'probleemgeval' krijgen Verdachte bekent moord op Marlies van der Kouwe <3 Miljoen minder boetes door staking politie Eroticabedrijf ziet omzet groeien dankzij crisis WAARSCHUWING! pzc Vrijdag 16 januari 2009 7 Jongeren met wie het slecht gaat of dreigt te gaan, komen als het aan minister Rouvoet ligt in een verwijsindex te staan. foto Hollandse Hoogte/GPD dam, komt het zelden voor dat een jongere ten onrechte in het systeem komt. Vorig jaar hebben ruim 1.800 ouders in Rotterdam een brief gekregen dat hun kind in de verwijsindex staat. Niemand maakte bezwaar. Het jaar daarvoor kwam slechts één ouder in op stand. „En terecht. Het ging om kattekwaad. We hebben die jon gen uit de verwijsindex gehaald. Maar de meeste ouders vinden het heel fijn dat er voor hun kroost be tere hulp is. Ook zij maken zich zorgen over hun kind." De namen van Michael en Tessa zijn gefingeerd. Ryan P. zegt dat hij alleen handelde. Hij heeft spijt van zijn daad. kralendijk - De hoofdverdachte van de moord op de Nederlandse Marlies van der Kouwe, de 27-jari- ge Ryan P., heeft zijn daad alleen gepleegd. Dat heeft hij verklaard in een telefonisch interview met persbureau ANP. De hoofdverdachte zei dat hij iede re dag tot God bidt omdat hij spijt heeft van het doden van de apo thekersassistente. Hij weet niet waarom hij Van der Kouwe heeft vermoord. „Dat is de grote vraag. Ik kende Marlies niet." Hij zegt wel veel te hebben gedronken op de avond van de moord. „Ik was al vanaf 20.00 uur aan het drinken." Hij zegt geen drugs te hebben ge bruikt. P. stelt geen medeplichtige te heb ben. Sigmar M. (19), die vastzit als medeverdachte, kent hij al van kinds af aan. Maar die zou niets met de moord te maken hebben. „Hij is niet zo slim en heeft be kend terwijl hij er niks mee te ma ken heeft. Ik heb zijn bekentenis gelezen. Ik denk dat de politie wil zorgen dat de rechter mij moord oplegt in plaats van doodslag." „Ik had me die nacht verstopt bij een boom. Marlies kwam aange fietst en ik vroeg om haar tas. Die wilde ze niet geven en we hadden een woordenwisseling. Als ze haar tas had gegeven, had ze zo weg kunnen lopen want ik wou haar niks doen. Maar ze gaf haar tas niet en ik heb haar in de worste ling die ontstond gewurgd", aldus de hoofdverdachte. „Haar lichaam heb ik op mijn scooter naar de plek gebracht waar het later is ge vonden." Berichten in de media dat het hoofd van de romp was geschei den, kloppen volgens P. niet. „Wel heb ik met benzine uit mijn scoo- De hoofdverdachte van de moord op Marlies van der Kou we heeft verklaard solo te heb ben gehandeld. Hij weet niet waarom hij de vrouw ombracht. ter geprobeerd haar lichaam te ver branden." Er was volgens hem geen sprake van verkrachting. „Ze hebben DNA onder mijn nagels vandaag gehaald en daar zal uit blijken dat ik haar niet heb ver kracht." De moeder van Marlies, Lily van der Kouwe, is deels opgelucht na de bekentenis. „Het liefst hadden we Marlies nog bij ons gehad. We hopen dat het waar is dat hij haar niet heeft misbruikt/En we hopen dat Marlies niet heeft geleden." Marlies van der Kouwe verdween in de nacht van zaterdag 20 op zon dag 21 september, nog geen hon derd meter van haar huis in de wijk Hato. Een maand later werd haar lichaam zo'n 10 kilometer ver derop gevonden. De politie en het Openbaar Minis terie op Bonaire hebben tot nu toe weinig uitspraken gedaan over het onderzoek. De rechtszaak begint op 17 februari. Dan moet blijken of Ryan P. de waarheid spreekt. Hij zit in de Bon Futuro-gevangenis op Curasao. Sinds enige tijd zit hij niet meer in volledige beperking. Bij Pabo in Walsoorden neemt de vraag echter niet toe. walsoorden - De crisis drijft men sen vroeg naar bed en dat is fantas tisch nieuws voor de erotica- branche. Dit stelde althans de fir ma Cobeco Pharma gisteren in een persverklaring. De onderneming uit Rotterdam is de grootste handel in Europa in al lerlei soorten