Chinees nieuws wereldwijd 'Proces van de eeuw' begint in Perugia Overstromingen treffen Jakarta 8 Vrijdag 16 januari 2009 PZC JAKARTA - Inwoners van de Indonesische hoofd- in de stad kwamen gisteren blank te staan na een het regenseizoen komen delen van de stad onder stad Jakarta proberen met een rubberbootje hun nacht van overvloedige regenval. Het is geen on- water te staan. bezittingen in veiligheid te brengen. Veel wijken gebruikelijk tafereel in Jakarta, leder jaar tijdens foto Irwin Fedriansyah/AP 'Jaarlijkse herdenking slachting in Srebrenica' STRAATSBURG - De EU-lidstaten moeten n juli uitroepen tot jaar lijkse herdenkingsdag van de volke renmoord in de Bosnische enclave Srebrenica. Het Europees Parle ment nam daartoe gisteren een re solutie aan. Dat gebeurde mede op initiatief van PvdA en GroenLinks. In Srebrenica werden in 1995 bijna 8000 moslimmannen vermoord. Een Nederlandse VN-missie kon de genocide niet voorkomen. Arrestaties in Pakistan na aanslag Mumbai ISLAMABAD - In Pakistan zijn 71 mensen gearresteerd in verband met de aanslagen in het Indiase Mumbai van vorig jaar november. Zeker 124 mensen worden daar naast in de gaten gehouden en moeten zich geregeld bij de politie melden. Verscheidene arrestanten hebben banden met Jamaat-ud- Dawa, een liefdadigheidsinstelling die een dekmantel zou zijn voor de terreurgroep Lashkar-eHaiba. Deel Belgische boetes blijft onbetaald BRUSSEL - Een zesde van alle uitge schreven verkeersboetes in België wordt niet betaald. Dat betekent dat de Belgische politie in 2007 met bijna een half miljoen onbe taalde boetes bleef zitten. De mi nister van Justitie heeft beloofd werk te maken van een plan van zijn voorganger om een gerechte lijk incassobureau op te richten, zo dat verkeersboeters sneller geïnd kunnen worden. Crossing Border ook in Antwerpen DEN HAAG - Het Crossing Bor der-festival gaat naast de vertrouw de Haagse editie ook een festival in het Belgische Antwerpen opzet ten. Dat heeft de organisatie giste ren gemeld. Het evenement dat de grenzen tussen muziek, film en li teratuur wil slechten, gaat nu dus een landsgrens over. Naast het be staande Haagse kantoor wordt een kantoor in de Belgische havenstad geopend. Kinderen diamantair gegijzeld bij beroving BRUSSEL - Een Vlaamse diamantair is gisteren in Dilbeek overvallen. Toen de man 's ochtends zijn huis wilde verlaten, werd hij door drie gewapende mensen naar binnen gedwongen. Eén man bedreigde zijn kinderen (15 en 21 jaar), ter wijl de anderen hem meenamen naar zijn zaak in Antwerpen, waar hij de kluis moest openen. Het drietal is er vandoor met een grote hoeveelheid kostbare diamanten. Moordenaar kondigde daad aan op internet LONDEN - Een 19-jarige Brit die te rechtstaat voor moord, heeft een paar uur voor zijn daad op de web site Facebook gezegd dat hij ie mand wilde doden. Dat heeft de aanklager gisteren beweerd. Vervol gens zou de Brit een 31-jarige man hebben neergestoken in een druk ke bar in Bolton. De verdachte ontkent schuldig te zijn aan moord. Engelstalige televisie en krant om imago in de wereld te verbeteren. door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - Miljoenen verliezen hun baan, het ene na het andere bedrijf gaat over de kop, gepensio neerden zien hun geld verdampen op de beurs en wat brengt het Chi nese televisiejournaal? 'Het gaat al weer beter met de economie!' De lucht is grijs van de vervuiling, het zicht is nog geen vijftig meter, mensen dragen mondkapjes en wat kopt de krant? 'Record aantal dagen met schone lucht deze Engelse studente zou zijn vermoord tijdens satanisch seksfeestje. door onze correspondent Eelco van der Linden PERUGIA - Dertien maanden leeft Italië al met 'het delict van Peru gia'. Vandaag begint wat sommi gen in de Italiaanse stad 'het pro ces van de eeuw' noemen. Is een engelachtige Amerikaanse studen te veranderd in een duivel en heeft ze haar Engelse kamergeno te vermoord met hulp van haar Italiaanse vriend en een Afrikaan? De halve wereldpers lijkt present in de middeleeuwse provinciestad in het groene Umbrië. De Britse media zijn er en alle Amerikaanse networks. Terwijl de Italianen gefascineerd blijven door alle mysteries die de dood omgeven van de destijds 21-jarige Britse Meredith Kercher, zijn de Amerikanen