ledereen was tegen Verbeek Gudde nam beslissing ontslag zelf ZlAj 33 34 en 35 34 Vrijdag 16 januari 2009 Dick Jaspers gaat voor zijn derde titel in Sluiskil Harry van Tiel is het gezicht van de World Cup driebanden Tip? sport@pzc.nl De eerste selectie van Feyenoord trainde gisteren gewoon op het veld naast De Kuip. Links aanvoerder Giovanni van Bronckhorst. foto Robert Vos/ANP Van Bronckhorst: Onvrede over trainer speelde al veel langer ROTTERDAM - Geen enkele speler bij Feyenoord had nog vertrouwen in trainer Verbeek, die sinds woensdagavond op non-actief staat. Dat liet aanvoerder Giovanni van Bronckhorst gisteren weten. „Na de ochtendtraining op woens dag kwam Verbeek naar mij toe", vertelde hij. „Hij vroeg of ik in de selectie de mening over hem wil de peilen. Verbeek wilde weten of er nog vertrouwen in hem be stond. De uitslag was unaniem. Niemand wilde met hem verder. Dat heb ik tegen hem gezegd. Er is het afgelopen jaar heel wat fout ge gaan. Meer dan de helft weet het publiek nog niet. Maar ik heb geen zin om dat hier te vertellen." „Het was de zwaarste dag uit mijn loopbaan. Ik ben niet terug naar Feyenoord gekomen om tegen de hoofdtrainer te zeggen dat er geen vertrouwen meer is. Zowel voor hem als voor mij was het moeilijk. Dit hadden we beiden niet gewild. Maar ik heb hem toch recht in de ogen kunnen kijken, ik vond het moedig dat hij zelf naar de me ning van alle spelers vroeg. Maar het was al te laat om het allemaal nog recht te zetten. Heel spijtig." Van Bronckhorst benadrukte dat de peiling de eerste rondvraag in de selectie was dit seizoen. Nog geen maand geleden ontkende hij in alle toonaarden dat er toen al een stemming over de oud-bokser was geweest. „Maar de onvrede over Verbeek speelde natuurlijk al Geen enkele speler van Feye- noord wilde verder met Gertjan Verbeek. Dat bleek uit een stem ming die op verzoek van de trai ner woensdag werd gehouden. langer. Een maand geleden dach ten we nog echt dat we de onder linge sfeer en de prestaties konden verbeteren. Maar na een maand bleek er niets veranderd. De sfeer in de selectie verslechterde eigen lijk alleen maar. Hopelijk gaan we nu weer de goede kant op." Het sportieve conflict telt alleen maar verliezers, vindt Van Bronck horst. „De spelers krijgen nu de zwartepiet toegeschoven, vooral ook door de uitlatingen die Ver beek na zijn ontslag heeft gedaan. Maar wij zijn zeker niet de hoofd schuldigen in deze kwestie. Ieder een bij Feyenoord heeft schuld." Raad Commissarissen speelde rol bij vertrek van Gertjan Verbeek. ROTTERDAM - Algemeen directeur Eric Gudde van Feyenoord heeft gisteren ontkend dat hij door de Raad van Commissarissen (RvC) van de club is 'overruled'. De voor malige directeur van de Rotterdam se belastingdienst nam woensdag met veel pijn en moeite afscheid van hoofdcoach Gertjan Verbeek, technisch directeur Peter Bosz en assistent-coach Wim Jansen. „Maar het is uiteindelijk wel een beslissing van de directie geweest om Verbeek op non-actief te stel len", zei Gudde. „Na urenlange ge sprekken konden we geen' andere maatregel nemen. Het was een zeer pijnlijke dag voor iedereen bij Feyenoord." „Feyenoord is technisch ont hoofd", liet Gudde woensdaga vond mismoedig weten. De alge meen directeur, die zelf nu ook zwaar onder vuur ligt, sprak van 'bepaalde krachten' bij Feyenoord die op het vertrek van Verbeek hadden aangestuurd. Hij doelde daarmee op de negatieve houding van de meeste spelers ten opzichte van de karaktercoach, maar