Train je Hersenen Vaderlandse tennistop LEZERSE^TRA PZC Houd uw brein fris en jong 30 Donderdag 15januari 2009a pzc Het is mogelijk om dagelijks een paar snelle oefeningen uit te voeren die uw geheugen trainen en zorgen dat u alert en vitaal blijft. Ook kunt u een compleet trainingsprogramma volgen waarbij de computer iedere dag een aantal oefeningen uitzoekt. Met de Brain Test volgt u wekelijks de vorderingen. Als extra hersenkraker kunt u ontelbare Sudoku en Kakuro puzzels maken. Adviesprijs 35,99 Lezersprijs 17,95 exclusief verzendkosten 4,95 Meer informatie en bestellen bestel opwww.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON TRAIN JE HERSENEN BOX Hierbij bestel ik(aantal) x de Train je Hersenen box a 17,95* VOORLETTERS VOORNAAM OM Ov GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia BV om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING exclusief verzendkosten van 4,95. Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. Train je Hersenen box, Postbus 130, 8200 AC Lelystad. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Australian Open doet het misschien zonder Nederlandse inbreng. door Edward Swier melbourne - De kans bestaat dat dit jaar, mede door een afzegging van de geblesseerde Robin Haase, geen enkele Nederlander het hoofdtoernooi van de Australian Open haalt. De vaderlandse top be hoort tot de middenmoot van de mondiale tenniswereld. De tennis sers vragen echter nog om wat tijd. Tijd om te investeren. Tijd om ervaring op te doen in de kwalifi- catiestrijd van de grote toer nooien. „Want daar ben je tennis ser voor geworden. Het gaat niet om de challengers en future-toer nooien, maar om de grandslams", zegt Michel Koning. Koning en Jesse Huta Galung pro beerden het gisteren tevergeefs op de eerste dag van het kwalificatie toernooi. Thiemo de Bakker was, door een fout van de tennisbond KNLTB, in Melbourne sowieso al werkeloos toeschouwer. „Ik ben nummer één gebleven", glimlacht Thiemo de Bakker met een menge ling van zelfspot en berusting. Hij stond bovenaan de reservelijst. De reis van 18.000 kilometer is voor niets geweest. De tennisbond was vergeten hem in te schrijven. De Bakker blijft diplomatiek als hij Haase hoogst geklasseerd - Er staat geen Nederlandse ten nisser in de mondiale top-100. Robin Haase staat 124e op de ATP-ranglijst, een gevolg van zijn blessureleed. Hij ontbreekt in Australië om het herstel van* zijn knie niet op het spel zet ten. - Haase wordt op de ranglijst ge volgd door Jesse Huta Galung (175), Thiemo de Bakker (246), Matwé Middelkoop (259) en Michel Koning (268). Middelkoop zal door zijn zege op Paul Capdeville - de num mer 94 - op de eerstkomende ATP-lijst sowieso stijgen. zegt dat hij zijn inschrijving 'ook zelf had moeten controleren. Er rest hem in Melbourne niets an ders dan te supporteren. Bij het vallen van de nacht - de tempera tuur is inmiddels van 35 graden te ruggelopen naar amper de helft - neemt Matwé Middelkoop wél de eerste van drie fikse hobbels. „Hier doen we het allemaal voor. Ie tennist om grandslams te spe len." Critici noemen het geldver spilling. Die lange, dure reis naar de andere kant van de wereld, met minimaal uitzicht op resultaat. Waarom niet vertrouwen opdoen in challengers en futures, zeg maar toernooien uit de tweede en derde divisie. Nee, zegt het vaderlandse kwartet. Ze nemen het risico op een desillusie in de mallemolen van de grandslams. Matwé Middel koop (25) zegt te weten hoe het werkt. „Hier kan je wel dé resulta ten neerzetten die je cv aanzienlijk verbeteren." Huta Galung is het met hem eens. „Dit zijn de toer nooien. Hier komen Nadal en Fe- derer ook. Dat zijn de jongens waar je bij wilt horen. Dan moet je ze opzoeken ook." Huta Galung, eerder al wel eens in Parijs tot het hoofdtoernooi