vooral boos maand!' Nieuws op zijn Chinees. Binnenkort ook op de Nederland se kabel als het aan de Chinese overheid ligt. Die gooit er bijna vijf miljard euro tegenaan om met een eigen internationale tv-zender en een nieuwe, Engelstalige krant de wereld het nieuws te brengen zoals China het ziet. De Communistische Partij vindt dat het imago van China in het buitenland niet spoort met hoe het land echt is. En dat komt, 1^ Om het imago van China te ver- beteren, zal het land wereldwijd nieuws op televisie uitzenden. In eigen land groeit de kritiek op staatszender CCTV. over hoe 'hun' Amanda Knox wordt behandeld. Haar ouders kla gen, maar ook de New York Ti mes is geschokt 'door de traagheid van de Italiaanse justitie', 'het con stante lekken door het OM' en 'het vasthouden van verdachten die nog niet veroordeeld zijn'. Justitie denkt te weten wat er op de avond van 2 november 2007 is gebeurd. De politie vond Mere dith Kercher half ontkleed en met diepe snijwonden in haar hals in het studentenhuis dat zij met Knox deelde. Van een inbraak kon volgens het OM geen sprake zijn: het glas van het raam dat dat moest suggereren, was van binnenuit kapotgeslagen. Mere dith kende haar moordenaars en heeft hen binnengelaten. Of ze hadden de sleutel, concludeerde justitie. Amanda Knox en haar vriendje Raffaele Sollecito, een 24-jarige inmiddels in de gevange nis afgestudeerde informaticastu dent, werden snel gearresteerd, vindt de Partij, doordat westerse media bevooroordeeld zijn. Het westen is altijd negatief, er altijd er op uit om de gevoelens van Chine zen te kwetsen, vindt Peking. Vorig jaar, toen het land een nooit eerder vertoonde hoeveelheid aan dacht kreeg, ervoer China dat er een gapend gat zit tussen zijn zelf beeld en de beelden in buitenland se media. De situatie in Tibet, de democrati sche rechten van de bevolking, het milieubeleid, het is allemaal veel beter dan de wereld denkt, meent Peking en dat verhaal moet wor den verteld. Als China wil concurreren met CNN of BBC World, hebben de net als een Congolese bareigenaar. Amanda en Raffaele gaven de Congolees de schuld. Die kreeg echter een ijzersterk alibi van een Zwitserse professor en kwam vrij. Later zou Rudy Hermann Guede (30) uit Ivoorkust worden gearres teerd en beschuldigd van mede plichtigheid aan de moord. De Amerikaanse legde tegenstrijdi ge verklaringen af. Eerst zei ze in het huis te zijn geweest en het ge schreeuw van Meredith te hebben Amerikanen zijn vooral boos over hoe 'hun' Amanda Knox wordt behandeld gehoord. Later verklaarde ze de he le nacht bij Raffaele te zijn ge weest. Drugs zouden haar waarne ming hebben vertroebeld. Raffaele leek de knappe model- zoon van rijke ouders, maar zijn messenhobby pleitte tegen hem. tv-makers nog veel te leren. Met die zenders vergeleken, is de uit straling van staatsomroep CCTV nogal oubollig. Begintunes van programma's lijken gemaakt op ouderwetse synthesizers, decors zijn karig en flitsende graphics die buitenlandse zenders gebruiken, waren op de Chinese tv nog niet te zien. De zender blinkt wel uit in lange verslagen van vergaderin gen van vele staatsorganen. Juist nu China zijn boodschap via een eigen zender de wereld in wil sturen, roept een groep advocaten en wetenschappers op tot een boy cot van. CCTV. Zij noemen de om roep een propagandamachine die het volk hersenspoelt. Met een van die messen zou Mere dith zijn bedreigd en uiteindelijk vermoord toen ze niet mee wilde doen aan een satanisch seksfeestje met Amanda, Raffaele en Rudy. Op het lemmet zijn DNA-sporen van Meredith gevonden en op het heft sporen van Amanda. Op de bh van Meredith vonden de on derzoekers DNA van Raffaele. De advocaten van Amanda en Raf faele bekritiseren de manier waar op het DNA-bewijs is verzameld en houden het erop dat de twee onschuldig zijn. Ze wijzen Rudy aan als de schuldige, die Meredith zou hebben vermoord bij een in braakpoging. Rudy ontkent de moord, maar is de enige die heeft toegegeven die avond in het huis te zijn geweest. Hij heeft rijkelijk' laat verteld het jonge stel te heb ben gezien en heeft hen nu op zijn beurt beschuldigd van de moord. Op zijn verzoek werd op Rudy snelrecht toegepast, met als uitkomst 30 jaar celstraf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8