IJsclub met toekomst iHa 886 431 339 399 999 Algarve Curasao Corfu Marokko Dom. Republiek Gran Canaria Egypte Turkije tti] Aruba Kreta aoq door Jean-Lou de Gucht Gaat het terug vriezen of gaan we al kwakkelend de lente in? Giel van Westen hoopt op het eerste. Want de toer tocht Sluis-Brugge-Sluis, die zon dag en maandag werd gehouden, wil hij deze winter nog wel eens meemaken. Of nog liever een schaatsmarathon met toppers. Die toertocht was voor u wel een ge schenk uit de hemel. Al was het al leen maar om de kas te spekken. Veel ijsclubs waren zo goed als blut. )a, ook ons stond het water aan de lippen. Niet zo gek, want het is twaalf jaar geleden dat we hier een toertocht hadden en weer eens geld verdienden. Nee, leden hebben we niet meer. Op het laatst hadden we er nog 43. Dan ben je bij wijze van spreken meer kwijt aan de kosten van acceptgi ro's dan dat je geld binnenhaalt. Maar ieder jaar heb je wel onkos ten zoals verzekeringen. Om het hoofd boven water te houden hebben we zelfs onze veegmachi- nes moeten verkopen. Nu heb ben we met ruim duizend beta lende deelnemers aan de toer tocht weer wat geld in kas. Om bijvoorbeeld een marathonwed strijd te organiseren. Nou, dat red je niet met de in komsten van deze toertocht. Wil je de toppers in huis halen, dan heb je toch zo'n 30.000 euro no dig. Reken maar uit. Ie moet die mensen reis- en verblijfskosten betalen. En het prijzengeld is DIEPGANG door de KNSB vastgesteld. Nee, dan moet je niet te amateuris tisch te werk gaan. Dan moet je sponsors binnenhalen en ook de koek- en zopietenten langs de rou te een rekening sturen. Vorige keer hebben we dat niet goed aan gepakt. Toen stonden er hier een hoop borden langs de route. Al leen jammer dat het niets heeft opgebracht. Zijn er meer verschillen? De regels zijn veel strenger gewor den. Maar ja, dat is in het hele le ven zo. De overheid is natuurlijk bang dat mensen door het ijs zak ken. Dat is ook wel te verklaren, zo'n evenement wordt ook veel massaler bezocht. Dan moet het wel veilig zijn. Vroeger liet een ijs meester z'n vrouw eens over het ijs lopen en zei vervolgens: als ik m'n vrouw er op stuur kan het wel. Zo ging dat. Nu hebben we gediplomeerde ijsmeesters. Als Giel van Westen Voorzitter sinds 1972 van ijsclub 't Zwin. Was eigenaar van restaurant 't Hof van Brussel in Sluis. Woonplaats: Sint Anna ter Muiden. Leeftijd: 75 jaar. Getrouwd en drie kinderen en vijf kleinkinderen. het ijs twaalf centimeter dik is mag je een toertocht organiseren, bij vijftien centimeter dikte een wedstrijd. En moet er steeds maar overleg zijn tussen de burge meesters. Terwijl ik de indruk heb dat mensen minder geduld hebben om te wachten totdat het ijs voldoende stevig is. Gaan ze stenen en takken gooien als er een dun laagje ijs ligt. Funest na tuurlijk om lekker te schaatsen. Hoe is de samenwerking met de Bel gen? Toch niet bepaald een land met een schaatscultuur. De samenwerking met Brugge en Damme is best goed. Alleen jam mer dat er in België minder ge schaatst wordt. Maar die Belgen gafan wel massaal wandelen op het ijs. Met als gevolg dat ze zand en zout van de walkant meebren gen. En daar wordt het ijs weer niet beter van. Ziet u de komende jaren nog vaak een Sluis-Brugge-Sluis op het ijs. Of gooit de temperatuurstijging roet in het eten? Ach, ik zie het niet zo somber in. Natuurlijk heb ik mezelf ook wel eens afgevraagd of ik het nog een keer zou meemaken. Maar ver geet niet dat er vroeger ook vele winters waren dat we hier niet konden schaatsen. Ik ben voorzit ter van ijsclub 't Zwin sinds 1972. En we hebben in die tijd niet meer dan vijf wedstrijden gehad. Giel van Westen: „In België gebruiken ze het ijs om te wandelen." PZC Donderdag 15 januari 2009 25 14 dgn vliegreis appart 10 dgn vliegreis appartement v.a. 8 dgn vliegreis appartement v.a. 8 dgn vliegreis appartement v.a. 9 dgn vliegreis hotel v.a. 8 dgn vliegreis appartement v.a. 8 dgn vliegreis hotel Al v.a. 8 dgn vliegreis hotel Al v.a. 9 dgn vliegreis hotel v.a. 11 dgn vliegreis appartement v.a. "fiitl Alle Driizen zi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87