pmts koffiemerk ?a,t RUim duizend Palestijnen gedood in Gaza Onderzoek misbruik door VN-leger lekt uit Autovakantie NOORD-HOLLANDSE KUST KRAS.NL Zwartepieten over gascrisis nog niet voorbij BOEK ONLINE of bel 0900-9697 5 6 Donderdag 15 januari 2009 PZC FRANKFURT - De Duitse koffiehuis- keten Tchibo en tankstationbedrijf Esso hebben een zwaarbekritiseer- de reclamecampagne teruggetrok ken. Met de leus 'Ieder het zijne' werden bij de tankstations van Es so de vele smaken koffie van Tchi bo aangeprezen. Maar de spreuk 'Jedem das Seine' werd in de Tweede Wereloorlog ook door de nazi's gebruikt, als cy nisch welkom voor degenen die naar het vernietigingskamp Buchenwald waren gedeporteerd. Vermiste Amerikaanse zakenman gevonden WASHINGTON - Een Amerikaanse zakenman die had geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten, is aangehouden in Florida. De man werd ontdekt toen hij vanaf een camping een e-mailbe richtje naar zijn familie wilde stu ren. De Amerikaanse zakenman deed zondag vanuit zijn sportvliegtuigje een noodoproep. Daarna schakel de hij vermoedelijk de automati sche piloot in en sprong met een parachute uit het toestel. 'Tienjarige is niet te jong om te trouwen' RIYAD - „Het is prima dat io-jarige meisjes kunnen trouwen. Wie zegt dat ze daar te jong voor zijn, doet dergelijke meisjes te kort." Dat heeft de hoogste islamitische geestelijke van Saudi-Arabië ge zegd, meldde de krant Al-Hayat gis teren. Degenen die vinden dat vrouwen niet voor hun 25e zou den moeten trouwen, bevinden zich volgens de groot-moefti 'op het slechte pad'. De opmerkingen van de geestelijke komen op een moment dat Saüdische mensen rechtengroepen de regering pogen te bewegen de huwelijksgerechtig- de leeftijd te verhogen. Enkele Israëlische ministers vinden tijd rijp voor bestand. JERUZALEM/C AÏRO - Ondanks de jongste internationale inspannin gen voor vrede in de Gazastrook, zette Israël zijn strijd tegen het ra- dicaalislamitische Hamas-regime gisteren voort. De oorlog tussen Is raël en Harnas heeft inmiddels ruim duizend Palestijnse strijders en burgers het leven gekost, aldus Palestijnse medici. Zeker driehon derd kinderen zijn door het ge weld omgekomen, liet VN-kinder- rechtenorganisatie Unicef weten. Israël betreurt zeker veertien do den, vooral militairen. Het Israëlische leger bombardeer- 217 vrouwen in Congo deden in 2006 aangifte tegen vredestroepen. CENÈVE - De Verenigde Naties heb ben in 2006 217 aangiftes van mis bruik van vrouwen en meisjes door VN-vredestroepen in Oost- Congo onderzocht. Het onderzoek is gisteren uitgelekt. Volgens het onderzoek, gedateerd op 30 januari 2007, gelden veel van de aangiftes als geloofwaardig. Be wijzen die werden verzameld ge ven de indruk van 'veelvuldig en voortdurend' seksueel misbruik in de regio. Toch kon maar één van de 75 zaken tegen VN-militairen worden hardgemaakt. Het onderzoek, dat teruggaat tot de gisteren opnieuw tunnels voor wapensmokkel van Egypte naar de Gazastrook. In de straten van Gaza-stad leverde het leger slag met militante Palestijnen. In het Israëlische kabinet zouden enkele ministers zich inmiddels hebben uitgesproken voor een wa penstilstand, meldden Israëlische media. Het belangrijkste doel, een einde aan de Palestijnse raketbe schietingen vanuit de Gazastrook, zou bijna zijn bereikt. Vanuit het noordelijke buurland Libanon werd Israël gisterochtend echter De strijd in Caza heeft inmiddels aan ruim duizend mensen het le ven gekost. De gevechten gaan door, ondanks initiatieven die tot een bestand moeten leiden. 2004, kreeg het predikaat 'strikt vertrouwelijk' en werd gisteren ge plaatst op Wikileaks.org, een web site waarop vaker vertrouwelijke informatie gelekt wordt. De echtheid van het rapport is be vestigd door medewerkers van de Verenigde Naties. In het rapport wordt vermeld dat veel slachtoffers van misbruik waarschijnlijk zijn omgekocht of bedreigd om te voorkomen dat ze melding zouden maken van wat hen was aangedaan. „Een slachtoffer vertelde dat ze In 2006 hebben de Verenigde Na ties 217 aangiftes van seksueel misbruik door vredestroepen in Oost-Congo onderzocht. Het rap port lekte gisteren uit. met drie raketten beschoten. Het was de tweede keer dat projectie len vanuit Libanon werden afge vuurd, sinds de Israëlische aanval op de Gazastrook bijna drie weken geleden. Niemand raakte gewond. Ook deze keer beantwoordde Is raël het vuur. De Libanese rege ring