Klachten over racen op parallelweg zoek en koopie! Actievoerders verliezen strijd voor historische hoeves Twijfels over Lokalen staken verzet tegen fusie bouwhoogte r-, i Bierkaai Huist van Zeeuwse waterschappen v :ti ïïfe v ifelf ZPZC Vrijdag 16 januari 2009 25 Politie jaagt nog niet op hardrijders ventwegen in Zeeuws-Vlaanderen. door Frank van Cooten sluis - De Zeeuwse politie jaagt vooralsnog niet gericht op hardrij ders op Zeeuws-Vlaamse parallel wegen. „Notoire laagvliegers zijn bij ons wel bekend maar we hou den niet nauwgezet bij waar ze worden gepakt", aldus een woord voerster van de politie. Bewoners van de Burgemeester Ae- rnoudtsweg in Sluis klagen over automobilisten die veel te hard rij den op de parallelweg bij Tover- sluis. „Laatst hebben we zelf gemeten. Een automobilist reed zelfs 130 ki lometer per uur. Onverantwoord. Op de parallelweg wandelen men sen en rijden fietsers. Ook tracto ren rijden op de parallelweg. Het verkeersgedrag van sommige auto mobilisten op de parallelweg is ge woonweg levensgevaarlijk. Ik zou het niet eens durven als je ziet hoe modderig de parallelweg bij Tover- sluis soms is", zegt een van de be woners van de Burgemeester Aem- outsweg. De parallelweg bij Tover- sluis is geen uitzondering. Ook op de parallelwegen langs de N61 van Terneuzen richting Hulst zijn veel automobilisten waarneembaar die veel te hard rijden omdat het ver keer op de N61 in hun ogen niet opschiet. De klachten uit Sluis zijn voor de fraaie van Gemeentebelangen aan- W* Bewoners uit Sluis klagen over onverantwoord rijgedrag van au tomobilisten op parallelwegen. De politie jaagt vooralsnog niet gericht op deze overtreders. leiding vragen te stellen aan het college van burgemeester en wet houders. Ook fractievoorzitter William Gij- sel heeft begrepen dat parallelwe gen binnen de gemeente Sluis vaak als racebaan worden ge bruikt. „De oorspronkelijke functie van een ventweg is een weg voor land bouw- en bestemmingsverkeer. In de praktijk blijken de parallelwe gen echter te worden gebruikt om overantwoorde snelheden te ont wikkelen." Het incidenteel uitvoeren van snel heidscontroles zou volgens Ge meentebelangen een oplossing te gen de racerij kunnen zijn. „Beter dan het aanbrengen van verkeers remmers waardoor agrariërs in hun bedrijfsvoering worden be lemmerd." Gijsel vraagt het college dit probleem aan de orde te stellen tijdens overleg met de politie. Bewoners van de Burgemeester Ae- rnoutsweg pleiten bijvoorbeeld voor een bult aan het begin van de parallelweg bij de rotonde Draai brug. Te hoog voor automobilisten maar nog wel geschikt voor land- bouwverkeer. - is®»® 1,— w rni riT^rrr Slopers vellen, onder politiebewaking, de monumentale landbouwschuur van Hof ter Walle bij Kieldrecht. foto Camile Schelstraete Politie maakt einde aan bezetting in polder bij grensdorp Kieldrecht. door Wout Bareman kieldrecht - De polder bij grens dorp Kieldrecht staat op z'n kop. Actievoerders van het comité Doel 2020, dat ijvert voor behoud van het polderdorp Doel en de bebou wing in de wijde omgeving, bezet ten enkele dagen twee historische hoeves op Oud Arenberg, net over de grens met Zeeuws-Vlaanderen. De bezetters protesteerden tegen de voorgenomen sloop van de hoe ves, waarvan de schuur van de oudste, Hof ter Walle, uit de zeven tiende eeuw dateert. Aanvankelijk begon een aannemer in opdracht van het Vlaams Ge west, ondanks de aanwezigheid van de actievoerders, toch aan de sloop van de schuur. Dat gebeurde onder politietoezicht. Maar na een half uur kreeg de sloper de op dracht het werk te staken. Een deel van de schuur was toen al zwaar beschadigd. Gistermiddag ging de schuur alsnog tegen de vlakte. En opnieuw gebeurde dat onder politiebewaking. De oude boerderijen op Oud Aren- berg - vier in totaal, waarvan twee historische - moeten verdwijnen omdat ze grenzen aan een nieuw natuurgebied, aangelegd ter com