zoek en koopie! Modecollectie Sjaak Hullekes in Milaan Boos: 'Wij nemen zelf initiatief Moeder is apetrots OPRUIMING Nu s PZC Vrijdag 16 januari 2009 25 TOTAAL WONEN MEUBELEN Heerenstraat 9 's-Heerenhoek Tel.: 0113-351311 www.totaalwonendejonge.nl Kijk voor alle aanbiedingen op onze website Oud-Zierikzeeënaar timmert aan de weg met klassieke herenlijn. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De nieuwe collectie voor het winterseizoen 2009/2010 ligt klaar. Mode-ontwerper Sjaak Hullekes (27) uit Arnhem reist van daag af naar Milaan, om zijn jong ste ontwerpen te presenteren. Het zijn drukke tijden voor de oud-Zierikzeeënaar. Na drie dagen Milaan reist Hullekes door naar Pa rijs. Zijn 'mini-toernee' sluit hij af in Amsterdam. Daar wordt zater dag 24 januari de aftrap gegeven voor de tiende editie van de Am sterdam International Fashion Week (AIFW). De jonge ontwerper, die al een paar jaar onder zijn eigen label (Sjaak Hullekes) werkt, is tijdens dat evenement met zijn modellen van de partij op de catwalk van de Dutch Fashion Foundation. Het label Sjaak Hullekes is een he renlijn. „Nieuw Nederlands klas siek", schetst de in Zierikzee gebo ren en getogen modeman in grote lijnen zijn stijl. Een spijkerbroek van zijn hand zul je niet snel in de winkel aantreffen. Hullekes is meer van het klassieke. „Het nieuwe zit 'm dan in het spe len met verhoudingen. Mijn bla zers voor volgend jaar winter bij voorbeeld ogen bijna als matador jasjes." Zoals te zien is bij de jersey blazer met paisleymotief (zie fo to). Zijn inspiratie? „Ik heb gezocht naar klassieke vormen om haan tjesgedrag te tonen. Als een mata dor. Sierlijk, mannelijk. Dat zie je aan het silhouet. Borst vooruit, als een echt haantje. Iemand die in druk wil maken op een vrouw of andere man." Met zijn partner Sebastiaan Kra mer (van het label Sebastic) runt Hullekes het in Arnhem gevestig de bedrijf Arnheim Fashion, waar onder beide labels vallen. Het tweetal heeft er bewust voor geko zen zijn eigen padje te volgen. Om niet het zoveelste modeontwer persduo te worden. „En omdat we niet in eikaars vaarwater willen zit ten". Ook de insteek van beide heren verschilt. Richt Hullekes zich op de totaalgarderobe, Kramer ont werpt vooral herenlingerie. „We hebben allebei een grote fascinatie 'Bij Sjaak Hullekes en Sebastic koop je een handtekening, een signatuur' voor mannenkleding", wijst Hulle kes op een belangrijke overeen komst. „Het is een uitdaging. Met vrou wenkleding kun je een veel grote re uitspraak doen. Bij heren zijn vier knopen op een manchet ei genlijk al veel. Dan zeggen man nen al heel snel: dat trek ik niet aan." Hoewel Hullekes en Kramer er de komende dagen alles aan doen om hun kleren aan de man te breng en, streeft het tweetal er niet naar om op elke straathoek aan de rek ken te komen hangen. Beide labels zijn nadrukkelijk op het hogere segment gericht. Hullekes, die jaarlijks twee collec ties van zo'n 45 items creëert, zoekt steeds weer naar de meer waarde van zijn ontwerpen. „Bij ons koop je een handtekening, een signatuur." Zijn grote droom is daarnaast om ooit nog een eigen winkel te ope nen waarin de ontwerpen van Arnheim Fashion exclusief aan de man worden gebracht. De labels Sjaak Hullekes en Sebas tic zijn onder meer verkrijgbaar bij Coming Soon in Arnhem en MGH2O aan de Witte de Withstraat in Rotterdam. Q www.amheimfashion.com Naam onderwijsclub Schouwen-Duiveland is ludiek bedoeld. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Nee, Boos is niet opge richt om als gezamenlijke scholen sterker te staan tegen wethouder Roel van der Wekken. Boos is een platform voor het onderwijs om dingen te bespreken die ons bin den." Dat zegt Bert Martens, rec tor van Pontes Pieter Zeeman en voorzitter van Boos. Boos staat voor Bestuurlijk Over leg Onderwijs Schouwen-Duive land en bestaat uit bestuurders van zowel voortgezet- als basison derwijs. Het openbaar basisonder wijs had onlangs een forse aanva ring met Van der Wekken over be steding van een gemeentelijke sub sidie. De eerste zin van een pers verklaring van Boos: 'Wij nemen nu zelf het initiatief en natuurlijk de naam doet vermoeden dat Boos een gezamenlijke vuist tegen de wethouder maakt. „Onderwijs overleg gebeurde tot op heden al tijd op initiatief van de gemeente en nu doen we dat zelf," reageert Martens. „En de naam? Die is lu diek bedoeld. De gemeente is er al aan gewend." Boos is volgens Martens een aan vulling op het al bestaande B0V0, het overleg basisonderwijs en voortgezet onderwijs. „B0V0 is praktisch gericht; Boos meer be stuurlijk. Dan gaat het om zaken als ontwikkeling van leerlingenaan tallen, het beleid aangaande de scholen in de kleine kernen - wat een zwaar onderwerp is - en alles aangaande het Centrum voor Jeugd en Gezin." winter-opruiming... tijdens de winteropruiming zakken verschillende prijzen flink door het ijs. koek en zopie maken plaats voor zoek en koopie. heerlijk toch, die oer-hollandse wintertradities? JËL bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0"113 343810 www basmar.nl ZIERIKZEE - Het talent van zoon Sjaak is voor moeder Evelien Hul lekes uit Zierikzee niet uit de lucht komen vallen. „Hij was "als kleine jongen al héél creatief Alles wat je hem in handen gaf, maakte hij. Gaf je hem bloemen, dan maakte hij een bloemstuk enzovoorts." Na een diploma aan de Pontes Pieter Zeeman in zijn geboorteplaats te hebben gehaald, kwam mode vormgeving aan de kunstacademie in Arnhem in beeld. „Mode is het meest vruchtbare, het komt heel dichtbij. Je leven lang word je door stoffen omringd. Kleding is een machtig gegeven", zegt Sjaak daar zelf over. „Mode ja. Dat zag je al op de lagere school", blikt Evelien terug. „Dan zette hij weer een hoedje op of moest hij per se paar se schoenen aan, terwijl iedereen op Adidas liep. Net even anders. Hij was een eenling wat dat be treft. Nee, ik maakte me daar geen zorgen om. Ik moest er wel om la chen. Ik vond het wel wat heb ben." En het kwam goed. Na, net als partner Sebastiaan Kramer, in 2005 cum laude te zijn afgestu deerd trok het tweetal naar Ber lijn. In 2006 kwamen zij terug naar Nederland en richtten Arn heim Fashion op. Hullekes combi neert zijn ontwerpersdrift met les geven aan de modeafdeling van het ROC Arnhem. Om zijn collec tie te bekostigen én om kennis over te dragen. „Want je kunt wel als een sneltrein vooruit willen, maar wat heb je daaraan als je an- Een model van John@skin-models draagt een ontwerp van Sjaak Hullekes waarin duidelijk de klassieke en mannelij- deren niet besmet?". ke stijl van Hullekes in te herkennen is. foto Arnheim Fashion Oud-Zierikzeeënaar Sjaak Hullekes van Arnheim Fashion.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55