Snappen is één, uitvoeren onder druk is twee Gillissen gaat moeilijke keuzes niet uit de weg SUFT iv^/ Ron Amperse naar 'Colijn', John Tahapary naar Domburg B PZC Donderdag 15 januari 2009 [33* Tjoba is aan vooravond van duel met Swift nog lang niet uitgeleerd. door Roeland van Vliet goes - Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Dat Tjoba zaterdag met verrassend goed spel van Kin derdijk won, wil niet zeggen dat de korfbalploeg uit 's-Heer Hendrik skinderen alles ineens op orde heeft. „De. spelers zijn nog lang niet uit geleerd", stelt Chris van Put, de trainer van de nummer vijf in de eerste klasse. „We moeten za terdag dus nog steeds oppassen voor Swift." Van Put heeft bij Tjoba het dynami sche korfbal geïntroduceerd, met aanvallen die vloeiend in elkaar over lopen. „Als er een schot gelost wordt, kunnen we allemaal wel gaan afwachten wat er gebeurt, maar dan geef je de tegenstander een kans om mee te kijken", do ceert de Belg. „Ik wil dat de spelers constant volop in beweging blijven en meteen na een doelpoging weer verstandige keuzes gaan maken. Nul- en éénschotsaanvallen moe ten zo veel mogelijk uit het spel van Tjoba." Halverwege het zaalseizoen is het leerproces nog lang niet afgerond. „We snappen heel goed wat hij be doeld", vertelt aanvoerder Niels Westmaas, „maar dat is wat anders dan het uitvoeren onder grote druk van de tegenstander. Het gaat nu één a twee aanvallen zoals Chris het wil, maar daarna zakken we weer wat in. Dan moet hij ons weer bij de les roepen. Ook tegen Kinderdijk hadden we nog steeds Trainer Van Put: 'Nul- en éénschotsaanvallen moeten zo veel mogelijk uit het spel' mindere fases." Dat Tjoba momen teel slechts vijfde staat, vindt nie mand erg. Van Put: „Het is belang rijk dat we Tjoba naar een hoger plan trekken. Dit jaar investeren we daar in. We moeten alleen zor gen dat we in de eerste klasse blij ven." Westmaas: „Dat we in de zaal al drie keer verloren hebben, maakt dus niet uit. Pas op langere termijn hoeven we te gaan oog sten." Dat de spelverandering tijd vergt, komt ook doordat Van Put met een grote groep werkt. In de. vijf tien competitieduels tot nu toe - acht op het veld, zeven in de zaal - gebruikte hij al vijftien verschillen de basiskrachten. Alleen Niels Westmaas en Johanneke Vleugel stonden nog in elke beginopste- ling. De trainer wil op die manier iedereen gretig houden. „Ik weet wel dat we daardoor kwetsbaar zijn", zegt Van Put. „Samenspel is de basis van onze sport. En als één radertje niet goed draait, hapert het. Maar ik heb geduld. De auto matismen komen vanzelf als we het heel vaak oefenen." Volgens de aanvoerder wordt nu in het veld nog te veel nagedacht. „We zijn nog te veel bezig met de organisatie en dat gaat ten koste van de afwerking", stelt Westmaas. „Alleen tegen Kinderdijk hadden we een uitschieter, maat in de wed strijden daarvoor kwamen we steeds maar net over de tien heen." Tegen Swift, de puntloze hekken sluiter, hoopt Westmaas voor het eerst eens met een groot verschil te kunnen winnen. „Op het veld wonnen we ook heel mooi van Kinderdijk, om een week later heel dom te verliezen van ODO", herri- nert de 22-jarige aanvoerder zich. „Dat mag ons zaterdag niet op nieuw gebeuren." Van Put: „Ik heb de spelers al gewaarschuwd voor onderschatting. Een kat in het nauw - Swift dus - kan rare spron gen maken." Swift-trainer ziet zijn captain Van den Berg opstappen uit onvrede. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Ralph Gillissen had in zijn laatste jaar als trainer van Swift voor de weg met de minste weerstand kunnen kiezen, maar de Middelburger deed dat niet. „Ik denk dat ik zo niet in elkaar zit", zegt hij drie dagen voor de wed strijd tegen Tjoba. „Ik ga moeilijke keuzes niet uit de weg." De trainer doelt op zijn beslissing van enkele weken geleden om juist de ervaren Anita Hoekstra te rug te zetten naar het tweede team en niet één van de jongere korfbalsters. „Alinde Huisman was weer fit na een blessure en ineens zat ik met vijf goede dames. Voor Swift een hele luxe. Toen heb ik ge kozen voor Eefje van den Berg, Ju