je straks in de mond' vv ■Pfc El P~" 1 ze de showroom weer binnen Extra sportveld Heinkenszand 1300 kilometer voor goed doel Datenin jeregio 0900-0401117 Loswal Kamperland krijgt beurt, maar moet op termijn wel weg Gezellige chaos bij natuurspreekuur B PZC Donderdag 15 januari 2009 1 9 te veel negatieve verhalen in de media over de autobranche. Bij de Goese merkendealers valt het alle maal wel mee. Er zijn garagebedrij ven die nog niets merken van de kredietcrisis. Merken die net een nieuw model hebben geïntrodu ceerd doen het goed, zeker als .het een zuinige, kleinere auto betreft." Volgens Strating hebben autobe drijven in Zeeland minder last van recessies. „Want in Zeeland heb je nu eenmaal de auto nodig, bij ge- Rijopleidingen Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- incl.examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl brek aan goed openbaar vervoer." En in de zakken van de consu ment zit nog voldoende geld. „We hebben met Sinterklaas en Kerst weer meer uitgegeven dan vorig jaar. Er is met nieuwjaar voor 70 miljoen euro vuurwerk de lucht in gegaan. Kredietcrisis?" Directeur Jeroen Gelok van de Au- tomotions Groep (15 vestigingen en 12 merken in Zuid-West-Neder land) zet de verhuizing van Auto team Opel en Chevrolet naar een Licht klassiek concert EMM Kruiningen KRUININGEN - Koninklijke Harmo nie EMM uit Kruiningen geeft zon dag een licht klassiek concert in de Johanneskerk in Kruiningen. Naast de stukken die de harmonie zelf speelt, zal organist Jan-Hans Mathlener samen met EMM een werk uitvoeren-en ook solo orgel muziek ten gehore brengen. EMM staat onder leiding van Maar ten Burger. Het concert van de muziekvereni ging in de Johanneskerk begint om 12.00 uur. De toegang is gratis, evenals de koffie. nieuwe aanbouw bij Car Village door. „Die plannen liggen er al lan ger en Je moet wel blijven investe ren. Landelijk zullen er 30- tot 50.000 auto's minder worden ver kocht in 2009. Als je dat weet, moet je kosten zien te besparen. Daarom hebben we twee Roosen- daalse bedrijven overgenomen en daar drie vestigingen samenge voegd. Scheelt in overhead- en be drijfskosten. Tegelijkertijd kun je toch nog groeien!" HEINKENSZAND - Op vrij korte ter mijn kan de aanleg van het extra voetbaltrainingsveld bij het sport park in Heinkenszand beginnen. Tegen het plan zijn geen bezwaren binnengekomen. Of het veld dan ook eerder dan gepland in gebruik kan worden genomen, is de vraag. Dat is afhankelijk van het weer, al dus de Borselse wethouder Marga Vermeu (CDA, sport). Zij houdt het erop dat het veld 'op z'n vroegst dit jaar rond de kerst' be speelbaar kan zijn. RILLAND - De Boezemvrienden, een club fietsfanaten uit Rilland, gemeente Woensdrecht en Bergen op Zoom rijden in juni dertien honderd kilometer om geld in te zamelen voor KWF-kankerbestrij- ding. Vanaf zondag 21 juni rijden zij ze ven etappes door Nederland, die samen het cijfer acht op de land kaart vormen. Daarom heet de ac tie De Acht van Nederland. Meer informatie is te vinden op www.deboezemvrienden.nl. Dental Goes B V Wij werken aan Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit Helpende handen voor mooie tanden. ADVERTENTIE VAN DE DAG Vrouw 56, zkt leuke, lieve man om leuke dingen mee te gaan doen. Hv natuur, fietsen, theater, dieren, terrasje. Postbus: 100373 (€0,80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht ie hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland heeft de firma Van der Straaten uit Hansweert op dracht gegeven de loswal in de landbouwhaven van Kamperland op te knappen. Het is overigens niet de bedoeling dat de kade nog lange tijd zal worden gebruikt voor het laden en lossen door bin nenvaartschepen. Vorig jaar al om armde de gemeenteraad een plan van Arcadis, waarin het hele ha vengebied van Kamperland wordt omgevormd voor wonen en recrea tie. De loswal, die niet in dat nieuwe plan past, zou elders in het Veerse Meer moeten worden aangelegd. Totdat het havenplan echt handen en voeten krijgt, moeten bedrijven (met name in de bouwsector en de landbouw) wel een plek hou den om spullen over het water te kunnen aan- en afvoeren. Daarom wordt de oude loskade toch opge knapt. De klus kost 130.000 euro, die de gemeente (eigenaar van de loswal) uit de exploitatie van de kade kan halen. Met de eigenaar van het water, Intree, zijn overeen komsten gesloten over het gebruik van de kade. Het dagelijks bestuur van de ge meente Noord-Beveland heeft de gemeenteraad beloofd zich tot het uiterste te zullen inspannen om de aanleg van een alternatieve los kade in het Veerse Meer te bewerk stelligen. De raad dacht aan een loswal ergens middenin de Veerse Gatdam. Daarmee zouden niet al leen de bedrijven in het westen van Noord-Beveland geholpen zijn, maar ook die in de gemeente Veere. Voor de kosten zou dan ook Noord-Beveland niet alleen hoe ven opdraaien. OOSTKAPELLE - Van een Aziatische korfmossel tot een bevroren roodborst je. Het eerste natuurspreekuur bij Terra Maris in Oostkapelle is gisteren pre cies zo verlopen als biologe Betty Ras had gehoopt: een gezellige chaos. El ke tweede woensdag van de maand (14.00-16.00 uur) zit Ras samen met een gast klaar om vragen over natuurvondsten te beantwoorden. Gisteren werd zij bijgestaan door Peter de Dreu (midden) van de Werkgroep Geolo gie. Hij boog zich onder meer over een verzameling schelpen en fossiele botten van Souburger Ko Ruissen. foto Ruben Oreel voorjaar verkopen weer aantrekken. foto Willem Mieras "Er even uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67