Het Palazzolihuis biedt Dcita aast op Nieuw onderzoek van Goes naar slaan met stoel Steun voor impuls centrum Philippine postkantoor t Wit Weer werkstraf Westdorpenaar VOOr geweld op schoolplein Teamleider Ruud Naessens van Palazzoli in het nieuwe onderkomen van het Hulster steunpunt in het 's Landshuis. 22 Vrijdag 16 januari 2009 PZC Z DEN HAAG - Tegen een 27-jarige kampbewoner uit Westdorpe is gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof een werkstraf van 60 uur geëist wegens openlijk geweld op het schoolplein aan de Gildenstraat in Hulst. Zijn 54-jari ge vader uit Sas van Gent en 22-ja- rige broer en 45-jarige oom uit Mama, Dillon (4) en Senna (1) uit Lekkerkerk logeerden afgelopen weekeinde bij 'oma en opa Zee in Ouwerkerk. Na een paar dagen ge nieten moest zondagochtend de au to weer ingepakt worden om de thuisreis te aanvaarden. Dat moest wel snel; het was immers steen koud buiten. Net buiten Ouwerkerk vroeg moe- Westdorpe hoorden een voorwaar delijke boete van 390 euro tegen zich vorderen omdat hun aandeel in het geweld veel geringer zou zijn. De geëiste straffen in hoger beroep zijn identiek aan de eerde re vonnissen van de politierechter in Middelburg. De uitspraak volgt over twee weken. Tip? redactie@pzc.nl der zich af of er in die haast niks bij opa en oma was blijven liggen. „Is er niets vergeten, jongens?", vroeg ze haar kinderen dan ook. Dillon staarde een poosje naar het bevroren landschap buiten en kwam toen met een verontrustend antwoord: „Er is wél iets vergeten mama. Ze zijn de wereld vergeten in te kleuren." GOES - Het postkantoor op de Gro te Markt in Goes is in beeld om door energiebedrijf Delta te wor den ingericht als 'huis van de toe komst'. Het karakteristieke pand is sinds enkele maanden in handen van het Amsterdamse vastgoedbe drijf Yip Exploitaties BV. Eigenaar Won Yip ziet het gebouw als een belegging en wil het in principe doorverkopen. Het monu ment komt vrij omdat TNT Post dit jaar 250 grote postkantoren sluit, waaronder dat in Goes. Hoe wel 'diverse ketens' zich hebben ge meld, zijn er volgens Yip inmid dels vergevorderde onderhandelin gen met Delta gaande. „Er is een intentieverklaring", aldus Yip. DEN HAAG - Een 46-jarige inwoner van Terneuzen is het niet eens met zijn veroordeling tot ruim vijf maanden gevangenisstraf waar van twee voorwaardelijk, wegens de aframmeling van een gezins voogd. De man ontkende gisteren in hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof dat hij de gezinsvoogd van het Bureau Jeugdzorg Zeeland in Middelburg met een ijzeren stoel had geslagen. „Ik heb de stoel slechts opgetild en teruggezet", zei de man. Hij ont kende dat hij de gezinsvoogd bij het incident op 20 juni 2007 had aangeraakt. Het gerechtshof be sloot het slachtoffer en twee ande ren getuigen door de onderzoeks rechter in Middelburg te laten ho ren. Als de onderzoeksrechter klaar is met zijn werk zal de hoger beroepszaak worden voortgezet. De inwoner van Terneuzen, een voormalig raadslid van de Cen trum Democraten in Utrecht, heeft al langer problemen met jeugdzorg. In 2005 overleed een van zijn kinderen aan een ongeval, waarna justitie een onderzoek in stelde. Uiteindelijk plaatste jeugd zorg alle drie de kinderen (10, 9 en 7) onder voogdij omdat de ouders niet goed voor hen zouden kun nen zorgen. Een vierde kind (3) zou volgens de Terneuzenaar vlak na de bevalling door jeugdzorg uit het ziekenhuis zijn meegenomen. SI: ALMANAK ZAAMSLAG - De gemeente Terneu zen onderzoek of er een extra hon- denuitlaatterreintje in zaamslag moet komen. Wethouder Jaap Bos beloofde dat in de commissie Om geving naar aanleiding van vragen door Martin Stouten (SGP). In Zaamslag is één terreintje om hon den uit te laten. In andere kernen kunnen hondenbezitters hun huis dier uitlaten op meerdere plaat sen, wist Stouten. 4 CADZAND-BAD - De Terneuzense ontwikkelaar Van der Poel kan be ginnen met de bouw van het ap partementencomplex op het Duin hof in Cadzand-Bad. Gedeputeer de Staten van Zeeland gaven deze week een verklaring van geen be zwaar af Wel moet aandacht zijn voor de biotoop van de boomkik ker. Wethouder Maria le Roy ver wacht op korte termijn bouwacti viteiten in de badplaats. Sluis kan illegale Nieuwjaarsconcert aanbouw gedogen in Coensdike BIERVLIET - Als de Sluise raad eind deze maand besluit de aanbouw van de woning van R. Termote uit Biervliet niet te legaliseren, hoeft hij het bouwwerk wellicht toch niet af te breken. Het college van burgemeester en wethouders kan immers besluiten de aanbouw te gedogen. Termote zette de aan bouw zonder bouwvergunning neer. Hij dacht dat hij deze vergun ning niet nodig had. AARDENBURG - De Koninklijke Mu- zieksociëteit Aardenburgsche Fan faren verzorgt een nieuwjaarscon cert in woonzorgcentrum Coensdi ke in Aardenburg. De uitvoering is zondag 18 januari vanaf 14.00 uur in de recreatiezaal. De muzikale leiding is in handen van dirigent Erwin Swimberghe. Het concert is niet alleen voor de bewoners van Coensdike, maar voor alle bejaarden. Stadstafel moet totaalvisie maken voor toekomst mosselstadje. door Eugène Verstraeten PHILIPPINE - Een stadstafel waarin de belangrijkste geledingen van Philippine zijn vertegenwoordigd gaat een totaalvisie maken voor de toekomst van het mosselstadje. Wethouder Frank van Hulle be loofde tijdens de commissie Omge ving daarvoor de lijnen uit te zet ten. De stadstafel krijgt een startka pitaal van 10.000 euro. De gemeente komt daarmee tege moet aan de noodkreet van de ho recaondernemers, gesteund door de dorpsraad, de werkgroep The matisering en de Middenstandsver eniging Philippine. Die signaleren dat de mosselrestaurants welis waar een half miljoen bezoekers Vraag om extra terrein honden in Zaamslag per jaar trekken, maar die vertrek ken na hun maaltijd weer meteen. Het centrum, zo benadrukte Eric de Bruijne van restaurant de Mos- selbank tijdens de commissieverga dering, nodigt niet uit tot een lan ger verblijf. Daarom moet het cen trum een face-lift krijgen. De res tauranthouders hebben inmiddels een extern bureau ingeschakeld om een visie te maken. Ze vragen steun van de gemeente. Alle raadsfracties bleken het er mee eens dat Philippine best een kwaliteitsimpuls kan gebruiken. De aandacht moet dan niet alleen op de horeca liggen, maar er moet een totaalvisie voor het hele dorp komen. Dit met het doel bezoe kers er langer te laten verblijven. Het plan van het extern bureau kan dan volgens wethouder Van Hulle straks in die totaalvisie ver werkt worden. Bouw appartementen Cadzand kan beginnen 'Velen zien er tegenop om hier te komen. Maar wij merken dat ze met een goed gevoel weer buiten stappen als ze een keer langs zijn geweest'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38