Van Middelkoop komt weg met fout 'Zware crimineel na straf onder curatele' bij de nieuwe ING Iedereen behoudt zijn eigen betaalrekeningnummer Bomen wijken voor stuifzand Zorg gehandicapten volgens inspectie aanzienlijk verbeterd Rijk garant 'groene' lening Goed om te weten ING li) pzc Donderdag 15 januari 2009 5 -p >-■ ïff- den haag - De zorg voor verstan delijk gehandicapten is verbeterd. Personeel is deskundiger, de instel lingen zijn veiliger en er worden betere diagnoses gesteld in vergelij king met een jaar geleden. Wel krijgen verstandelijk gehandicap ten in dertien instellingen nog steeds ten onrechte te maken met vrijheidsbeperkende maatregelen, zoals het gebruik van onrustban den. Dat constateert de Inspectie voor de Gezondheidszorg in een rap port over gehandicaptenzorg dat vandaag verschijnt. De inspectie bezocht in 2007 bijna honderd ge handicapteninstellingen. Drie kwart bleek niet aan de normen voor verantwoorde zorg te vol doen. Nu, een jaar later, hebben nog 26 instellingen hun zorg niet op orde. De IGZ blijft deze instel lingen nauwlettend volgen. Als de zorg er niet verbetert, wordt het toezicht verscherpt. UDENHOUT - Een medewerker van Natuurmonumenten sleept met een trekpaard in de Loonse en Drunense Dui nen bomen weg. Het stuifzand in het natuurgebied dreigt te verdwijnen. De komende zes jaar worden de meeste bomen gekapt om het tij te keren. Vorig jaar moest ook in het Nationaal Park Veluwezoom in de ge meente Rheden bijna veertig hectare bos wijken voor herstel van het stuifzandgebied. foto Robert Vos/ANP den haag - Zware criminelen moe ten nadat ze hun straf hebben uit gezeten, nog ten minste vijf jaar fi nancieel in de gaten worden ge houden. Dat voorstel doet CDA- Kamerlid Sybrand van Haersma Buma. Hij wil daarmee voorko men dat misdadigers met crimine le winsten goederen kopen of nieu we criminele activiteiten financie ren. De PvdA steunt het plan. Volgens het voorstel komen crimi nelen na hun straf onder toezicht van een bewindsvoerder. Voor gro te uitgaven moeten ze toestem ming krijgen. Van Haersma Buma: „Het kan niet zo zijn dat er voort durend geld op hun rekening komt waarvan de herkomst niet duidelijk is." Om te zorgen dat ver oordeelden met crimineel kapitaal naar het buitenland uitwijken, zou het paspoort voor bepaalde tijd moeten worden afgenomen. Kwestie geweld in Israël verdeelt PvdA den haag - De fractie van de PvdA staat recht tegenover haar ministers, omdat het kabinet wei gert het geweld van zowel Israël als Harnas als buitensporig te ver oordelen. Het kabinet heeft niet kunnen vaststellen dat Israël buitensporig geweld toepast, liet staatssecretaris Frans Timmermans (PvdA, Euro pese Zaken) weten. Huishouden verspilt in jaar 57.000 liter water delft - Een Nederlands huishou den verspilt jaarlijks gemiddeld 57.000 liter schoon drinkwater. Van die hoeveelheid drinkwater kan een mens meer dan dertig maanden leven. Dat stellen onderzoekers, steden bouwkundigen en architecten van de TU Delft in een gisteren gepre senteerd boek Elke druppel telt. Griepepidemie bereikt Nederland den haag - Nederland kampt met een griepepidemie. Dat stellen on derzoeksinstituut Nivel en het Na tionaal Influenza Centrum. Vol gens die instanties meldden zich de tweede week van januari tien op de tienduizend inwoners bij de huisarts. Vooral jonge kinderen zijn ziek geworden. In België is de griepepidemie al vastgesteld. den haag - Het Rijk zal zich ga rant stellen voor leningen waar- •mee mensen hun woning energie zuinig maken. Dat hebben de mi nisters Eberhard van der Laan