van 128 spelers doorgedrongen, zakt echter voor het toelatingsexamen. Zijn tegenstander Santiago Ventu ra oogde, in de brandende Australi sche zon, niet superfit, maar werd onvoldoende op de proef gesteld. De 23-jarige Huta Galung, tennis ser van het jaar in eigen land, heeft zich duidelijk geërgerd aan het 'professionele tijdrekken' van zijn meer gelouterde opponent. „You need a wheelchair next ti me?", zegt hij na het handen schudden met de 29-jarige Span jaard. Ook Middelkoops tegenstan der Paul Capdeville, als nummer 94 van de wereld de hoogste ge klasseerde spelèr die niet recht streeks tot het hoofdtoernooi is toegelaten, gooit de trukendoos open en vraagt om medische ver zorging. Middelkoop, een magere spriet uit Breda, benut slechts vier van de zestien breekpunten, maar wint uiteindelijk wel van de Chi leen: 6-3, 2-6, 6-4. „Nu nog twee keer knallen. Het is een kwestie van doorzetten." En gezond blij ven. Dat weet Michaëlla Krajicek maar al te goed. Haar enkelblessu re, vorige week opgelopen in Auck land, is nog onvoldoende hersteld. Vandaar ook dat zij het bij de vrou wen niet eens probeerde. Het is na- pw Alleen Mattwé Middelkoop haalt de volgende ronde van het kwali ficatietoernooi van de Australian Open. De kans is groot dat er geen Nederlanders meedoen. Boom wint veldrit in Surhuisterveen surhuisterveen - Lars Boom heeft gisteren de internationale veldrit van Surhuisterveen gewonnen. De wereldkampioen, die dit weekein de zijn nationale titel prolongeer de, hield Thijs Al en Gerben de Knegt achter zich. Boom ging met voorsprong de voorlaatste ronde in, maar reed toen lek. Al en De Knegt passeerden. Toch kon Boom in de slotronde het duo ach terhalen en van zich afschudden. Aanvaller Ola Toivonen van Malmö naar PSV eindhoven - PSV en Malmö FF hebben gisteren overeenstemming bereikt over de transfer van Ola Toivonen. De Zweedse aanvaller (22) gaat nu zelf met de club uit Eindhoven praten. In 2008 scoorde Toivonen in 27 wedstrijden veertien doelpunten. Hij kwam tot dusverre twee keer in actie voor de Zweedse nationale ploeg. Heideman de sterkste in Biddinghuizen biddinghuizen - Jan Maarten Hei- deman heeft gisteren in Bidding huizen de vijfde en laatste Super- prestigewedstrijd van dit seizoen gewonnen. Hij was na 75 kilome ter de snelste van een kopgroep van zeven rijders. Het was de twee de seizoenzege voor Heideman. Martijn Kromkamp eindigde als tweede en Rene Ruitenberg als derde. Sandor Stuut uit Den Haag won het eindklassement. Niklas Moisander ligt er twee maanden uit alkmaar - AZ moet het de ko mende twee maanden doen zon der verdediger Niklas Moisander. De Fin liep vrijdag op de training een scheur in de binnenmeniscus van de linkerknie op. Ook de andere centrale verdediger van AZ, de Mexicaan Héctor More no, staat nog enkele weken langs de kant. Hij liep vorige maand een gebroken middenvoetsbeentje op. De Bruijn kruipt door het oog van de naald haarlo - In de tweede poulewed strijd van het NK pentatlon won biljarter )ean Paul de Bruijn ter nauwernood van Dave Christiani. Nadat de Hulstenaar opende met winst in het kader 47/2, nam de Limburger het heft in handen. Hij won in zowel het kader 71/2 als het bandstoten. De Zeeuws-Vla ming trok de zege door overwin ningen in het fibre en het drieban den toch nog naar zich toe. Nigel de Jong weer terug op veld bij HSV la manga - Middenvelder Nigel de long is hersteld van een zware knieblessure. De international maakt gisteren een geslaagde ren tree bij Hamburger SV. De ploeg van trainer Martin Jol won in het Spaanse La Manga met 2-0 van Hoffenheim, de verrassende herfst- kampioen van de Bundesliga. Vlak voor tijd kregen Oiic (HSV)en Eduardo (Hoffenheim) rood. Senioren Idiife #4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92