Schouwen-Duiveland w Scholen gezamenlijk in nieuw overlegorgaan Datenin jeregio 0900-0401117 Crisis Onderwerp Op Europees geld f. 17 voor project nieuwjaarsreceptie werf De schelde S PZC Donderdag 15 januari 2009 19 'We hebben als gemeente Schouwen-Duiveland ook meerdere lijkenhuisjes en een paar aula's in bezit' Gereformeerde kerk houdt Week van Gebed ZIERIKZEE - De gereformeerde kerk aan de Zevengëtijstraat in Zierik- zee staat komende week stil bij de Week van Gebed. Van 19 tot en met 24 januari komen de leden da gelijks samen in het kerkgebouw. Thema van de week is Eén in Gods Hand. De bijeenkomsten beginnen steeds om 20 uur. Meer informatie bij Betsie Krabbe via 0111 412031 en www.weekvangebed.nl. Oecumenische viering in Burgh-Haamstede burch-haamstede - Aanstaande zondag, op de zondag van de een heid, vindt een oecumenische vie ring plaats in de gereformeerde kerk aan de Platboslaan in Haam stede. De dienst heeft als thema één in Gods hand. Voorgangers zijn pastor J. Scheffers en dominee F. van IJsseldijk. Aan de dienst wer ken ook het Kleinkoor Renesse en Jikke Troost mee. De dienst begint om 10.00 uur. Wieke Blijleven praat tijdens Open Ochtend OUDDORP - De Doopsgezinde Ge meente Ouddorp houdt dit jaar weer maandelijks Open Ochten den voor Vrouwen. De eerste vindt komende woensdag plaats. Gastspreekster is Wieke Blijleven, die spreekt over het thema Waar bén je. Daarnaast wordt er gezon gen, gebeden en gepraat. De ochtend in de ontmoetings ruimte van de Gemeente begint om 9.30 uur. Middelburger in finale van het NK sudoku MIDDELBURG - Marcel van Asperen uit Middelburg is één van de 16 fi nalisten op het Tazuku Nederlands Kampioenschap Sudoku dat zater dag 24 januari wordt gehouden. Hij is de enige Zeeuw die tot de fi nale wist door te dringen. Dat ge beurde tijdens de selectieronde via internet. In anderhalf uur moesten zoveel mogelijk sudoku's worden opgelost. De finale wordt gehou den in de Jaarbeurs Utrecht. Dental Goes B V - F+3J (0)113 250335 dentalgoes@excent.eu Helpende handen voor mooie tanden. Nieuw bedrijventerrein Goes ondanks de crisis GOES - Ook bij een krimpende eco nomie zal Goes het bedrijventer rein Poel V (ten zuiden van hotel Goes) aanleggen. Volgens Wethouder Sophie van 't Westeinde is dat absoluut noodza kelijk. „De Poel II is nog Tiiet vol, maar we hebben daar alleen nog grond in de duurste categorie: de etalage langs de snelweg. Je moet verschillende soorten kavels kun nen aanbieden, wil je als gemeen te bedrijven kunnen trekken." Over drie jaar moet het bedrijven terrein er liggen, ook al heeft de Raad van State over het plan Sloepoort vastgesteld dat Zeeland tot 2020 nog voldoende bedrijfs- grond heeft. Overigens loopt de Poel II nog goed. In november zijn er nog vijf kavels uitgegeven. ADVERTENTIE VAN DE DAG Vrouw 56, zkt leuke, lieve man om leuke dingen mee te gaan doen. Hv natuur, fietsen, theater, dieren, terrasje. Postbus: 100373 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zun of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio@ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon OUWERKERK - De kredietcrisis is op Schouwen-Duiveland momenteel vooral voelbaar voor bedrijven die nationaal en internationaal wer ken. Dat zegt Olivier Verwest, voorzitter van de Ondernemers kring Schouwen-Duiveland. „De bedrijven merken het al langer. Ik zelf zag het een halfjaar geleden al aankomen. Iedereen heeft er last van, niemand blijft er buiten." Hoe groot het effect bij de indivi duele bedrijven is, weet hij niet. „Ik denk wel dat de meeste winke liers er niet zo veel van merken. Ie dereen gaat er tenslotte op vooruit het komende jaar." De crisis zal aanstaande maandag een veelbesproken onderwerp zijn tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Ondernemerskring. Verwest is in ieder geval van plan om daar in zijn nieuwjaarstoespraak niet aan voorbij te gaan. Maar er speelt meer. De Onderne merskring en de equivalent voor jonge ondernemers gaan meer sa menwerken, want dat is goed be vallen. Ook wil de ondernemers kring de aanleg van een vierbaans N59 weer hoog op de politieke agenda hebben. De nieuwjaarsreceptie van de Onderne merskring Schouwen-Duiveland is maandag van 17.00 tot 19.00 uur in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. ledereen is welkom: leden en niet-leden. VLISSINGEN - In april wordt bekend of het project 'Mannen van staal' in aanmerking komt voor een Eu ropese subsidie van 400.000 euro. Volgens Wilbert Weber van het Muzeeum in Vlissingen, die de Zeeuwse subsidie-aanvraag coördi neert, is de kans groot dat Europa geld geeft voor het project dat de geschiedenis van scheepswerf De Schelde levend moet houden. 'Mannen van staal' bestaat uit res tauratie van de werfkraan, her bouw van het pompgebouw, een monument voor de Scheldearbei- der en enkele informatiedragers. In totaal kost het project 825.000 euro. Vlissingen neemt ruim de helft voor haar rekening. Basisscholen en Pieter Zeeman denken samen sterker te staan. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De scholen op Schou wen-Duiveland slaan de handen ineen. Bestuurders van alle basis scholen en middelbare school Pon tes Pieter Zeeman zullen onder de noemer BOOS (Bestuurlijk Over leg Onderwijs Schouwen-Duive land) vanaf nu regelmatig met el kaar overleggen. Volgens voorzitter Bert Martens, ook rector van Pieter Zeeman, zijn er tal van raakvlakken te beden ken. „De belangen ontlopen elkaar niet zo", meldt hij in een persbe richt. „Ieder schoolbestuur wil im mers een goede kwaliteit van on derwijs, betere huisvesting, (ver keersveiligheid, jeugd- en jonge renbeleid en leefklimaat." Onder wijswethouder Roel van der Wek ken wordt niet uitgenodigd voor de bijeenkomsten, maar krijgt wel notulen van wat er is besproken. Uit het overleg moet eenduidig ad vies voortkomen aan de gemeente Schouwen-Duiveland en andere partijen. BOOS denkt daarbij aan zaken als huisvesting, maar geeft ook een mening over zaken die in direct met onderwijs te maken hebben: de toekomst van sportac commodaties, cultuurbeleid, ver keersveiligheid en demografische ontwikkelingen. De verschillende deelnemers den ken door regelmatig te overleggen de kwaliteit van het onderwijs hoog te kunnen houden en trends vroegtijdig te kunnen ontdekken. Bert Martens was gisteren na het versturen van het persbericht niet bereikbaar voor verdere uitleg. Dikke toren Aula algemene begraafplaats iliotheek I Gymzaal toiletgebouwen, bibliotheken en tal van andere gebouwen. foto's: Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53