ARTEC kunt toevertrouwen... Excursie door het tractorparadijs vragen Kraan Werkstraf geëist tegen schouwburg veroorzaker ongeval GERARD*" INTERIM BV bii keuze bureau t 0 mm Grote opruiming "^sïïï""" showroommodellen W PZC Vrijdag 16 januari 2009 2 3 middelburg - Het raadslid Piet Kraan (PPM Kraan) zou graag zien dat 'ter zake bekwame Middelbur gers' betrokken worden bij de be geleiding van de bouw van een nieuw theater op het Molenwater. Kraan laat dit weten in vragen aan het college van burgemeester en wethouders. B en W maakten deze week be kend het bureau Twijnstra Gudde de begeleiding van de architectkeu ze en bouw te hebben gegund. Kraan vindt een grote Middelburg se betrokkenheid noodzakelijk ge zien het cultuurhistorische verle den van het Molenwater en de ge voeligheden rondom het theater project bij de bevolking. middelburg - Een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijke ontheffing van het rijbewijs voor één jaar. Die straf eiste officier van justitie J. Zondervan gisteren te gen een 22-jarige inwoner van de gemeente Vlissingen. Als bestuurder van een mobiele kraan veroorzaakte de jongeman op 25 januari van het vorige jaar een botsing. Terwijl hij over de To- renweg tussen Middelburg en Oost-Souburg reed, sloeg hij bij een slibdepot linksaf Daarbij botste een tegemoetkomende mo torrijder tegen zijn machine. Die motorrijder raakte daarbij zwaar gewond. Bijna een jaar later kampt die man nog met vele gezond heidsklachten. De kraanmachinist erkende dat hij die motorrijder had zien aankomen voor hij links af sloeg. Op dat moment bevond die man zich, aldus de verdachte, op zo'n tweehonderd meter af stand. Hij vermoedt dan ook dat de motorrijder wel erg hard heeft gereden. Bewijzen daarvoor zijn er echter niet. Volgens de politie reed hij minimaal 49 kilomter per uur. Voor de officier staat vast dat de kraanmachinist aanmerkelijk on voorzichtig heeft gereden. Hij vond het niet nodig om een on voorwaardelijk rijontzegging te ei sen omdat de jongeman dan zijn werk kwijtraakt. Uitspraak 28 januari. Inbraak bij bedrijf aan Noordweg Middelburg middelburg - Onbekenden heb ben ingebroken in een bedrijf aan de Noordweg in Middelburg. De inbraak gebeurde in de nacht van woensdag op donderdag. De daders forceerden een raam en wisten op die manier het pand bin nen te dringen. Uit het bedrijf wer den gereedschappen met onbeken de waarde ontvreemd. Boerenrommelmarkt bij Herder Middelburg middelburg - Machinefabriek Her der in Middelburg houdt zaterdag 17 januari een boerenrommel markt. Tussen 10.00 en 15.00 uur is op het bedrijf vanalles te koop waar boeren behoefte aan zouden kun nen hebben. Dat loopt uiteen van aftakassen tot hydraulische cylin ders en verstelbare steunpoten. De boerenrommelmarkt vindt plaats op het terrein van Herder aan de Herculesweg op bedrijven terrein Arnestein in Middelburg. Strengere richtlijn voor bouw in buurt rijksweg den haag - Als binnen 300 meter van een rijksweg of 50 meter van een provinciale weg een school, kinderopvang, bejaarden--, verzorg- gings- of verpleeghuis wordt ge bouwd moet onderzocht worden of die beoogde bouwplaats vol doet aan de Europese norm voor fijnstof en stikstofoxyde. Is er spra ke van (dreigende) overschrijding mag er niet gebouwd worden. Op Walcheren vallen vooral (grote re) delen van Oost-Souburg, Nieuw- en Sint Joosland en Arne- muiden binnen deze nieuwe 300 meter zone. Adri Oosterling in kerk Oost-Souburg oost souburg - Adri Oosterling treedt zaterdag op in de histori sche kerk in Oost-Souburg. De kleinkunstenaar brengt zijn avondvullende programma 'Ik heb een snaar in mijn lijf. Op het programma staan chan sons, cabaretliedjes, anekdotes en Vlaamse verhalen. Oosterling gaat daarbij in op onderwerpen 'van ver weg en dichtbij'. Het optreden in de kerk aan het Oranjeplein begint om 20.00 uur. