Delta aast op Goese postkantoor 33 21 22 en 23 Afrikanen bekijken Goese afvalverwijdering Wit Van Bronckhorst: Iedereen was tegen Gertjan Verbeek Voor je het weet, is ook de videorecorder verdwenen Vrijdag 16 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Energiebedrijf zoekt plek voor concept 'huis van de toekomst'. door Luc Oggel GOES - Het postkantoor op de Gro te Markt in Goes is in beeld om door energiebedrijf Delta te wor den ingericht als 'huis van de toe komst'. Het karakteristieke pand is sinds enkele maanden in handen van het Amsterdamse vastgoedbedrijf Yip Exploitaties BV. Eigenaar Won Yip ziet het gebouw als een beleg ging en wil het in principe door verkopen. Het monument komt vrij omdat TNT Post dit jaar 250 grote postkantoren sluit, waaron der dat in Goes. Hoewel 'diverse ketens' zich heb ben gemeld, zijn er volgens Yip in middels vergevorderde onderhan delingen met Delta gaande. Het energiebedrijf zou het pand willen huren om er een 'huis van de toe komst' in onder te brengen. „Er is een intentieverklaring", aldus Yip. Delta-woordvoerder Peter Cou- wenberg bevestigde gisteren dat het bedrijf onder de werktitel 'huis van de toekomst' aan het be kijken is hoe 'duurzame technolo gieën op een aansprekende ma nier in beeld kunnen worden ge bracht'. „Het is nog te vroeg om er heel diep op in te kunnen gaan, maar de strategie van Delta is om de toekomst zeker te stellen door te investeren in duurzame energie. Dat moet je ook je klanten laten IJl Volgens Won Yip, eigenaar van het postkantoor op de Grote Markt in Goes, zijn er serieuze onderhandelingen gaande om het pand te verhuren aan Delta. zien en dat gebeurt nog te weinig. Wij vinden zonne-energie bijvoor beeld erg belangrijk, maar klanten merken daar weinig van omdat we het nog niet heel erg uitdragen. Het doel is om mensen er bewust van te maken dat ze zelf energie kunnen opwekken." Volgens Couwenberg wordt mo menteel bekeken hoe het concept kan worden vormgegeven. „Hoe ver ga je en wat is realiseerbaar, dat is even de vraag." Wat betreft het Goese postkantoor zijn 'nog geen handtekeningen gezet', zegt hij. ,',Het is wel een mooie locatie die zich goed voor ons idee leent, want er komen heel veel mensen voorbij." Een woordvoerster van de gemeen te Goes laat weten dat er een rits vergunningen moet worden aange vraagd mocht Delta inderdaad het postkantoor willen betrekken; on der meer een bouw- en monumen tenvergunning. Ook is er even tueel nog een bestemmingsplan wijziging nodig. „Er is nog geen aanvraag binnen." Overigens blijft het gebouw nog minimaal tot juli in gebruik als postkantoor. goes - Alice Mundaka, de Oegandese coördi nator van het landenprogramma van VNG In ternational, maakt in Goes kermis met een moderne vuilniswagen. Dat afvalcontainers au tomatisch worden leeggekiept in de vuilniswa gen, is voor haar een primeur. Nog nooit ge zien. Mundaka is de verbindingsofficier voor het afvalinzamelproject dat Goes en de Oe gandese gemeente Kamuli opzetten. Het doel is een simpele en vooral goedkope vuilophaal dienst in het leven te roepen, want de inwo ners van Kamuli zijn arm en kunnen geen mi lieuheffing betalen. Mundaka is samen met coördinatoren uit Egypte en Tanzania in Goes om zich te oriënteren op afvalverwijdering en waterzuivering. foto Willem Mieras Jongerenraad Goes wil Walcheren wordt weer Bevelanden in bres betere leefomgeving een stukje groener voor Rijksdiensten goes - De jongerenraad Goes zal zich richten op de verbetering van de leefomgeving. De raad wil bin nenkort met een prijsvraag Goese jongeren stimuleren ideeën aan te dragen om hun eigen leefomge ving te verbeteren. De gemeente Goes stelt 2500 euro in het voortuitzicht om het win nende idee te helpen realiseren. Wanneer de prijsvraag wordt uit geschreven, is nog niet bekend. middelburg - Walcheren, de tuin van Zeeland, wordt weer wat groe ner. Ruim vierhonderd jonge bo men en bijna 17.000 struiken ko men er bij. Waterschap Zeeuwse Eilanden is gisteren begonnen met het planten. De aanplant is overigens wel een deel vervanging van oude en zieke beplanting. Er moeten ook 149 bo men en ruim negenduizend strui ken worden gekapt. den haag - Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland uiten in een brief aan premier )an Peter Balkenende 'grote zorgen' over het verdwijnen van Rijks diensten uit Zeeland. Ze vragen aandacht voor de sociale gevolgen. De gemeenten begrijpen dat het Rijk zoekt naar efficiency en doel matigheid. Maar de afstand tot bur gers wordt groter, het draagvlak kleiner en er gaan banen verloren. ZEEUWSE Mama, Dillon 4en Senna (1) uit Lekkerkerk logeerden afgelopen weekeinde bij 'oma en opa Zee' in Ouwerkerk. Na een paar dagen ge nieten moest zondagochtend de au to weer ingepakt worden om de thuisreis te aanvaarden. Dat moest wel snel; het was immers steen koud buiten. Net buiten Ouwerkerk vroeg moe Tipredactie@pzc.nl der zich af of er in die haast niks bij opa en oma was blijven liggen. „Is er niets vergeten, jongens?", vroeg ze haar kinderen dan ook. Dillon staarde een poosje naar het bevroren landschap buiten en kwam toen met een verontrustend antwoord: „Er is wél iets vergeten mama. Ze zijn de wereld vergeten in te kleuren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23