ook op de steun die de muitende selec tie dinsdag tijdens de nieuwjaarsre ceptie in De Kuip bij enkele leden van de RvC plotseling ondervond. „Daardoor viel er een ander licht op de zaak en kwamen de gesprek ken met Verbeek dinsdagavond al onder druk te staan", lichtte Gud de toe. „Ik zeg niet wie bij de RvC de zaak met Verbeek bij ons heeft aangekaart. Het was niet de voltal lige raad, het was één lid en daar laat ik het verder bij." Gudde: „Of mijn positie ter discus sie staat? Daar ga ik niet over, daar zijn andere mensen voor. Emotio neel heb ik het er nog steeds moei lijk mee wat er woensdag allemaal heeft moeten gebeuren. Rationeel begrijp ik het wel. Voorlopig zit ik met een leeg gevoel. Maar er moet een streep onder het verleden. Vanaf nu beraden we ons op de toekomst. De oplossing met Leon Vlemmings is ten slotte voorlo pig" De Bruijn heeft de smaak te pakken HAARLO - Na het wat wisselvallig optreden in de eerste ronden van het NK pentatlon in Haarlo heeft J lean Paul de Bruijn het juiste rit- I me gevonden. In de beslissende derde ronde tegen John van der j Stappen speelde hij gisteren magis- 1 trale partijen. Hij opende in het ■i driebanden met winst in 13 beur- 1 ten (3.076) en won het bandstoten 1 met het formidabele moyenne van 41.66. Aan het begin van de avond stelde hij plaatsing veilig door winst in het 47/2 in drie beurten en een hoogste serie van 223. Leider Sainz moet opgeven na crash FIAMBALA - De Spaanse autocou reur Carlos Sainz heeft gisteren moeten opgeven in de Dakar Ral ly. De leider in het klassement bij de auto's crashte tijdens de twaalf de etappe. Sainz reed met zijn Volkswagen in een ravijn. Zijn Franse copiloot Michel Perin liep daarbij een schouderblessure op. Trucker Gerard de Rooy verloor terrein op de Russische klasse mentsleider Vladimir Tsjagin. De Rooy werd gisteren derde. Hij fi nishte met - 25 minuten achter stand op Tsjagin. Sijbring stopt met waterpolo RIJSWIJK - De in Zierikzee geboren Alette Sijbring heeft besloten te stoppen met waterpolo op topni veau. Sijbring (26), die tegenwoordig in Utrecht woont, won met Oranje goud op de Olympisch Spelen in Peking. Ze had al eerder laten we ten haar interlandcarrière te beëin digen. Sijbring verhuisde afgelo pen zomer naar TW Zaanstreek om met Paul Metz in de hoofdklas se actief te kunnen blijven. Na het vertrek van Metz vorige week mist Sijbring motivatie door te gaan. Van Hanegem wil Feyenoord helpen ROTTERDAM - Willem van Hane gem heeft openlijk gesolliciteerd naar de ontstane vacature bij Feye noord. De oefenmeester (64), als speler en trainer eerder al actief in De Kuip, zei gisteren op Radio 538 „geen nee" te zeggen als Feye noord zich meldt. Van Hanegem zit zonder werk nadat hij werd ontslagen bij FC Utrecht. Van Hanegem kan zich vinden in de suggestie om als interim-trai ner het seizoen af te maken. Hij hoopt dat Mario Been in de zomer zijn taken dan overneemt. Vlemmings: alles blijft bij het oude ROTTERDAM - Interim-coach Leon Vlemmings zal bij Feyenoord geen grote veranderingen aanbrengen. „Dat zou ook heel raar zijn. Ik ben volwaardig lid geweest van de tech nische staf van Gertjan Verbeek. Het is logisch dat je dan bijvoor beeld de opstelling niet gelijk om ver gooit." Vlemmings (38) is met instemming van de spelers aange steld als tijdelijke hoofdcoach in De Kuip. Op initiatief van Vlem mings trainde Feyenoord gisteren gewoon buiten op het bijveld van De Kuip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87