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Calamiteitensteiger is bij vorst onbruikbaar terneuzen - De toegangsbrug tot de calamiteitensteiger voor de Mid- densluis in Terneuzen is bij sneeuwval en vorst onbruikbaar. Dat bleek tijdens de afgelopen vorstperiode. Aan de steiger me ren dagelijks sleepboten af van de Unie van Redding- en Sleepdienst en Multraship. Vooral bij eb ont staan moeilijkheden doordat de brug te glad wordt. Ook schippers vereniging Schuttevaer vindt een onderzoek op z'n plaats. Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op ZoomT (0164) 23 0612 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl Boekpresentatie Olette Luitwieler middelburg - De Vlissingse Olette Luitwieler presenteert haar de buutroman Zielewind in de Vlis singse bibliotheek. Zielewind is het verhaal van de prostituee Sofie. Zij gaat op zoek naar zichzelf en naar het geluk. Tij dens de presentatie neemt de schrijfster haar publiek mee via woord, beeld en muziek naar de wereld van de hoofdpersoon. De presentatie begint om 14.00 uur, gevolgd door een signeersessie foto Ruben Oreel Het rooien van bomen in het Westduingebied is gisteren begonnen. door Wendy van den Hurk Het is de ultieme droom van elke recreatieon dernemer: van een hotel ónder de duinen naar een hotel in de duinen. En dan hoeven de Izebouds er nog niks voor te doen ook. De avonturiers onder de gasten van Hotel Westduin zitten dit jaar goed: er valt genoeg te zien. Graafma chines, tractoren met bakken vol afgezaagde bomen en binnenkort nog grote buizen over de duinen ook. „Dat kan wel eens een prachtig uitzicht worden", mij mert Jules Izeboud, die samen met zijn broer Eef eige naar is van het viersterrenhotel. „Er zijn gasten die het schitterend vinden. Gemopper heb ik nog niet ge hoord. Maar ja, er gebeurt nog niet zoveel." Daarom heeft hij ook nog maar weinig vragen van gasten gekregen over wat Westduin allemaal staat te wachten. Maar als die straks komen, dan heeft het ho tel daar samen met het waterschap een mooie oplos sing voor bedacht: een informatiehoek in de foyer of de lounge. „Met een beeldscherm, waar een video op wordt afgedraaid", vertelt Izeboud. „Het waterschap zocht een locatie en aangezien wij altijd open zijn, hebben wij ons hotel geopperd. Zo kunnen gewone Vlissingers en mensen uit Koudekerke ook altijd bin nenlopen voor informatie." Wanneer die hoek er komt, is nog niet helder. Daar wordt aan gewerkt. Net als aan het idee om excursies door het gebied te organiseren. De Izebouds halen nu al het voordeel uit de kustversterking. „En dan te be denken dat we in de eerste schetsen, die nog uitgin gen van honderd jaar bescherming, voor driekwart onder het zand bedolven waren." Auping ledikant, match en bodems 180 x 200 van 1860,- voor 1116,- 21/2 zitsbank grijze stof van 879,- voor 495,- 21/2 zitsbank 2 faut. bruin leer van 2617,- voor 1995,- Dressoir kersen van 1575,- voor 495,- Dressoir blank eiken van 934,- voor 495,- 2 2 1/2 zitsbank zwart leer van 3074,- voor 2295,- Bank 2 stoelen bruin leer van 1017,- voor 595,- 4 Eetk. stoelen RVS leer van 1800,- voor 899,- 4 zitsbank blauw van 1256,- voor 399,- 2 2 1/2 zitsbank leer bruin van 1688,- voor 1265,- 2 2 1/2 zitsbank beige leer van 3933,- voor 1995,- 2 3 zitsbank zwart leer van 1680,- voor 1295,- 2 3 zitsbank rood stof spec, prijs 1109,- Minderhoud Wonen Openingstijden: Zuidstraat 116 Ma. t/m vrij. \/an 9.00 - 17.30 uur 4361 AJ Westkapelle Zat. van 9.00 - 16.30 uur www.minderhoudwonen Tel. 0118-571212

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77