamme, waar veel auto's van schaatsliefhebbers stonden geparkeerd. Een schaatser raakte zondag ge wond op de Zwaakse Weel. Naar verluidt had hij een heupfractuur opgelopen. De brandweer werd op geroepen om assistentie te verle nen. Bij de Zwaakse Weel bleek er op sommige plekken geen doorko men aan. Her en der stonden au to's in de berm. De brandweer moest er toch doorheen. De bum per van de auto van de automobi list die een claim heeft ingediend, raakte beschadigd. „Wij vinden dit vervelend", liet een woordvoerster van de gemeente Borsele gisteren weten, „maar de brandweer is er voor verzekerd." In de gemeenteraad Borsele was deze week ook kritiek te horen op de politie die zondag parkeerboe tes uitdeelde bij de Zwaakse Weel. „Kun je een keer schaatsen, krijg je een bekeuring", zei Berry Kooiker (Lokale Partij Borsele). Wethou der Marga Vermue vertelde dat ie mand net weg wilde gaan en toch een bekeuring kreeg. Volgens poli tiechef Peter Prince zijn vier auto mobilisten bekeurd. „Wij doen dat alleen als de verkeersveiligheid in het geding is of hulpdiensten er niet door kunnen." Tijdens een actie van de Borselse brandweer om een gewonde schaatser te helpen, is een auto beschadigd. Het voertuig blok keerde de doorgang. door Ad Roos MIDDELBURG - Bij de politie was een tip binnengekomen dat er aan de Zuidvlietstraat in Goes een hen nepkwekerij zou zijn. Energiebe drijf Delta meldde dat het stroom verbruik van een 26-jarige Goese- naar - vergeleken met een eerdere periode - 'enorm was gestegen' en voor de politie was dat meer dan genoeg om medio januari vorig jaar een inval te doen. De politie trof in de woning ech ter slechts zeven hennepplanten en vijf ontspruitende zaadjes in een aquariumbak aan. En in een zakje 106 gram hennep. Dat het stroomverbruik flink was gestegen lag voor de hand, omdat in de pe riode vóór de meting de woning een tijd leeg had gestaan. Verder bleef het stroomverbruik in de kweekperiode binnen de perken. De Goesenaar rookte de wiet om zijn reumatische pijnen te bestrij den en verder blowde hij wat voor de ontspanning, zo zei hij gisteren bij de politierechter in Middel- burg. De politierechter veroordeelde, me de gezien de omstandigheden, de Goesenaar tot een boete van drie honderd euro voorwaardelijk. Gedeputeerde St-eten van Zeeland delen mede dat zij op 16 januari 2009 hebben besloten de opschorting van de geldigheid van de op grond van artikel 68 van de Flora-en faunawet verleende ontheffingen voor afschot van kolganzen. grauwe ganzen en smienten op te heffen. Het verbod was met ingang van 9 januari 2009 ingesteld in verband met de extreme weersomstan digheden. De sluiting van de jacht op wilde eend blijft tot nader order, maar uiterlijk tot en met 31 januari 2009 van kracht. Bezwaar Het besluit ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren Voor het inzien bui ten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R Steijn (tel 0118-631196) of mevrouw H.J. Mersie-du Cloo (tel. 0118-631907). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van het besluit bezwaar hiertegen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA te Middelburg. Negatieve uitspraak over Sloepoort raakt Bevelandse plannen. door Harmen van der Werf GOES - De vijf Bevelandse gemeen ten staan voor een lastige klus. Op korte termijn moeten ze bepalen welke bedrijventerreinen wel en niet mogen worden aangelegd. Ze zien zich daartoe gedwongen door de Raad van State, die in decem ber een stokje stak voor de aanleg van bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek. De Raad van State oordeelde dat Sloepoort 'overbodig' is, omdat er tot 2020 op de Bevelanden meer dan genoeg grond is bestemd voor bedrijventerreinen. „En dat geldt niet alleen voor Sloepoort", schetst gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke orde ning) de problematiek, „het geldt voor alle bedrijventerreinen op de Bevelanden, zoals de Poel V bij Goes, de uitbreiding van Het Rip bij Kamperland en Choorhoek bij Wemeldinge en het droge gedeelte van Schorebrug aan het Kanaal door Zuid-Beveland." Van Waveren laat de keuze aan de Bevelanden, maar merkt wel op: „Vrijwel niemand zal er rouwig om zijn als Sloepoort niet door gaat." Sloepoort zou de eerste uit breiding van havenschap Zeeland Seaports zijn buiten het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost, waartegen de dorpsraad 's-Heeren hoek *en stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland met succes be zwaar aantekenden. Provincie Zeeland Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk'- heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van'een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 6330 KA Middelburg Vijf Noord-Bevelandse koren zingen in festival KORTGENE - Vijf Noord-Bevelandse koren vieren zondag 25 januari het nieuwe jaar met een festival in de Nicolaaskerk in Kortgene. Harpe Davids uit Colijnsplaat, Zingend Getuigen uit Kamperland, het kerkkoor Wissenkerke-Geersdijk en het eilandelijke Cantando en Zanggroep Noord-Beveland zin gen samen en afzonderlijk bijzon dere werken. Het concert begint om 15.00 uur. Goes lanceert website over Fair Trade GOES - De gemeente Goes heeft een internetpagina gelanceerd over het Fair Trade-predikaat dat ze wil binnenslepen. Daarvoor heeft ze gisteren bij Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Ne derland (COS) een aanvraag inge diend. Begin februari hoort ze of ze het predikaat waard is. De Goe se bedrijven die met 'eerlijke' pro ducten werken, staan op de websi te www.fairtradegemeentegoes.nl. Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109