pensatie van waardevolle gebieden die verloren zijn gegaan bij de aan leg van Het Deurganckdok bij Doel. De actievoerders, die steun kregen van onder meer het Interfacultair Centrum voor Agrarische Geschie denis en andere erfgoedorganisa ties, waren van plan de bezetting van de twee historische hoeves te handhaven, maar moesten uitein delijk wijken voor de politie Ze zijn ernstig teleurgesteld in de han delwijze van het gemeentebestuur van Beveren, dat dinsdagavond aanvankelijk meldde dat de sloop zou worden uitgesteld in afwach ting van nader over met het Vlaams Gewest, maar 's avonds wel de politie stuurde om Hof ter Walle te ontruimen. Woordvoer der ]an Creve van Doel 2020 noemt de aanslag op het erfgoed te gek voor woorden e^totaal over bodig. Eerder sprak het gemeente bestuur zich overigens nadrukke lijk uit tegen de sloop van - in elk geval - de twee historische hoeves. Dat nu plotseling wel medewer king werd verleend aan de sloop, wekte vooral bij Doel 2020 grote verbazing. Gisteren werd in Vlaan deren, op initiatief van verschillen de organisaties, die ijveren voor be houd van het landschappelijk erf goed, een handtekeningenactie voor behoud van de hoeves ge start. Voor Hof ter Walle te laat. hulst - De bouwhoogte van de di verse nieuwe woon/winkelpanden in stadsvernieuwingsplan De Nieu we Bierkaai in Hulst roept bij om wonenden en andere belangstel lenden vragen en soms weerstand op. Dat blijkt uit de reacties tijdens de inloopavond over het bestem mingsplan van De Nieuwe Bier kaai, die is gehouden in het stad huis van Hulst. Enkele ambtena ren en wethouder Diana van Dam- me-Fassaert waren aanwezig om belangstellenden van tekst en uit leg te voorzien. Nu het bestem mingsplan in procedure is ge bracht, kunnen belanghebbenden zienswijzen indienen. door Conny van Cremberghe terneuzen - De Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen (WPZ) en Al gemeen Waterschapsbelang Zeeuws-Vlaanderen zijn niet van plan om nog langer het fusiepro ces van de Zeeuwse waterschap pen te frustreren. Volgens Giel van Boom van de WPZ heeft dat op dit moment weinig zin. Van Boom vroeg vorige week tij dens de eerste algemene vergade ring van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen het dagelijks bestuur om de onderhandelingen voorlopig op te schorten. Hij wilde eerst goed uitgezocht zien hoe het eigen vermogen van het Zeeuws-Vlaamse schap - door Van Boom geschat op veertig mil joen euro - voor de fusie ten goe de zou kunnen komen aan de streek. „Anders neem je alleen een mooie bruidsschat mee", zei Van Boom. Van Booms oproep om de stroom van de fusietrein te halen viel ver keerd bij de PvdA-fractie en die van Water Natuurlijk. Die beschul digden de pas benoemde hoofdin geland van volksverlakkerij, omdat hij suggereerde dat de fusie nog zou kunnen worden tegengehou den. Van Boom vond de kritiek aan zijn adres best hard. „Maar", zegt hij nu, „ik vond dat ik de kwestie nog eens moest aankaarten, om dat we als partij in de verkiezingen ons tegen die fusie met Zeeuwse Eilanden hebben uitgesproken. Ik vind dat de kiezers die op mij heb ben gestemd er recht op hebben dat ik mijn beloftes gestand houd. Het is nu duidelijk dat we binnen het nieuwe bestuur geen meerder heid zullen vinden om onze wen sen verwezenlijkt te krijgen. Dat is nu eenmaal zo. Ik ben dan ook niet van plan om te gaan trekken aan een dood paard", aldus Van Boom. De Hoekse hoofdingeland is overi gens wel wat teleurgesteld in de collega's van de andere lokale par tij AWZ die hem op geen enekel wijze wilden steunen. winter-opruiming... tijdens de winteropruiming zakken verschillende prijzen flink door het ijs. koek en zopie maken plaats voor zoek en koopie. heerlijk toch, die oer-hollandse wintertradities? JËL bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle .0113 343810 wvwv.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41