dith Steenbergen Vera Kuijper en Alinde Huisman." Voordat Gillissen de knoop door hakte, had hij goed naar de moge lijke consequenties gekeken. Hij had er ook bij stilgestaan, dat aan voerder Paul van den Berg - de vriend van Anita Hoekstra - er mo gelijk niet mee zou kunnen leven en zou kunnen opstappen. „En nu is dat ook gebeurd", vertelt hij, „maar ik heb me er geen moment door laten leiden. Ik wist dat alles heel gevoelig lag, maar heb geko zen voor het team dat ik het beste vind." En dat team moet nu proberen in de eerste klasse te blijven. Swift staat laatste en het gat met de nummer zeven is al zes punten. 300 treffers in twaalf derby's De korfbalteams van Tjoba en Swift waren in de afgelopen twaalf derby's goed.voor precies 300 doelpunten: Tjoba maakte er 155, Swift 140. En de Middelburgse club kreeg er nog 5 cadeau van de korfbalbond na het duel van 22 september 2007. Het duel werd gestaakt bij 12-15, waarna het KNKV de eindstand op 12-20 bepaalde. MIDDELBURG korfbalvereniging 08-10-2005 26-11-2005 28-01-2006 20-05-2006 07-10-2006 18-11-2006 20-01-2007 19-05-2007 22-09-2007 26-04-2008 04-10-2008 15-11-2008 Swift-Tjoba Tjoba-Swift Swift-Tjoba Swift-Tjoba Tjoba-Swift Swift-Tjoba Tjoba-Swift Swift-Tjoba Tjoba-Swift Swift-Tjoba Swift-Tjoba Tjoba-Swift 13- 9 14-10 7-14 9- 7 13-12 13-10 16-12 14-13 12-20 14-19 10-13 15-11 Veld Zaal Zaal Veld Veld Zaal Zaal Veld Veld Veld Veld Zaal Gillissen: „Van tevoren wisten we 'dat we Pernix en Korbatjo onder ons zouden moeten laten, maar juist tegen die twee ploegen heb ben we niet goed gespeeld. In de 'Ik heb geen spijt dat ik er een vierde seizoen aan vast heb geplakt' wedstrijd dat het er echt om ging, gaven we dus niet thuis. En da's heel jammer, want het wordt nu verschrikkelijk moeilijk." De kans is bijzonder groot dat de Middelburgse ploeg zowel in de zaal als op het veld - ook laatste na Felix Binicewïcz bron Roeland van Vliet acht speelronden - degradeert. Gil lissen, die in mei stopt, had zich een mooier afscheid kunnen voor stellen. „Klopt, maar ik heb geen spijt dat ik er een vierde seizoen aan vast heb geplakt. Vorig jaar heb ik ook al stoppen gedacht, maar ben ik toch door gegaan. Ik geloofde in de groep en dacht dat we best een aardig jaar zouden kunnen draaien." Gillissen, die eerder bij Ondo en Fortis actief was, heeft zich voorge nomen na de zomer niet bij een andere club aan de slag te gaan. Swift heeft nog geen opvolger op het oog. Er wordt zowel binnen als buiten de club naar een ge schikt persoon gezocht. Zeeuwse tennissters ook onderuit in dubbel bratislava - Het zit Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtsker- ke en Bernice van de Velde 's-Gra- venpolder niet mee in de kou van het Slowaakse Bratislava. Nadat zij eerder deze week in het enkelspel van het internationale in- jeugdtoernooi verloren, was er gis teren ook verlies in het dubbel spel. De 17-jarigen werden met 0-6 4-6 op het indoortapijt aan de kant geschoven. Jong RBC in oefenduel te sterk voor CPC middelburg - Zaterdag-eersteklas- ser GPC Vlissingen leed gister avond op eigen veld een 2-0-neder- laag tegen Jong RBC. Bij de rust was het 0-0. Het oefenduel werd. gespeeld op kunstgras. Jong RBC was met name na de rust sterker dan de Vlissingse ploeg. Issam Ahmar el Hank (straf schop) en Jurgen Gijzen waren de doelpuntenmakers voor de bezoe kers uit Roosendaal. Scheidsrechters gaan de teugels aantrekken hoenderloo - De scheidsrechters zullen in de eredivisie strenger op treden dan de laatste periode het geval was. Die opdracht heeft hun 'baas' Jaap Uilenberg de arbiters meegegeven. Het gaat met name om het beschermen van de speler. Uilenberg: „Aanvankelijk zijn deze zaken goed toegepast. De laatste tijd zag ik een verslapping. Daar om hebben we dit opnieuw aan de orde gesteld." Oefenwedstrijd Goes tegen Terneuzen terneuzen - Als de omstandighe den het toelaten, speelt Goes zon dag een oefenwedstrijd tegen Ter- neuzen. De aanvang van het duel* op sportpark De Vliegende Hollan der in Terneuzen is 14.30 uur. Goes is koploper in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Terneu