Sport PZC 29 Feyenoorders laten Verbeek vallen 30 en 311 31 32 Feyenoordkader onthoofd Nederlandse tennissers worstelen Down Under en komen niet boven Manchester City brengt monsterbod uit op Kaka Glenn Hofman verdedigt zijn biljarttitel in Sluiskil Donderdag 15 januari 2009 1 Tip? sport@pzc.nl Kappa Willem Adriaansens bron ANP Gertjan Verbeek (links) is gisteravond ontslagen als trainer van Feyenoord. In zijn kielzog legden assistent-trainer Wim Jansen (rechts) en technisch directeur Peter Bosz (midden) hun functies neer. 1989-1989 Pim Verbeek 1989-1991 Gunder Bengtsson 1991 -1991 Wim Jansen 1991 -1992 Hans Dorjee 1992-1992 Wim Jansen 1992-1995 Willem van Hanegem 1995-1997 ArieHaan 1997-2000 Leo Beenhakker 2000-2000 Henk van Stee 2000-2004 Bert van Marwijk 2004-2005 Ruud Gullit 2005-2007 Erwin Koeman 2007-2007 Leo Beenhakker 2007-2008 Bert van Marwijk 2008-2009 Gertjan Verbeek Valse start en muitende selectie breken trainer Rotterdammers op. door Barry van der Hooft en Hans Leber ROTTERDAM - Alsof hij een buiten staander is die noch van de hoed noch van de rand wist, kwam Feyenoorddirecteur Eric Gudde gis teren met een opmerkelijke ont boezeming. Tot het moment dat Gertjan Verbeek hem die middag vertelde geen heil meer te zien in samenwerking met de spelers groep, had de algemeen directeur geen signalen van een onwerkbare situatie ontvangen. Gudde maakte daarmee vooral duidelijk dat het Feyenoord ook in de directie aan kwaliteit ontbreekt. De directeur verklaarde een dag eerder tijdens zijn toespraak op de nieuwjaarsreceptie nog dat de ge kozen koers voor Feyenoord toch echt de juiste was. Ruim 24 uur la ter moest hij Verbeek op non-ac tief stellen en toonden diens assis tent Wim Jansen en technisch di recteur Peter Bosz zich solidair. Het had iets weg van een slechte soap die werd geregisseerd door een muitende spelersgroep. Met een mannetje of twintig sta je ster ker dan de eenzame trainer en weet je van tevoren al wie de strijd gaat winnen. Zeker als er van bovenaf niemand is die in grijpt. In Alkmaar gebeurde dit vo rig jaar niet, omdat spelers wisten dat Louis van Gaal - hoewel aange schoten wild door de resultaten - altijd op steun van de sterke jacht opziener Scheringa kon rekenen. Natuurlijk spreken de resultaten tij dens de eerste seizoenshelft in het •nadeel van Verbeek. Wie van de 26 officiële duels er veertien ver liest, hoeft op weinig krediet te re kenen. Toch wist Verbeek zich nog steeds in de rug gesteund door het overgrote deel van het Legioen. De fans zagen een hardwerkende trai ner, die moest roeien met de rie men die hij had.. De ene na de an dere jeugdspeler mocht opdraven, omdat van de eerste keus spelers geblesseerd afhaakten. Het gros van die blessures kon niet eens op het conto van Verbeeks trainingen worden geschreven. Roy Makaay en Jonathan de Guzman kwamen geblesseerd terug van de Olympi sche Spelen, Ron Vlaar en Tim Vincken stonden al langer buiten spel, Jon-Dahl Tomasson liep bij de Deense nationale ploeg een blessure op, Theo Lucius bleek na vijf weken vakantie nog steeds last van zijn hamstring te hebben en brak later een teen, Karim El Ahmadi had al bij FC Twente een liesbreuk waaraan hij zich bij Feye noord liet opereren en Tim de Cler meldde zich na het EK verre van fit op het trainingsveld. Die valse start zou Feyenoord blij ven achtervolgen, met een drama tisch half jaar en de beschamende twaalfde plaats in de eredivisie tot gevolg. Dat de selectie het vonnis over Verbeek heeft geveld komt echter niet als een verrassing. De Trainer Gertjan Verbeek krijgt zijn ontslag bij Feyenoord. Zijn assistent Wim Jansen en tech nisch directeur Peter Bosz tonen zich solidair en stappen op. trainer botste al verschillende ke ren met spelers. Tomasson vond dat hij tijdens zijn revalidatie te hard moest trainen, Lucius hekel de de krachttraining, Kevin Hof land weigerde openlijk zijn steun uit te spreken en De Cler snauwde na een wissel richting Verbeek 'waar hij nou mee bezig was'. Steeds vaker sijpelden geluiden door dat spelers genoeg hadden van de eigenwijze Verbeek. Dat aanvoerder Van Bronckhorst een maand geleden een verklaring voorlas waarin de selectie zich ach ter de trainer schaarde, kwam - toen al - ongeloofwaardig over. Maar Gertjan Verbeek mag dan ei genwijs zijn, hij deed wel zijn werk. Dat valt vooral van de oude re Feyenoordspelers niet te zeg gen. Die gaven in zware, door bles sures getekende tijden, niet thuis. Zonder concurrentie op hun posi ties verwerden ze tot slappe aftrek sels van de spelers die ze ooit wa ren. Grote carrières dreigen aldus een minder fraai einde te krijgen. In de carrière van Verbeek wordt deze periode achteraf waarschijn lijk als een hobbel bestempeld. ALu pagina 31: Been is nog niet ge- beid De ontmanteling van de technische staf van Feyenoord Na het ontslag van hoofdtrainer Gertjan Verbeek zit assistent-trainer Leon Vlemmings voorlopig bij Feyenoord op de bank, te beginnen mor gen bij SC Heerenveen-Feyenoord. De onthoofding van Feyenoords technische staf is het slotstuk van maan denlange onrust rond de trainer. Diens nogal fysieke aanpak werd op den duur door de meeste spelers niet meer gewaardeerd. Ook werd hem eigengereidheid verweten, niet alleen over voetbaltechnische zaken, maar ook over organisatorische en medische aangelegenheden. Volgens Verbeek is de leiding van de club integer met hem omgegaan. „Maar dat kan ik van de spelers niet zeggen. Zij hebben niet open en eerlijk met me gecommuniceerd. Maar ik ben blij dat de spelers van daag hun verantwoordelijkheid hebben genomen en hebben gezegd: we willen niet meer verder met deze technische staf. Ik heb er vrede mee maar vind het niet leuk." Verbeek is na Raymond Atteveld (Roda JC), Wim van Hanegem (FC Utrecht) en Hans Westerhof (Vitesse) de vierde ontslagen trainer in de eredivisie. Oud-Feyenoorders Mario Been (NEC-trainer) en Van Hanegem worden genoemd als mogelijke opvolgers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91