ZeeSand PZC 17 'Rossinipad is levensgevaarlijk' deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 25 18 en 19 Mispoes Giel van Westen droomt van klassieker Sluis-Brugge-Sluis Crisis knabbelt ook aan Bevelandse goudhaantje Donderdag 15 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Belangenbehartigers pleiten bij gemeente Goes voor maatregelen. door Raymond de Frei GOES - De fietsoversteek ter hoog te van het Rossinipad op de 's-Gra- venpolderseweg in Goes moet zo snel mogelijk worden aangepakt. De huidige situatie is volgens de Vereniging Dorpsbelangen Kloe- tinge (VDK) levensgevaarlijk. De club trekt vooral aan de bel vanwege de veiligheid van school gaande kinderen. De oversteek plaats baart omwonenden al jaren zorgen. Al in 2001 drongen bewo ners van het Oostmolenpark met een handtekeningenactie aan op maatregelen. Toenmalig PvdA-wet houder Thijs 't Hart bedacht een voorlopige, snelheidsremmende maatregel door de rijbaan in twee delen te splitsen. Een definitieve oplossing zou parallel lopen aan de bouw van drie appartementen complexen aan het Rossinipad, be loofde hij. „De situatie is sinds de bouw van de drie woontorens in ernstige ma te verslechterd", meldt VDK-voor- zitter Marinus Vu ijk. „Voertuigen die door werknemers op de bouw plaats her en der langs de weg worden geparkeerd, belemmeren het uitzicht. Zeker voor school gaande jongeren, die half met hun fiets op de weg moeten staan om het verkeer te kunnen zien aanko men." Als de woontorens klaar zijn, komt er volgens de VDK nog een probleem bij. „Verkeer uit het Ros- sinipark moet het Rossinipad krui sen, terwijl dit pad juist veelvuldig door jeugd wordt gebruikt van en naar hun school. Onze vereniging PW De fietsoversteek bij het Rossini- pad in Goes moet zo snel moge lijk worden aangepakt, vindt de Vereniging Dorpsbelangen Kloe- tinge. vreesde in 2001 al dat 'het in de toekomst alleen maar erger kan worden'. Dat wordt nu bewaar heid." Daarbij refereert hij aan een ern stig ongeluk ter hoogte van de Beukenstraat in oktober, toen een 7ijarige vrouw werd aangereden en zwaargewond raakte. De Goese wethouder Rinus Diele- man (CDA, verkeer) zegt niet met een maatregelen toe. „De roep is in 2001 al eens gehoord. Ik zal een dezer dagen met onze verkeersdes- kundige serieus nagaan wat des tijds precies is afgesproken en of het (financieel) haalbaar is om nu iets aan de situatie te veranderen." Gevaarlijke kruising Felix Binicewicz 1 Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur vanavond 19.30-20.30 uur Brasseriemenu Leen de Broekert groenten-noedelsoep, spies van gamba's en over Alfred Cortot (1875-1962) kip of canneloni en specerijenparfait (entree 8,00) 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl Kats zet bijzondere spullen te kijk in kerk KATS - De inwoners van Kats heb ben de bijzondere en dierbare spul len die ze koesteren, in de Katse Kerk bijeengebracht voor een ten toonstelling. Zaterdag en zondag zijn de schatten van de Katsenaren van 13.00 tot 18.00 uur te bezichti gen. Het gaat om vreemde, prakti sche, mooie en in onbruik geraak te voorwerpen, die voor de eige naar betekenis hebben. De eigena ren vertellen het verhaal er zelfbij. ZEEUWSE Tevreden sloot de keukenmonteur de voordeur van de Vlissingse twee-onder-eenkapper, waar hij zo juist een nieuwe keuken had ge plaatst. Zoeff, de huiskat was net een telletje eerder buiten. Moppe rend zette de monteur de achtervol ging in. Niet in de brandgang. Niet in de achtertuin. En ook niet op het speelveldje. Na ruim een Tip? redactie@pzc.nl uur gaf hij de zoektocht op. Enigs zins beschaamde belde hij aan bij de buren. Of zij een kat hadden ge zien. En zouden zij zo vriendelijk willen zijn om de kat eventueel bin nen te laten. De buurvrouw keek hem vragend aan. Een katWas het soms een zwart-witte? O, maar die is van hen. De buren heb ben helemaal geen kat. Fietsers moeten tijdens het oversteken bij het Rossinipad in Goes uitkijken voor automobilisten die geen voorrang geven. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65