PZC Staproute is niet hufterprooi - 33 21 22 en 23 Wit Veel boetes bij grote brommercontrole Vlissingen p m SB ItKt Van Bronckhorst: Iedereen was tegen Gertjan Verbeek Vrijdag 16 januari 2009 Westduin in Vlissingen zal na deze week nooit meer hetzelfde zijn Tip? walcheren@pzc.nl a a a d\_ d* Walcheren wordt weer JL JL MIDDELBURG - Walcheren, de tuin van Zeeland, wordt weer wat groe- stranden voor problemen zorgen, ner. Ruim vierhonderd jonge bo- Brandstichting en inbraak in men en bijna 17.000 struiken ko- strandhuisjes komen regelmatig- men er bij. Waterschap Zeeuwse voor, ondanks de nachtelijke bewa- Eilanden is gisteren begonnen met king tijdens 45 nachten in juni, het planten, juli en augustus. De strandbewa- De aanplant is overigens wel een king gaat daarom dit jaar door. deel vervanging van oude en zieke Uit de evaluatie van 2008 blijkt beplanting. Er moeten ook 149 bo- ook dat geplande controles op men en ruim negenduizend strui- naaktrecreatie geen zin hebben, ken worden gekapt. Van de vier die waren ingeroos- terd, zijn er drie niet doorgegaan Mjeuw onder70ek naar omdat het slecht weer was. De ge- meuw °naerzoeK naar meente stopt er daarom mee. Al- mishandeling met stoel leen als er aanleiding is, wordt de politie op pad gestuurd, zegt Van DEN HAAG - Een 46-jarige Terneu- der Zwaag. „We huren geen specia- zenaar ontkende gisteren in hoger le groepen meer in, zoals politie te beroep bij het Haagse gerechtshof paard, maar nemen naaktrecreatie dat hij een gezinsvoogd van het mee in de reguliere controles." Bureau Jeugdzorg Zeeland in Mid delburg met een ijzeren stoel had geslagen of zelfs aangeraakt. Het gerechtshof besloot het slachtoffer en twee anderen getuigen door de onderzoeksrechter in Middelburg te laten horen. Daarna wordt de hoger beroepszaak voortgezet. Middelburger jaagt overvallers uit woning MIDDELBURG - Een Middelburger jaagde in de nacht van woensdag op donderdag drie overvallers uit zijn huis. Het trio belde rond middernacht aan bij het pand in de Oosterschel- destraat en drong binnen. De be woner verzette zich heftig toen hij het huis in werd geduwd, waarop de drie het hazepad kozen. Bevelanden bepleit behoud Rijksdiensten DEN HAAG - Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland uiten in een brief aan premier Bal kenende 'grote zorgen' over het verdwijnen van- Rijksdiensten uit Zeeland. Ze vragen nadrukkelijk aandacht voor de sociale gevolgen in de pro vincie. De afstand tot burgers wordt groter, het draagvlak kleiner en er gaan banen verloren. VLISSINGENDe helft van de gecontroleerde brom- fietsen was iets mis. De meeste bestuurders kre- fietsers is gisteren bekeurd tijdens een controle gen een boete omdat ze hun rijbewijs niet bij aan het Baskenburgsplein in Vlissingen. Met on- zich hadden. Ook zijn bekeuringen uitgedeeld der meer twee rollentestbanken, een soort lopen- voor te hard rijden, het overschrijden van de ge- de band waar de bromfiets op wordt gezet, is ge- luidslimiet en het rijden zonder helm. De contro- keken of er opgevoerde voertuigen tussen zaten, le is onderdeel van het project 'Ghostrider'. Dat Met zestien van de dertig gecontroleerde brom- is een samenwerkingsverband tussen politie en Gemeente Veere wil betere bescherming tegen vandalen. door Maurits Sep DOMBURG - De uitgaansroutes tus sen Zoutelande en Dishoek en tus- sen Zoutelande en Westkapelle moeten beter beschermd worden tegen vandalen. Ondanks scherpe controles sneuvelt er nog wel eens een bushokje of lantaarnpaal. Ook wordt nog steeds geklaagd over ge luidsoverlast. Dat blijkt uit de evaluatie van de gemeente over 2008. Ook de frac tie van SGP/CU in de gemeente raad zegt klachten te krijgen van mensen die in de buurt wonen van discotheek De Hooizolder tus sen Zoutelande en Westkapelle. Burgemeester Rob van der Zwaag kent die klachten niet en dringt er op aan dat mensen die doorgeven aan gemeente en politie. Ook merkt hij op dat niet alle overlast op de wegen in de buurt van de discotheek aan De Hooizolder toe geschreven mogen worden. Het kunnen ook anderen zijn die voor herrie zorgen, nuanceert Van der Zwaag. „Op de parkeerplaats is toe zicht en dat helpt. Bovendien wordt de zaak van binnen dit jaar nog verder geïsoleerd." De overlast was ook niet veel gro ter dan de jaren daarvoor, toont de evaluatie aan. Toch is het nodig om de routes 'hufterproof te ma ken, erkent de burgemeester. „Het moet moeilijker worden om din gen te vernielen." Soms is het maanden rustig, dan zijn er plotse ling weer wat incidenten, schetst hij het probleem. Niet in de zomer als er veel toeristen zijn. „Juist niet, want dan zijn onze eigen jon geren druk aan het werk in vakan tiebaantjes. De overlast begint vaak pas weer als ook de scholen weer beginnen." Wel in de zomerperiode blijft de overlast en het vandalisme op Overlast op uitgaansroutes van Zoutelande naar Dishoek en naar Westkapelle wordt niet erger, maar de gemeente Veere wil van dalisme toch beter bestrijden. de gemeente Vlissingen om de overlast van brom fietsen tegen te gaan. foto Ruben Oreel pagina 25: bromfietsoverlast niet verbeterd zie ook het filmpje op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Mama, Dillon (4) en Senna (1) uit Lekkerkerk logeerden afgelo pen weekeinde bij 'oma en opa Zee in 'Ouwerkerk. Na een paar dagen genieten moest zondag ochtend de auto weer ingepakt worden om de thuisreis te aan vaarden. Dat moest wel snel; het was immers steenkoud buiten. Net buiten Ouwerkerk vroeg moeder zich af of er in die haast niks bij opa en oma was blijven liggen. „Is er niets vergeten, jon gens?", vroeg ze haar kinderen dan ook. Dillon staarde een poos je naar het bevroren landschap buiten en kwam toen met een verontrustend antwoord: „Er is wél iets vergeten mama. Ze zijn de wereld vergeten in te kleuren." IIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75