'Kaf wordt van het koren gescheiden' opruiming. terco Meer ruimte voor inspiratie WE Verlaten plaats ongeval strafbaar Bezoek onze uitgebreide design studio van Leolux! INTERIEURADVISEURS met heel veel keus vC <mi W PZC Donderdag 15 januari 2009 23 Hoe sterk is het lokale bedrijfsleven in Goes nu een kredietcrisis woedt? door Frank Balkenende GOES - Goes hoort in de top van de economisch best presterende ge meenten. De zakelijke dienstverle ning is in de Bevelandse gemeente de laatste jaren sterk gegroeid, dankzij haar centrale ligging én de aantrekkende economie. Het aan tal banen ligt op 67 pér 100 inwo ners, ver boven Terneuzen (51) en Middelburg (48). Het totaal aantal arbeidsplaatsen bedraagt zo'n 26.000 ofwel 14 procent van de Zeeuwse werkgelegenheid. Door de kredietcrisis en naderen de recessie, die overigens al in veel landen heerst, kan ook het Beve landse goudhaantje zijn vet verlie zen. Nu profiteert Zeeland altijd minder snel van een economische opleving, de provincie is traditio neel iets minder gevoelig voor plot selinge neergang. Toch merken ze bij lijmproducent Bison International (300 werkne mers, omzet 80 miljoen euro) dat de tijden veranderen. „We zijn af hankelijk van afzet in Europa en het Midden-Oosten. In landen als Groot-Brittannië, Ierland, Spanje en Italië zijn de bouwactiviteiten bijna totaal tot stilstand gekomen en daar hebben wij last van. Ook van de schommelende olieprijs en de enorme fluctuaties in de prij zen van grondstoffen", zegt Tho mas Poggio, directeur marketing en international sales. Bison overleeft die 'moeilijke tij den' dankzij nieuwe, innovatieve producten, zegt hij. „Juist in deze tijden wordt het kaf van het koren gescheiden." Banen staan er dan ook niet op de tocht en het bedrijf blijft investeren. „Wel draaien we nu elke euro tien keer om voor we hem uitgeven." In Nederland draait de bouw nog alleszins redelijk. Toch kampt ook het Goese bouwbedrijf Nonnekes (24 man personeel) met de plotse ling gevolgen van de financiële cri sis. „Die crisis leek nog een ver-van-mijn-bed-show, maar er zijn net enkele bouwprojecten uit gesteld. In één geval omdat de ko per zijn baan had verloren. We hebben gelukkig nog wel wat aan bestedingen, maar de prijzen wor den zeer scherp gesteld. Het wordt moeilijk iets te verdienen. Maar ja, het komt wel weer goed", zegt directeur/mede-eigenaar Alfred van den Berge met Zeeuwse nuch terheid. lange vorststraat - goes De (lokale) woningmarkt lijkt zich te herpakken en dat is goed voor het bedrijfsleven. Volgens make laar Collin Hoondert van Kuub Makelaars komen er de laatste tijd wel weer mensen huizen van bo ven de 2,5 ton bezichtigen. „Een paar maanden terug kwam daar echt niemand op af. Ik denk dat het tij zich nu keert, al is dat een onderbuikgevoel. De situatie is nog onzeker, maar er is geen re den tot wanhoop. In zulke tijden kun je je als bedrijf bewijzen. Over leef je deze crisis, dan vliegen bij hoogconjunctuur de kippetjes je in de mond." Secretaris Bert Kole van Onderne mers Contact Goes zegt dat Zee land en zeker Goes minder gevoe lig zijn voor economische schom melingen dan andere landsdelen. Hij ziet nog geen bedrijven echt in knel komen. „Het gaat minder in de uitzend- branche. Flexwerkers vliegen er het eerst uit. Autobedrijven heb ben het ook lastiger. Omzetten zul len lager uitvallen. Het wordt een spannend jaar. Toch denk ik dat de positie van Goes als econo misch sterke pijler in de provincie onaangetast zal blijven. De voorde len van de centrale ligging hou je ook in tijden van crisis." door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Soms komt iemand er mee weg, soms wordt dubbele straf opgelegd: dronken de auto in de sloot parkeren en vervolgens te voet naar huis om je roes uit te sla pen. Afgelopen maand gebeurde dit twee keer op Schouwen-Duive- land. Langs de N59 bij Serooskerke trof de politie zaterdagavond 28 de cember een auto op zijn kop in de sloot aan. Er zat niemand in, maar via het kenteken was de bestuur der snel achterhaald. En die had flink gedronken. „In zo'n geval wordt de verdachte voor twee fei ten vervolgd", zegt politiewoord voerder Alwin Don. „Want naast het rijden onder invloed is ook het verlaten van de plaats van ongeval strafbaar." De straffen daarvoor lo pen uiteen van een geldboete van 200 euro tot meerdere jaren gevan genisstraf als er sprake is van een hulpeloos achtergelaten slachtof fer. Op de vroege ochtend van 29 november pakte een 59-jarige in woner van Schouwen-Duiveland het anders aan. Hij was bij Noord- welle met zijn auto in de sloot ge reden. Ook hij liep naar huis. Maar de volgende ochtend belde hij de politie. Zijn mobieltje was in de auto blijven liggen. Hij kon dus niemand bellen, verklaarde hij. Hij had een half uur bij zijn auto ge wacht. Kennelijk vertrouwde de politie de zaak niet, want de man werd meteen verhoord. „Maar toen was het te laat om een blaast- est af te nemen", meldde de poli tie spijtig in een persbericht. „Als iemand zich binnen twaalf uur na een ongeval alsnog vrijwillig bij de politie meldt, vervalt rechtsvervol ging. Dan is het niet meer als vluchtmisdrijf aan te merken," al dus Don, die er onmiddellijk bij zegt dat deze regel niet geldt als er slachtoffers in het spel zijn. Het 'verlaten van de plaats onge val', zoals het in politiejargon heet, komt in Zeeland ongeveer 1500 keer per jaar voor. Lang niet altijd is er drank in het spel, maar gaat het ook om het deukje in ander mans auto op het parkeerterrein. VA 'y 'J'v>- Vvj jC .«tec«89Mf PAS O E Bank Bella-bora Bijvoorbeeld 2-zits laag in Senso ieder, van 2.245.- voor 1.895,- Dressoir L-Jubileum Afmeting actie model in wit 269 x 80 x 45 cm, Uit vocrrcad leverbaar! Van 2.625,- voor€ 1.995,- Arco Aftermde Artifort Bench Bert .Piantagie BrandvanEg! Carpet Sign Casalis Création Boumann Oe Pioeg de Eikelenboom Fanny Aronsen Foscarini FSM Gelderland öte Gutzz Hülsto Indera JAB Jori Kendlx Kinast KvadratLabel L Lintelóo 1 LuceplOn l.umina Meta'orm Minofti Missbni F Naos Nafuzzi Pastoe Pilat&Pilot Poilform Pbltrona Frau Pra: Rolf Benz» Ruckstuhl Sahco Schultema SDB Seuren TOnèlll Tot Van Besouw Vqn Rossum Ztmmer+Rohde Weyts Interieuradviseurs heeft zich in Woonboulevard Poortvliet geve Nieuw adres: Woonboulevard Poortvliet, Paasdijkweg 33 Pcx telefoon 0166-619500 info@weytsinte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85