Nieuwe aanpak van schuldhulp Zierikzeeënaar krijgt taakstraf voor klappen 'Eerste spa voor nieuwe zeesluis in het jaar 2015' Durfals of dommeriken? Man (80) beboet Staten kritisch over compensatie voor diefstal 17 SPZC Zaterdag 17 januari 2009 25 Gemeente wil meer kijken naar oorzaken van geldproblemen. door Piet Kleemans zierikzee - De schuldhulpverle^ ning op Schouwen-Duiveland wordt op andere leest geschoeid. Het meldpunt schuldhulpverle ning gaat verhuizen en ook de op zet van de schuldhulpverlening wordt anders. De gemeente wil toe naar integrale schuldhulpverle ning waarbij niet alleen sec naar de financiële problemen gekeken wordt maar ook naar de oorzaken van die financiële problemen. Iedereen die schulden heeft kan MIDDELBURG - Het gebeurt wel va ker. Mensen op oudere leeftijd die een justitieel blanco leven achter de rug hebben en plotseling win keldiefstalletjes plegen. Zo ook een 8o-jarige Vlissinger, die zich daar voor gisteren bij de politierechter in Middelburg moest verantwoor den, maar uit schaamte maar thuis was gebleven. De man, die al twee keer eerder een boete had moeten betalen voor winkeldiefstal, had op 4 juli vorig jaar een Libelle, een Margriet en wat etenswaren uit een supermarkt zonder te betalen meegenomen. De rechter veroor deelde de man tot een boete van 150 euro en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week. De officier had 250 euro boete en een voorwaardelijke taakstraf van der tig uur gevorderd. een beroep doen op schuldhulp verlening Daar verandert niets aan. Wat in de nieuwe opzet wel verandert, is de plaats waar men zich dient te melden. Tot voor kort was het meldpunt schuld hulpverlening ondergebracht bij de Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio (SM- WO) aan de Grevelingenstraat in de Zierikzeese buitenwijk Poort ambacht. SMWO deed de inta- ke-gesprekken met de cliënten en de kredietbank Breda wikkelde het financiële en administratieve gedeelte af. Het contract tussen de gemeente, SMWO en de krediet bank Breda liep echter eind vorig jaar af. Wethouder Gilles Houteka- Verwondering over eis van 2 miljoen euro van gemeente Reimerswaal. door Ben Jansen MIDDELBURG - Peter Holtring (Pv dA) had het over koehandel; Kees Bierens (VVD) sprak van smeer geld. De beloning die Reimerswaal wil voor meewerking aan het be drijventerrein Schorebrug heeft verwondering gewekt bij de Sta ten van Zeeland. Krijgt Reimerswaal nu twee mil joen van de provincie of niet, wil de de Statencommissie ruimte, mi lieu en water gisteren weten. Gede puteerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) had wat uit te leggen. Hij vertelde dat velen in Reimerswaal het plan voor het natte en droge bedrijven- mer: „Wij zijn als gemeente wette lijk verplicht om contracten waar mee meer dan 211.000 euro per jaar is gemoeid Europees aan te be steden en dat hebben we gedaan." Meerdere schuldhulpverleningsor ganisaties hebben zich gemeld bij de gemeente. Er zijn echter nog geen definitieve nieuwe contrac ten getekend en daarom moet ie dereen die een beroep wil doen op schuldhulpverlening zich voor lopig melden bij het loket Werk In komen en Zorg (WIZ) van de ge meente. Beleidsambtenaar WIZ Jeroen Hinz: „Dat is tijdelijk. Het is de bedoeling dat per 1 februari een nieuwe plek is gevonden voor het meldpunt schuldhulpverle- terrein Schorebrug beschouwen als de oplossing van een probleem van Goes. Bedrijven die daar geves tigd zijn in het havengebied aan de noordkant van de stad, moeten wijken voor woningbouw. Mag daar dan iets tegenover staan? Twee miljoen euro in een leefbaar heidsfonds bijvoorbeeld? Van Wa veren verwierp de suggestie dat er sprake is van koehandel. „We wil len bekijken hoe Reimerswaal be ter gebruik kan maken van be- staande subsidieprogramma's. Daar moet voor 1 miljoen euro aan ruimte te vinden zijn." De Statenleden waren van mening De eis van Reimerswaal 2 mil joen euro