zen staat een klasse hoger op de vierde plaats. Terneuzen won afge lopen zaterdag in en tegen Zaam- slag een oefenduel met 3-2. Wisgerhof opvolger Wielaert bij Twente enschede - FC Twente heeft het vertrek van Rob Wielaert naar Ajax opgevangen door Peter Wis gerhof aan te trekken. De 29-jarige verdediger komt over van NEC. Wisgerhof, die nog medisch ge keurd moet worden, ondertekent in Enschede een contract voor 3,5 jaar. De verdediger was de afgelo pen negen seizoenen actief bij NEC, waarvan hij de laatste jarer* ook aanvoerder was. Geesink houdt toezicht bij Spelen Vancouver utrecht - Het Nederlandse IOC-lid Anton Geesink is bij de Winterspelen van Vancouver 2010 voor de elfde keer toezichthouder. Als zogeheten Delegate Member for Games Observation moet Gees*" ink ervoor zorgdragen dat de atle ten in de best mogelijke omstan digheden kunnen presteren. Ook stuurt hij IOC-leden naar evene menten om erop toe te zien of de^ wedstrijden goed verlopen. Trainer Jos Wesdorp volgt bij ZSC62 Jan Heikamp op. goes - John Tahapary maakt na het lopende seizoen de overstap van Kruiningen naar Domburg. De Goese voetbaltrainer, die bij Bevelandse zaterdag-vierdeklasser aan zijn derde jaar bezig is, volgt John Bentschap Knook op bij de zondag-vierdeklasser. Jos Wesdorp is volgend seizoen hoofdtrainer van de voetballers van ZSC'62. Hij is bij de zater dag-derdeklasser uit Scharendijke de opvolger van Jan Heikamp, die in december aangaf zijn contract niet te willen verlengen. ZSC'62 staat momenteel laatste met drie punten. Ron Amperse wordt na de zo mer de nieuwe trainer van Colijns- plaatse Boys, de huidige- nummer tien in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De inwoner van 's-Gravenpolder is nu nog bezig aan zijn derde seizoen bij zondag- vijfdeklasser Hansweertse Boys. UIT SCHAATSEN Marathon Biddinghuizen. Marathon, Super prestige. Mannen (75 km): 1. Heideman, 2. Kromkamp, 3. Ruitenberg, 4. Douwe de Vries, 5. Kingma, 6. Mombarg, 7. Hadders, 8. Hoogeveen, 9. Bus- ser. 10. Hermen van der Wal. Eindklasse ment: 1. Stuut 74 punten, 2. Huisman 72,2, 3. Boeve 59,14. Heideman 55,15. Smit 55,1 Vrouwen, finale (40 km): 1. Sikkema, 2. Kijk In de Vegte, 3. Van den Berg, 4. Van Leeuwen, 5. Maarse. Klassement: 1. Mariska Huisman 102,2 punten, 2. Bekkering 87,1, 3. Witty (VSt) 86,1. SCHIETINGEN Ovezande. Wip 1: 1e hoofdvogel J. Verbart (Willem Teil), 2e hoofdvogel M. Franse-Rent meester (Willem Teil), 1e zijvogel A. Bongers (Zeelandia), 2e zijvogel P. Rentmeester (Wil lem Teil), 3e zijvogel B. Vermeulen (Zorgvlied), 4e zijvogel P. Rentmeester (Willem Teil), Ie kal E. Nutzmann (Zorgvlied), 2e kal D. Boon man (Willem Teil), 3e kal H. Franse (Willem Teil), 4e kal C. Breugelmans (Spes Nostra), Vlie gende vogel P. Repkes (Victoria), Wip2: 1e hoofdvogel (J.v.Steenbergen), 2e hoofdvogel W. Bouwens (Spes Nostra), 1e zij vogel P. Rentmeester (Willem Teil), 2e zijvogel J. Rentmeester (Willem Teil), 3e zijvogel W. de Jonge (Spes Nostra), 4e zijvogel J. Rentmeester (Willem Teil), 1e kal J. Verbart, 2e kal P. Ver bart, 3e en 4e kal J. Rentmeester (allen Willem Teil). TENNIS Sydney. Mannen, tweede ronde: Nalbandian (Arg/4) - Llodra (Fra) 6-1 6-3, Gasquet (Fra) - Simon (Fra/2) 6-4 6-4, Tsonga (Fra/3) - Bolelli (Ita) 6-4 6-1, Djokovic (Ser/1) - Mathieu (Fra) 6-1 6-2, Ancic (Kro) - Robredo (Spa/7) 6-2 6-1, Hewitt (Aus) - Tipsarevic (Ser) 7-5 6-4. Vrouwen, kwartfinales: Serena Williams (VSt/1) - Wozniacki (Den/8) 6-7 (5) 6-3 7-6 (3), Sugiyama (Jap) - Koeznetsova (Rus/5) op gave, Dementieva (Rus/3) - Radwanska (Pol/6) 6-2 5-7 6-4. Melbourne. Mannen, Kooyong Classic. Eerste ronde: Wawrinka (Zwi) - Baghdatis (Cyp) 6-2 6-2, Federer (Zwi) - Moya (Spa) 6-2 6-3, Gonzalez (Chl) - Ljubicic (Kro) 6-4 6-3. WIELRENNEN Surhuisterveen. Internationale veldrit. 1. Boom (Ned) 56.40, 2. Al (Ned), 3. De Knegj^ (Ned) 0.05, 4. Groenendaal (Ned) 0.20, 5. Walsleben (Dui) 0.32, 6. Simunek (Tsj) 0.58. Agenda VOETBAL Vrienschappelijk: Yerseke-'s-Heer Arendsker- ke. Aanvang: 1930 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75