erotische stimule ringsmiddelen en cosmetica. Ze juichte dat het dankzij de crisis veel beter gaat dan normaal. De laatste twee maanden van 2008 toonden een omzetgroei van 12 procent en de trend lijkt zich door te zetten in het nieuwe jaar. Cobeco Pharma ziet een gouden tijdperk aanbreken: „Mensen blij ven dankzij de recessie thuis." Seks is goedkoper dan een avondje uit. De mensen zijn volgens het be drijf ook energiebewust en 'knuffe len zich warm onder de dekens'. Branchegenoot Beate Uhse, het moederbedrijf van postorderbe drijf Pabo uit Walsoorden, deelt het optimisme van Cobeco Phar ma nog niet. Beate Uhse gaat ook over de winkelketen Christine le Due. Een woordvoerder zei nog geen duidelijk beeld te hebben, maar het lijkt momenteel net zo te gaan als in andere jaren. Van een stormloop op vagina- wandverstrakkers en allerlei prik kelende glijstijfsels en cosmetica is kennelijk niet overal sprake. Een Britse onderneming die luistert naar de naam Bedroom Pleasures, was gisteren somber gestemd. Een woordvoerder sprak van redelijke 'Mensen blijven dankzij de recessie thuis. Seks is goedkoper dan avondje uit' kerstverkopen, maar die waren vol- gens hem toch beduidend minder dan vorig jaar. De dekenverkoop was volgens de Heerlense textielspecialist Ruwet- te, tevens verkoper van het deken- merk Brun de Vian-Tiran, „zeker niet minder dan vorig jaar." Maar of de recessie dan wel knuffelwoe- de daarmee te maken heeft, is nog onduidelijk. soesterberg - Er zijn vorig jaar bijna een miljoen minder verkeers boetes uitgedeeld. Dat kwam door stakingen bij de politie, begin vo rig jaar, en omdat bepaalde traject controles er regelmatig uit lagen. Het totale aantal kwam uit op 11,6 miljoen, meldt het Bureau Ver keershandhaving Openbaar Minis terie (Bvom). Vooral de stakingen bij de politie hadden effect. Volgens het BVOM zijn daardoor ongeveer 800.000 boetes minder uitgedeeld. „We hebben de cijfers goed bekeken en ten tijde van de politiestaking in januari, februari en maart zijn duidelijk minder boetes uitge deeld", zegt Peter Muijen van het Bvom. Dat de acties voor een bete re cao hun uitwerking niet hebben gemist, is bijvoorbeeld te zien aan de daling van het aantal keren dat 'het niet dragen van een helm' ('een speerpunt in de handha ving') is geregistreerd. Op de trajecten met trajectcontro le zijn ruim 667.000 boetes min der uitgedeeld. „Hoofdoorzaak is dat een paar systemen langdurig uit de running waren", aldus het Bvom. De verkeershandhavings- teams hebben juist een half mil joen meer verkeersovertredingen aangeleverd. Dat is te danken aan de inzet van digitale flitspalen. Het aantal boetes voor snelheids overtredingen, altijd goed voor het overgrote deel van het totaal, daal de in 2008 tot 9,2 miljoen. Een jaar eerder werden nog 9,7 miljoen snelheidsboetes uitgedeeld (min 6 procent). De grootste procentuele daling is te zien bij bekeuringen voor het niet dragen van de gor del. Dat aantal daalde met bijna 28 procent tot net iets meer dan 200.000. In de AllerHande nummer 1 van dit jaar staat op pagina 11 bij het recept 'Gepofte aardappelen met honingkarbonades' abusievelijk vermeld dat de aard appel in aluminiumfolie in de magnetron gepoft moet worden. Albert Heijn verzoekt klanten dringend geen aluminiumfolie te gebruiken in de magnetron. De aardappel dient in de magnetron in magnetronfolie bereid te worden en in de oven in aluminiumfolie. Op www.ah.nl/recepten is de juiste bereidingswijze beschreven. In de winkel worden klanten op de juiste bereidingswijze geattendeerd door een kennis geving die bij de AllerHandedisplay is geplaatst Voor nadere inlichtingen kunnen consumenten contact opnemen met de gratis Servicelijn van Albert Heijn (0800-0305). Albert Heijn biedt zijn verontschuldigingen aan voor het ongemak. Zaandam, 16 januari 2009 ALBERT HEIJN BV Albert Heijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7