veroordeelde de raketbeschie- tingenen en waarschuwde de da ders Israël geen excuus te geven het land aan te vallen. Intussen begon secretaris-generaal Ban Ki-moon van de Verenigde Naties aan een rondreis door het Midden-Oosten in de hoop een einde te kunnen maken aan het conflict. Na zijn aankomst in de. Egyptische hoofdstad Cairo her haalde hij dat de partijen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren een boodschap had gekregen van een vredessoldaat dat hij haar 'ka pot zou hakken' als hij haar ooit nog tegenkwam", staat in het rap port te lezen. Het dossier maakt ook melding van een geval waarbij tien minder jarige meisjes woonden in een slij terij die tegelijkertijd dienstdeed als bordeel. Beschuldigingen van verkrachting en seksuele misdragingen achter volgen de VN al sinds de oprich ting in 194S. Onlangs voerde de or ganisatie een 'zero tolerance'-be- leid in. De VN zijn sinds 1999 in Congo aanwezig. Het is de grootste vredes missie van dit moment, bestaande uit 22.000 militairen en politie mensen. moeten komen. Harnas en Israël negeerden tot nu toe een oproep van de Veiligheidsraad van de VN de wapens te laten zwijgen. VN-chef Ban Ki-moon sprak in Cairo met de Egyptische president Hosni Mubarak, die begin deze maand met een vredesplan kwam. Egypte wist vorig jaar een bestand tussen Israël en Harnas te regelen. Volgens Egyptische functionaris sen zou Harnas inmiddels 'welwil lend' tegenover het Mubarak-voor- stel staan. Israels plan om zijn on derhandelaar Amos Gilad vandaag naar Cairo te sturen werd gezien als een hoopvol teken, maar defen siefunctionarissen zeiden dat zijn vertrek is uitgesteld omdat de om standigheden nog niet rijp zijn voor een bezoek. KIEV - De leiders van Slowakije, Bulgarije en Moldavië zijn gisteren naar Oekraïne en Rusland gereisd in een poging de levering van aard gas hervat te krijgen. Oekraïne liet voor de tweede ach tereenvolgende dag geen aardgas door. De EU dreigde met gerechte lijke stappen. Rusland zei wel gas te leveren en veegde Oekraïne de mantel uit omdat het de kraan naar Europa dichthoudt. De Russische premier Poetin be schuldigde Oekraïne ervan Europa te gijzelen. De regering in Kiev zei dat Rusland opzettelijk voor tech nische problemen zorgt door te ei sen dat het gas wordt vervoerd via een route die het Oekraïense gas bedrijf Naftogaz zou dwingen de levering aan. een deel van zijn klan ten in Oekraïne te staken. De EU hoopte dat de levering dins dag zou worden hervat nadat een overeenkomst was gesloten. 4-sterren hotel in d< duinen'. Bent u toe aan een heerlijk weekend weg? Dan heeft KRAS.NL voor u een fantastische aanbieding in petto! Want bij ons verblijft u al 4 dagen in het 4-sterren Blooming Hotel in Bergen vanaf slechts 109! Lekker voordelig, zoals u van ons gewend bent! Bovendien is hierbij het ontbijt inbegrepen. Ga daarom nü naar www. kras.nl/26124 en boek uw valkantie naar Bergen! BERGEN EN OMGEVING Van oudsher is Bergen een echt kunstenaars dorp van meer dan 1000 jaar oud. In en rondom het centrum vindt u vele prachtige monumenten. Neem eens een kijkje bij Villapark Meerwijk, rond 1915 gebouwd in de stijl van de Amsterdamse School. In de omgeving kunt u heerlijk fietsen en wandelen in de duinen en bossen. Of wat dacht u van een bezoek aan het prachtige Schoorl en Groet? Vanuit deze dorpen wandelt u zo de bossen in, een echte aanrader voor natuur liefhebbers! Breng ook zeker een bezoek aan Alkmaar. De binnenstad kent een schat aan culturele historie: prachtige geveltjes, grachten en kerken. Neem eens een kijkje in het Bier museum of het Stedelijk Museum. En wilt u win kelen? Ook dan kunt u hier prima terecht! Op het Waagplein kunt u genieten van een hapje en een drankje in één van de gezellige cafeetjes en res taurants! BLOOMING HOTEL**** Het 4-sterren Blooming Hotel ligt aan de rand van Bergen, verscholen tussen- de duinen. Het hotel beschikt o.a. over een lift, restaurants, bar, winkeltje, fitnessruimte en fietsverhuur (tegen betaling). Uw kamer beschikt o.a. over telefoon, televisie, radio, kluisje, minibar en badkamer met douche, toilet en haardroger. INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Blooming Hotel, in een 2-pers.kamer met ontbijtbuffet. Aankomstdata: vrijdag van 23/1 t/m 27/2 4 dagen Januari v.a. 109 Februari v.a. 109 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/26124 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6