Toch 66 mille schade met nieuwjaar PZCI17 25 18 en 19 déDRVKKERY Mispoes Donderdag 15 januari 2009Tip? walcheren@pzc.nl Zwaar vuurwerk zorgt voor flinke kosten gemeenten Walcheren. door Emile Calon MIDDELBURG - Vandalen hebben rond oud en nieuw voor zo'n 66.000 euro schade veroorzaakt aan eigendommen van de drie Walcherse gemeenten. Vergeleken met een jaar eerder is dat aanzien lijk lager. Toen werd alleen al de gé- meente Vlissingen geconfronteerd met ruim een ton aan schade aan het straatmeubilair. Uit een overzicht van de drie ge meenten blijkt dat er in Vlissin gen, zover nu bekend, er die dagen voor 26.188.09 euro is vernield. Het gaat om verkeersborden, straatnaamborden, afvalbakken, houders van hondenpoepzakjes en ondergrondse afvalcontainers. Dat bedrag is inclusief btw en de kosten voor het verwijderden, te rugplaatsen en de reparatie. In de gemeente Veere is voor zo'n tienduizend euro vernield. Daar gaat het volgens een woordvoerder van de gemeente vooral om afval bakken en verkeersborden. Een exact overzicht is daar nog niet be schikbaar. In Middelburg is volgens ambte naar openbare orde en veiligheid Marinus Willemsen voor ongeveer dertig mille vernield. De helft van dat bedrag heeft te maken met schade aan parkeermeters. Die wa ren tijdens de jaarwisseling verze geld. Desondanks slaagden vanda ls Ambtenaar gemeente Middel- burg is toch nog verbaasd over de omvang van de schade in zijn gemeente. Hij had deze omvang niet verwacht. len er in om toch nog een aantal met behulp van zwaar vuurwerk te vernielen. Willemsen is toch nog verbaasd over de omvang van de schade in Middelburg. In eerste instantie dacht hij dat er rondom Oud en Nieuw maar weinig was bescha digd. Nader onderzoek door alle af delingen van de gemeente leert echter dat er her en der toch nog flink wat schade is veroorzaakt. Onder andere aan afvalbakken. „Ondanks dat we toch heel wat hadden afgesloten." Ook een elektriciteitskast bij de Koepoort is volgens hem tijdens de jaarwisseling compleet ver nield. Willemsen vindt dan ook dat de gemeente, al met al, toch nog opgezadeld is met een flinke schadepost. Volgens hem zal tijdens de komen de jaarwisseling de gemeente nog meer afvalbakken afsluiten en ver wijderen. Maar alles weghalen kan volgens hem ook niet omdat pas santen hun afval immers kwijt moeten. En verkeersborden zijn niet te verwijderen. Die zijn hoe dan ook kwetsbaar voor zwaar vuurwerk. OOSTKAPELLE - Van een Aziatische korfmossel tot een bevroren roodborstje. Het eerste na- tuurspreekuur bij Terra Maris in Oostkapelle is gisteren precies zo verlopen als biologe Bet ty Ras had gehoopt: een gezellige chaos. „Het is mij om het even waar mensen mee komen. Ik kan overal enthousiast over worden. Zelfs van een dode mus, want ik ben ook prepara teur." Elke tweede woensdag van de maand (14.00-16.00 uur) zit Ras samen met een gast klaar om vragen over natuurvondsten te be antwoorden. Gisteren werd zij bijgestaan door Peter de Dreu (midden) van de Werkgroep Geologie. Hij boog zich onder meer over een verzameling schelpen en fossiele botten van Souburger Ko Ruissen. foto Ruben Oreel Giel van Westen droomt van klassieker Sluis-Brugge-Sluis School krijgt directe lijn met politie om hulp in te roepen Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Vernielen nesten van lepelaars toegestaan NIEUWDORP - Havenschap Zeeland Seaports mocht nesten van lepe laars aan de Frankrijkweg in Vlis- singen-Oost weghalen. Natuurvereniging KNNV in Mid delburg eiste dat de provincie hier tegen zou optreden. Dit verzoek is onlangs afgewezen door het dage lijks provinciebestuur, omdat Vlis- singen-Oost niet binnen het be schermd natuurgebied Wester- schelde valt. ZEEUWSE Tevreden sloot de keukenmonteur de voordeur van de Vlissingse twee-onder-eenkapper, waar hij zo juist een nieuwe keuken had ge plaatst. Zoeff, de huiskat was net een telletje eerder buiten. Moppe rend zette de monteur de achtervol ging in. Niet in de brandgang. Niet in de achtertuin. En ook niet op het speelveldje. Na ruim een Tip? redactie@pzc.nl uur gaf hij de zoektocht op. Enigs zins beschaamde belde hij aan bij de buren. Of zij een kat hadden ge zien. En zouden zij zo vriendelijk willen zijn om de kat eventueel bin nen te laten. De buurvrouw keek hem vragend aan. Een kat? Was het soms 'een zwart-witte? O, maar die is van hen. De buren heb ben helemaal geen kat. vanavond vanaf 17.30 uur j vanavond 19.30-20.30 uur Brasseriemenu j Leen de Broekert groenten-noedelsoep, spies van gamba's en I over Alfred Cortot (1875-1962) kip of canneloni en specerijenparfait (entree 8,00) 15,00 en 12,50 vegetarisch j Reserveren? bel 0118 - 8§6 866 j kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79