ARTEC bezoekers natuur in E Informatiemarkt over Tweede Maasvlakte L INTERIM BY mm Grote opruiming s^ST showroommodellen Maasvlakte Bedrijfsongeval Zeelandia Oegandese bekijkt afvalverwijdering I SPZC Vrijdag 16 januari 2009 23 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl Auping ledikant, match en bodems 180 x 200 van 1860,- voor 1116,- 21/2 zitsbank grijze stof van 879,- voor 495,- 21/2 zitsbank 2 faut. bruin leer van 2617,- voor 1995,- Dressoir kersen van 1575,- voor 495,- Dressoir blank eiken van 934,- voor 495,- 2 2 1/2 zitsbank zwart leer van 3074,- voor 2295,- Bank 2 stoelen bruin leer van 1017,- voor 595,- 4 Eetk. stoelen RVS leer van 1800,- voor 899,- 4 zitsbank blauw van 1256,- voor 399,- 2 2 1/2 zitsbank leer bruin van 1688,- voor 1265,- 2 2 1/2 zitsbank beige leer van 3933,- voor 1995,- 2 3 zitsbank zwart leer van 1680,- voor 1295,- 2 3 zitsbank rood stof spec, prijs 1109,- Minderhoud Wonen Openingstijden: Zuidstraat 116 Ma. t/m vrij. van 9.00 - 17.30 uur 4361 AJ Westkapelle Zat. van 9.00 - 16.30 uur www.minderhoudwonen Tel. 0118-571212 Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten inde: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 0199 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 Bevelanden in de bres voor Rijksdiensten den haag - De Bevelandse ge meenten Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland uiten in een brief aan premier Jan Peter Balkenende 'grote zorgen' over het verdwijnen van Rijks diensten uit Zeeland. Ze vragen nadrukkelijk aandacht voor de sociale gevolgen. De ge meenten begrijpen dat het Rijk zoekt naar efficiency en doelmatig heid. Maar de afstand tot burgers wordt groter, het draagvlak kleiner en er gaan banen verloren. Man gewond na val van zijn fiets zierikzee - Een 24-jarige man uit Zierikzee is gisterochtend gewond geraakt in zijn woonplaats. Rond kwart voor twaalf 's och tends reed hij met zijn fiets op het Rodedorp in Zierikzee. Door onbekende oorzaak raakte hij de band van een auto. Hij ver loor daardoor zijn evenwicht en kwam ten val. Daarbij raakte de Zierikzeeënaar gewond aan zijn knie. De onfor tuinlijke fietser is in de huisartsen post behandeld aan zijn verwon dingen. Snertproeverijen bij biologische weekmarkt noordgouwe - De biologische weekmarkt in Noordgouwe houdt zaterdag snertdag. De hele dag door zijn er, zolang de voorraad strekt, snertproeverijen. Het gaat om 100 procent biologi sche erwtensoep, zowel met vlees als vegetarisch/veganistisch. Er is erwtensoep te koop en er zijn re cepten verkrijgbaar. In de winkel van Zuidbos, naast het marktter rein, wordt een snertcollage gepre senteerd gemaakt door Evelien Aangeenbrug. De snertmarkt is open van 10.00 tot 14.00 uur. Willem Adriaansens foto's Ronald den Dekker spireren elkaar", stelt Van Hape- rens collega Thom van Riet. Als voorbeeld noemt hij het initiatief van het waterschap en Rijkswater staat om tijdens het versterken van de dijken, waar de overheidsin stanties nu mee bezig zijn, meteen de duikplaatsen langs de Ooster- schelde te verbeteren. Verder wordt er regelmatig over legd in een zogenaamde proces- groep. Daarin zitten, naast de drie partijen, ook de gemeente, de pro vincie en andere betrokken organi saties. Die groep krijgt geen be voegdheden, maar denkt mee over de (on)mogelijkheden binnen Van Zierik tot Zee. Minstens net zo belangrijk als het aanleggen van voorzieningen is de manier waarop die gepromoot worden. „We hebben vorig jaar de streek onder de aandacht gebracht in een toeristisch televisieprogram ma van de NCRV", stelt Van Hape ren. „We denken aan meer van dat soort initiatieven, ook aan de ande re kant van de landsgrenzen." Het project kent voorlopig een looptijd van drie jaar. Daarna wordt gekeken of het succesvol ge noeg is om een vervolg aan te ge ven. kreeg voor verder afzien van proce dures tegen de aanleg van de Twee de Maasvlakte. Volgens wethouder Ad Verseput is nog niet duidelijk waar dat geld aan besteed wordt. De gemeente denkt wel nadrukke lijk aan cofinanciering van particu liere initiatieven aan of bij de Brou- wersdam. Drie partijen in Van Zierik tot Zee Natuurmonumenten is een vereniging, die natuurgebieden koopt en beheert. De instantie heeft op Schouwen-Duiveland grond in plan Tureluur en beheert het Slotbos en een deel van de Zeepeduinen bij Haamstede. Staatsbosbeheer is een zelfstandige overheidsorganisatie. Op het eiland bezit die onder meer een deel van plan Tureluur, de boswachterij Westen- schouwen en het Dijkwater bij Sirjansland. De Recron is een vereniging van recreatie-ondernemers. De Schou- wen-Duivelandse bedrijven zijn aangesloten bij een eigen afdeling. zierikzee - Bij Zeelandia is gister middag een bedrijfsongeval ge beurd dat zich in eerste instantie ernstig liet aanzien. Later bleek dat de man, een 48 jarige inwoner van Zierikzee, met de schrik was vrijge komen. Tijdens het testen van een machine viel hij hard voorover. Ambulance, brandweer en de trau mahelikopter zijn opgeroepen om eerste hulp te verlenen. De man is met een ambulance naar het Eras mus Medisch Centrum in Rotter dam gebracht. Daar bleek dat hij geen ernstig letsel heeft opgelo pen. zierikzee - Belangstellenden die ac tuele informatie willen over de aanleg van de Tweede Maasvlakte kunnen donderdag 22 januari hun licht opsteken tijdens een informa tiemarkt in Zierikzee. Mensen van de projectorganisatie zijn aanwe zig om vragen te beantwoorden over onder meer de aanlegwerk- zaamheden, planning en procedu res en de (mogelijke) effecten op de regio. Daarnaast zijn er informa tieve films te zien over onder meer de bouwmethode. De uitbreiding van de haven is in september van start gegaan. Voor ongeveer negentig leerlingen van het Vmbo van Pontes Pieter Zee man in Zierikzee is een apart jon gerenprogramma op poten gezet, in het kader van de lesmodule transport logistiek. Zij worden - onder meer via de quiz petje op, petje af - geïnformeerd over duur zaam produceren. De informatie markt wordt gehouden in het ge meentehuis in Zierikzee en duurt van 16.00 tot 22.00 uur. goes - Alice Mundaka, de Oegandese coördinator van het landenprogram ma van VNG International, maakt in Goes kennis met een vuilniswagen. Dat afvalcontainers automatisch worden leeggekiept in de vuilniswagen, is voor haar een primeur. Mundaka is samen met coördinatoren uit Egypte en Tan zania in Goes om zich te oriënteren op afvalverwijdering, foto Willem Mieras Scharendijke Brouwershaven Burgh- Haamstede Q Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53