Excuus na aanval VN-complex PZC 29 1Q en 11 Zeeuwse agent verdacht van winkeldiefstal CDs Essent: Borssele blijft in deal RWE Bush op straat gezet Autobezitters vaker naar de wasstraat Vandaag bij de PZC: de nieuwe Autobijlage Nieuw paspoort voorzien van vingerafdrukken VRIJDAG 16 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 13 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Bewolkt 3° Drie stafleden gewond en loods met hulpgoederen vernield. JERUZALEM - Israël heeft zich ver ontschuldigd voor de aanval op een complex van de Verenigde Na ties in de Gazastrook. De Israëli sche premier Olmert en minister van Defensie Barak boden VN-top- man Ban Ki-Moon excuses aan. Het hoofd van de VN-missie in Ga za, John Ging, verklaarde voor de BBC dat de Israëli's gebruikmaak ten van granaten met witte fosfor. Dat soort granaten mogen ge bruikt worden, maar niet in de buurt van burgers. Bij de aanval, die een reactie zou zijn op beschietingen vanuit het complex, raakten drie stafleden ge wond. In de gebouwen verblijven zo'n zevenhonderd Palestijnse vluchtelingen. Een loods met hulp goederen vloog in brand. Dok een naburig pand waar internationale media verblijven, werd getroffen. Ziekenhuizen kwamen in de vuur linie te liggen tussen Israëlische tanks en Hamas-strijders. In een Rode-Kruishospitaal brak brand uit na explosies in de buurt. Bij een Israëlische luchtaanval werd Hamas-minister Said Siyam (Binnenlandse Zaken) gedood. Intussen hebben artsen in het Brit se medische tijdschrift The Lancet de situatie in de ziekenhuizen in Gaza omschreven als een 'nacht merrieachtige chaos'. Volgens het artikel zijn vanaf het Israël heeft zich verontschuldigd voor een aanval op een VN-ge- bouw. Medisch tijdschrift The Lancet noemt de situatie in Gaza een 'nachtmerrieachtige chaos'. begin van deze week al 292 kinde ren en 75 vrouwen omgekomen. Het aantal gewonde kinderen wordt gesteld op 1497, het aantal gewohde vrouwen op 626. De gege vens zijn ontleend aan het ministe rie van Gezondheidszorg in Gaza. pagina 4: Tweede Kamer: geen contact met Harnas pagina 9: Israëliërs voelen zich eindelijk weer goed CEDSGftföSüOS DEN BOSCH - Bestuursvoorzitter Michiel Boersma is er nog steeds heilig van overtuigd dat het aan deel van Essent in kerncentrale Borssele mee overgaat naar de Duitse overnamekandidaat RWE. „Op dit moment ga ik er niet van uit dat de kerncentrale buiten de deal valt. Ik acht die kans nihil", ÏUI Kg Zeeland Seaports Port Authomy Werken in het hart van de Zeeuwse economie? Kijk morgen in deze krant of ga nu al naar www.zeeland-seaports.com. zei de Essent-topman gisteravond. Essent en Delta bezitten elk 50 procent van de aandelen in de kerncentrale. Volgens de statuten moet Borssele in publieke handen blijven. In de koopovereenkomst met RWE is afgesproken dat de Duitsers met Delta mogen spreken over statutenwijziging. Stelende politieman moet ontslagen worden reageer op wv\ reacties: 408 Festivals zijn leuker dan discotheken ■Bns 14% MIDDELBURG - Een 52-jarige briga dier van de politie Zeeland is tot nader order buiten functie gezet. De politieman wordt verdacht van winkeldiefstal. Hij werkt in het dis trict Oosterscheldebekken. De korpschef en korpsbeheerder hebben een disciplinair onderzoek gelast. Tevens wordt bekeken of er voldoende grond is voor juridische vervolging van de brigadier. Politie mensen worden direct ontslagen als zij worden veroordeeld tot een gevangenisstraf Een winkeldief krijgt bij een eerste veroordeling een boete, pas bij een tweede ver oordeling volgt een celstraf. Maar ook het disciplinair onderzoek zou uiteindelijk tot ontslag kunnen lei den. Er worden pas definitieve maatregelen genomen als de on derzoeken klaar zijn. „Het werkt net als bij ieder ander", zegt poli tiewoordvoerster Mirja Vis. „Ie bent pas schuldig als dat is bewe zen." De politie neemt het geval desondanks hoog op. „Wij zijn als politie Zeeland natuurlijk de in stantie die gaat over veiligheid en opsporing. Wij moeten betrouw baar zijn." De politie laat, vanwege de privacy van de man, geen de tails los over de winkeldiefstal. tJBÊÊÊÊÊÊÊM Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Meningen: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur/agenda: 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39; Auto: 41 t/m 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 186% 8 711688 555530 AMSTERDAM - De Amerikaanse president George Bush staat op straat. Zijn wassenbeeld welteverstaan. Medewerkers van museum Madame Tussauds in Amsterdam hielpen Bush een handje. Binnen kijkt zijn opvolger Barack Obama lachend toe. foto Evert Elzinga/GPD Ontdek de vele vroegboekvoordelen van de verschillende reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, t-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ca naar één van de 220 Globe Reisburo's of www.globereisburo.nl. gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1