te krijgen voor mede werking aan Schorebrug heeft tot opgetrokken wenkbrauwen in de Staten van Zeeland geleid. ning." Wethouder Houtekamer vult aan: „En dat komt absoluut weer op Schouwen-Duiveland., Dat was één van de belangrijkste voorwaarden die we hebben ge steld in de Europese aanbeste ding." De cliënt gaat volgens Hou tekamer en Hinz niets merken van de veranderingen in de schuld hulpverlening. De bestaande hulp trajecten lopen gewoon door. Hinz: „Er gaat niemand tussen wal en schip vallen. We gaan er al les aan doen om de hulpverlening te verbeteren en -voor de gemeen te- betaalbaar te houden. Het zijn tenslotte alle inwoners samen die daarvoor via de belasting het geld opbrengen." dat Schorebrug de beste plek lijkt voor een nat bedrijventerrein. Sommigen konden zich evenwel niet aan de indruk onttrekken dat wel heel erg naar deze oplossing is toegewerkt. Ondertussen blijft de Reimerswaal- se politiek zich verzetten tegen de plannen voor de aanleg van het in dustrieterrein. Leefbaar Reimers waal en de Christenunie maakten bekend zienswijzen en bezwaar schriften te zullen indienen. Die kunnen de aanleg van het terrein ernstig vertragen. De provincie wil er echter uiterlijk eind 2011 mee beginnen, zodat aan spraak kan worden gemaakt op een rijkssubsidie van zes miljoen euro. Dinsdag 27 januari moet duidelijk worden wat het standpunt van de gemeenteraad wordt. door Ad Roos MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige man uit Zierikzee voor poging tot zware mishandeling ver oordeeld tot een taakstraf van 120 uur waarvan veertig uur voorwaar delijk. De straf was even hoog als de eis. De vriend van de 45-jarige, een 44-jarige inwoner van Kam perland, werd voor zijn vermeend aandeel - eveneens conform de eis - vrijgesproken. Het duo vertoefde op 14 maart aan de bar van een Zierikzees café en kreeg onmin met enkele bezoe kers, waarvan één van hen de dochter van de Zierikzeënaar zou hebben geprovoceerd. Nog vóór het tot een handgemeen kon ko men, werd de Kamperlander de keuken ingewerkt en bleef verder buiten schot. Daarom werd hij vrij gesproken. De Zierikzeeënaar werd met de ruziezoekende bezoe kers naar buiten gewerkt. Daar sloeg hij één van hen met een pij- penbuiger. Die man liep daardoor lichte verwondingen op. Volgens de Zierikzeeënaar had hij hele maal niet geslagen. Zijn dochter verklaarde echter het tegendeel. GENT - Vlaams premier Kris Peet- ers zet vaart achter de onderhande lingen met Nederland over de bouw van een nieuwe zeesluis bij Terneuzen. Hij wil nog vóór de parlementsverkiezingen in juni een akkoord bereiken met staatsse cretaris Huizinga van Verkeer en Waterstaat, zei hij gisteravond tij dens de nieuwjaarsreceptie van de haven van Gent. Peeters gaat er vanuit dat de eerste spa voor de nieuwe sluis in 2015 de grond in gaat. De nieuwe sluis zou dan in 2020 in gebruik kunnen worden genomen. Peeters was vol lof over het advies van het Stake Holders Forum (SAF) met Nederlandse en Vlaam se belanghebbenden. Dat gaat niet alleen uit van de bouw van een nieuwe, grotere sluis, maar formu leerde ook een aantal randvoor waarden, zoals de aanleg van de spoorverbinding Axelse Vlakte-Zel- zate én het gemeenschappelijk nautisch beheer van het nieuwe sluizencomplex. Peeters had be grip voor het Nederlandse stand punt dat ook de binnenvaart extra voorzieningen verdient. autft-nuvwMÊLÈkXSttm 7 «Kr f SS - v.W't'vAw -• ZIERIKZEE - Je hebt mensen die er nooit genoeg hoe het ijs op de gracht in hun woonplaats erbij Conclusie: de laag is nog steeds dik genoeg om van krijgen. Hoewel we net met z'n allen dagen- lag. Ondanks waarschuwende omstanders bega- twee mensen te houden. Volgende week nog lang hebben kunnen schaatsen, wilden deze jon- ven ze zich glijdend en glibberend op het wateri- eens proberen? ge Zierikzeeënaren gisteren tóch nog even testen ge ijs. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107