van Wonen en Jacqueline Cramer van Milieu gisteren bekendgemaakt. Met de op handen zijnde regeling moeten burgers gemakkelijker en tegen een lagere rente geld kun nen lenen voor bijvoorbeeld bete re isolatie van buitenmuren. Het is nog niet bekend tot welk bedrag de overheid zich garant zal stellen. Coalitiefracties laten minister niet vallen na 'Uruzgan-leugen'. den haag - Minister van Defensie Eimert van Middelkoop hoeft niet te vrezen voor zijn positie. De coa litiepartijen zullen het hem volgen de week niet lastig maken in het spoeddebat over de 'leugens' over al dan niet gedane uitspraken over de missie in Afghanistan. Van Middelkoop raakte in de pro blemen nadat De Telegraaf eind december uit zijn mond opteken de dat 'onze missie in Uruzgan' eind 2010 zeker niet zou worden verlengd. Minister van Buitenland se Zaken, Maxime Verhagen, rea geerde direct: „Daarover staat niets vast." Dinsdag werkte Van Middelkoop zich goed in de nesten door te ont kennen dat het interview ooit had plaatsgevonden. Dezelfde avond moest hij die bewering intrekken. „De minister heeft een knullig foutje gemaakt en dat moeten we niet groter maken dan het is", zegt een PvdA-woordvoerder. De SP wil Van Middelkoop volgende week aan de tand voelen over zijn uitlatingen. De WD overweegt een motie van wantrouwen. Enkele partijen, die niet bij naam genoemd willen worden, zetten vraagtekens bij de kwaliteit van de betrokken voorlichters op Defen sie. Men vraagt zich af of deze een gebrek aan loyaliteit aan de minis ter of een gebrek aan professionali teit hebben getoond. Het inter view was gebaseerd op een achter- grondgesprek met diverse journa listen. Het blad maakte daar een ar tikel van en legde dat voor aan de afdeling voorlichting. Die heeft geoordeeld dat de uitspraken niet gevoelig waren en heeft Van Middelkoop er niet over geïnfor meerd. Vingerafdrukken in paspoort verplicht straatsburg - Nieuwe Europese paspoorten en identiteitskaarten moeten voortaan voorzien zijn van vingerafdrukken van de eige naar. In Nederland moeten reisdo cumenten vanaf 28 juni voorzien zijn van een elektronische chip met vingerafdrukken. Hierdoor kunnen kinderen niet meer wor den bijgeschreven in het paspoort van hun ouders. UWV Eindhoven voor 4,4 miljoen opgelicht den bosch - Bij het UWV in Eind hoven is in 2007 4,4 miljoen euro aan uitkeringsgelden verdwenen door fraude. Drie van de negen verdachten waren ambtenaren van het UVW. Zij zouden de hoofdver dachten toegang hebben gegeven tot de bestanden van het UWV. Dat stelt justitie, dat de zaak giste ren aanhangig maakte. Minder 'dotterdoden' door nieuwe techniek eindhoven - Een kleine aanpas sing van de bestaande dottertech niek zal naar verwachting leiden tot een daling van het aantal sterf gevallen met een derde na een dot terbehandeling. Patiënten zijn ook eerder thuis. Dankzij de vernieuw de techniek kunnen cardiologen nauwkeurig de vernauwingen in de kransslagader in kaart brengen. Lekker makkelijk. Zo hoort het ook. U behoudt bij de nieuwe ING natuurlijk uw eigen betaalrekeningnummer. Als u op dit moment een Girorekening en een ING Privérekening heeft, dan blijft u twee betaalrekeningen houden met de daarbij behorende rekeningnummers. Dit geldt ook als u meerdere betaalrekeningen bij de Postbank of bij de ING Bank heeft lopen. Er worden dus geen betaalrekeningen samen gevoegd Het enige wat verandert is de naam van de rekening, deze heet voortaan ING Betaal rekening. Kijk voor meer informatie over het samengaan op w vvwing.ru.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5